مجله تفر یحی آموزشی

خاوری دزد سه هزار ملیاردی در کانادا کشته شد Reviewed by Momizat on . خاوری دزد سه هزار ملیاردی در کانادا کشته شد از شب گذشتـه اخباری مبنی بر مرگ خاوری در کانادا در برخـی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشـر شده اما صحت این خبر هنوز خاوری دزد سه هزار ملیاردی در کانادا کشته شد از شب گذشتـه اخباری مبنی بر مرگ خاوری در کانادا در برخـی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشـر شده اما صحت این خبر هنوز Rating: 0

خاوری دزد سه هزار ملیاردی در کانادا کشته شد

خاوری دزد سه هزار ملیاردی در کانادا کشته شد

از شب گذشتـه اخباری مبنی بر مرگ خاوری در کانادا در برخـی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشـر شده اما صحت این خبر هنوز مشخـص نشده است.
 

به گزارش دیدگا از فارس، اواسط مردادماه سـال ۹۰ بود که رسانه‌ها از یک فساد مالی بـزرگ در نظام بانکی خبر دادنـد.

خبری که عنوان می‌کـرد گروهی به نام «آریا» به ریاست مه‌آفرید امیـر خسروی اقدام به اختلاس بزرگ بانـکی با رقم ۳هزار میلیارد تومانی کـرده‌اند.

بررسی‌ها ادامـه داشت تا اینـکه در شهریورمـاه همان سال، سعید رضا محمـدی فرزند محمـد‌حسین، رئیس بانک ملـی کیـش هم به جمع متهمـان پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی پیوسـت و دستگیر شد.

جزئیات فرار خاوری از زبان سخنگـوی دستگاه قضا

۶ مهرماه همان سـال، غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضایی و دادستان وقت کل کشـور در حاشیه سفر به استان زنجان در جمـع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که شنیـده شده خاوری، مدیرعامل بانک ملی ایران از کشـور خارج شده و برخـی از شایعات حکایت از فرار وی از کشور دارد، گفـت: اینکه این فرد از کشور خارج شده صحـت دارد.

وی تصریح کـرد: بنده در بررسی‌هایی که انجـام دادم ۲ نامه از این شخـص به دستم رسیـد که در یکی سخن از استعفـا و قطع همکاری شده بـود و در نامه دوم کاملاً موضـوع متفاوت بوده و صحبـت از بازگشت وی به ایران و دیـدار با همکارانش بـوده است.

سخنگوی قوه قضـاییه افزود: زمان بلیت بازگشت خاوری روز پنج‌شنبه بوده اسـت که با توجه به اینکه این فرد عـنوان کرده به زودی به ایران باز می‌گردد بایـد منتظر ماند و دید که نتیجـه چه می‌شود.

وی تصریح کـرد: اگر او به هر دلیلی به کشـور بازنگردد اتهاماتی که این روزها بر سر زبان‌هـا افتاده متوجه او می‌شود و شایعاتی که امروز وجود دارد واقعـی جلوه می‌کند.

محسنی‌اژه‌ای تصـریح کرد: با توجـه به این مسائل به نفع خاوری است که به کشـور بازگردد و احیانا از خـود دفاع کند.

«وانتد قرمز» سـراج برای خاوری

رسیدگی‌ به این پرونده ادامـه داشـت تا سرانجام در ۲۱ خردادماه سال ۹۱ خبـر «وانتد قرمز» سراج برای خاوری منتشر شد.

ناصر سـراج، قاضی وقت پرونده فسـاد ۳ هزار میلیارد درباره درخواسـت «وانتد قرمز» برای مدیرعامل فـراری بانک ملی ایران گفـت: معنی این درخواست این اسـت که در هر نقطه‌ای که خـاوری حضور داشته باشـد و اینترپل نیز باشـد این فرد دستگیر خواهد شـد.

محاکمه خاوری به صـورت غیابی

تحقیقات ادامه داشـت تا اینکه در تاریخ ۱۸ شهـریورماه ۹۲، سخنگـوی دستگاه قضایی در پنجـاه و یکمین نشست خبـری خود با اصحاب رسـانه با اشاره به رسیـدگی به غیابی به پرونده خاوری گفت: پرونده ایشـان خیلی وقت است که در دادگاه قـرار دارد و تقریباً قرار بوـد که قاضی سراج رسیدگی بـه آن را آغاز کند.

وی افزود: ما از بازگشـت وی و تحویـل خاوری از سوی مدعیان مبارزه با فسـاد مأیوس شده‌ایم و با توجـه به اینکه مسئولیت قاضی سراج تغییـر کرده، باید ببینیم که وی با حکـم ویژه می‌تواند به این پرونـده رسیدگی کند یا اینکه باید قاضی پرونـده را تغییر دهیم.

در نهایت پس از گذشت شش سـال از فرار خاوری و تلاش‌های بی نتیجـه مسئولان برای بازگردانـدن وی به کشور، ۳۰ آبـان ماه سال جـاری این متهم فراری به اتهـام اخلال در نظام اقتصادی و پولـی و بانکی کشوربه صورت غیابـی محاکمه شد.

مرگ خاوری، از شـایعه تا واقعیت

اما نکته جالـب توجه اینجاسـت که پس از گذشت حدود ۱۸ روز از برگزاری دادگاه غیـابی خاوری، از شب گذشته اخبـاری مبنی بر مرگ این متهـم فراری در کانادا منتشـر و عنوان شده که بر اساس اعلام پلیـس کانادا، جسد وی حوالی منـزل شخصی‌اش در سـان کرست از منطقه بردیل پـت شناسایی شده است.

این در حالی اسـت که تا این لحظه خبر مـرگ و یا به نقل از برخی رسانـه‌ها قتل خاوری از سوی هیـچ کدام از مراجع رسمـی تأیید نشـده و اصلاً معلوم نیست این شایعـه از کجا نشأت گرفته است.

بدون شک اگر ایـن خبر صحت داشته باشد قطعـاً دستگاه دیپلماسی کشـور از آن مطلع خواهد شد.

پ ن: باید خاطرنشان کرد که خاوری که دزدی و اختلاسش را بر دولت احمدی نژاد خراب کردند و با خبرسازی هایش، سعی کردند دولت احمدی نژاد را تخریب کنند، بنوعی رفیق گرمابه و گلستان اصلاح طلبهای ظاهری بود و نماینده های مجلس هم طی نامه ها و جمع کردن امضاهایی از وی تقدیر و تشکر بعمل آورده بودند!

و حالا معلوم نیست تکلیف آنهمه سرمایه و ثروت به تاراج رفته چه خواهد شد؟ اصلا چطور میشود اینهمه ثروت را براحتی از کشور خارج کرد؟ در تمامی کشورهای اروپایی خروج ثروت و سرمایه و انتقال آن به کشوری دیگر تقریبا غیر ممکن است و دارای بسیار پیچیدگی می باشد!

 خاوری دزد سه هزار ملیاردی در کانادا کشته شد پیرمرد در برابر زورگیرها مقاومت کرد و کشته شد قتل خاوری در کانادا عامل قتل خاوری در کانادا اتهام قتل خاوری در کانادا کشته شدن خاوری کشتن خاوری قتل خاوری دلایل قتل خاوری در کانادا ثروت خاوری در کانادا  خاوری دزد سه هزار ملیاردی در کانادا کشته شد پیرمرد در برابر زورگیرها مقاومت کرد و کشته شد قتل خاوری در کانادا عامل قتل خاوری در کانادا اتهام قتل خاوری در کانادا کشته شدن خاوری کشتن خاوری قتل خاوری دلایل قتل خاوری در کانادا ثروت خاوری در کانادا

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا