مجله تفر یحی آموزشی

سلاحی که پوست انتحاری های داعش را می کند Reviewed by Momizat on . سلاحی که پوست انتحاری های داعش را می کند به گزارش دیدگا به نقـل از باشگـاه خبرنگاران، تیربارهای با قابلیت ضدهـوایی «ی إس أو-۲۳-۴» که در سـوریه به «شیلکا» معروفن سلاحی که پوست انتحاری های داعش را می کند به گزارش دیدگا به نقـل از باشگـاه خبرنگاران، تیربارهای با قابلیت ضدهـوایی «ی إس أو-۲۳-۴» که در سـوریه به «شیلکا» معروفن Rating: 0

سلاحی که پوست انتحاری های داعش را می کند

سلاحی که پوست انتحاری های داعش را می کند

۸

به گزارش دیدگا به نقـل از باشگـاه خبرنگاران، تیربارهای با قابلیت ضدهـوایی «ی إس أو-۲۳-۴» که در سـوریه به «شیلکا» معروفنـد، به صورت ویژه برای هدف قرار دادن هواپیمـا و هلی کوپتر و پدافندهـای ضدهوایی طراهی شده بـودند؛ اما تجـربه نبرد در سوریه نشـان داد با نصب این تیربارهای سنگین بر روی وانت‌ها و خودروهای ارتش می‌توانـند در نبردهای زمینی نیز کـاربرد داشته باشنـد.

۵

برد تیربـار «شیلکه» ۲۰۰۰ متر می‌باشـد. هر تیربار شیلکا می‌تواند ۱۰۰۰ خمپـاره و گلوله آتشی را طی یـک دقیقه شلیـک کند.

برای استفاده از شیلکای نصـب شده بر روی یک خودرو، چهار خدمه کفایت می‌کند.

هم اکنـون شیلکا در نبردهای حومه شهر المیـادین حضور بسیار پررنگی دارنـد. بسیاری از تانک‌هـا و خودروهـای انتحاری داعـش به وسیله شیلکا منهـدم می‌شوند.

۷

استفاده گسترده از خودروها و زرهی های انتحاری یکی از برترین استراتژیک های نظامی داعش است. چه در پدافند و چه در آفند استفاده از خودروهایی که در کارگاههای داعش تبدیل به زرهی می شوند و بدون کمترین ریسک خودشان را به مواضع حریف رسانده و اقدام به انفجار می کنند که هم خطوط دفاعی را ویران می کند و هم نیروهای پیش روی کننده را متوقف می کند!

در واقع در میدان نبرد زمان برای مقابله با این زرهی ها بخاطر سرعت بالا و مقاومت زرهی آنها بسیار کم است. در حالی که استفاده از راکت ها و موشکهای هدایت شونده برای نابود کردن آنها شاید زمانبر بوده و از طرفی هم فرصت اشتباه نیست.

شیلیکا در کمتر از دقیقه صدها گلوله کالیبر بالا به سمت آنها شلیک کرده و با توجه به برد ۲۰۰۰ کیلومتری آن، فرصت و زمان بیشتری برای مقابله با این زرهی های انتحاری در دست خواهد داشت.

به امید پیروزی کامل جبهه مقاومت بر جبهه داعش و صاحبان داعش…

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا