مجله تفر یحی آموزشی

مهد کودک های پنج ستاره برای حیوانات خانگی Reviewed by Momizat on . مهد کودک های پنج ستاره برای حیوانات خانگی چند روز پیش بـود که در یک کانال تلگرامی با پیام دعـوتی از سوی یک پانسیون مواجـه شدم. پیامی که در آن تلاش شـده بود تا ب مهد کودک های پنج ستاره برای حیوانات خانگی چند روز پیش بـود که در یک کانال تلگرامی با پیام دعـوتی از سوی یک پانسیون مواجـه شدم. پیامی که در آن تلاش شـده بود تا ب Rating: 0

مهد کودک های پنج ستاره برای حیوانات خانگی

مهد کودک های پنج ستاره برای حیوانات خانگی

۱

چند روز پیش بـود که در یک کانال تلگرامی با پیام دعـوتی از سوی یک پانسیون مواجـه شدم.

پیامی که در آن تلاش شـده بود تا با انواع و اقسام تعاریف و معرفـی آپشن‌های متنوع من را ترغیب کنـد که سگ و گربه یا هر حیوان خانگی نداشتـه‌ام را در مهد اختصاصی حیوانات ثبت‌نـام کنم.

از بالا شـروع به خواندن جزئیات پیام‌ کـردم: «نگهداری در هفت فضای مجزا طبـق اصول جهانی بدون ارتباط چشمی زیر نظـر دامپزشک و رفتار شناس و نگهبـان در محیطی کاملاً بهداشتی با نظافـت روزانه با دتول و جرمی ساید و… در آرامـش کامل با استفاده از فوم‌هـای صداگیری تخلیه انرژی، روزانه در دو نوبت صبـح و عصر هر بار ۲ ساعت بازی با رفتارشـناس و استفاده از تردمیل مخصوص سگ‌هـا، رفع ناهنجاری‌ها، شانه‌کشی و نظافـت روزانه، عکاسی، آرایشگاه…»

موضوع برایـم جالب‌تر شد، کانال را با دقـت بیشتری رصد کردم و با تصاویر و فیلم‌هایی مواجـه شدم که هم خنده دار بود و هم جـای تأمل داشت.

۲

 کلبه هپی ۱۲۰ هزار تومان

۳

 

۴
    کیف حمل ۱۶۵ هزار تومان
۵
جای خواب ۱۲۰ هزار تومان
۶
      اسپری نظافت دهان و دندان، شامپوی شانه‌کشی روزانه و دستمال معطر ۱۵۱ هزار تومان

 

۷

۸
 انواع لباس و پاپیون 

 

۹

۱۰
  انواع اسباب بازی و تشویقی‌های مدادی خوراکی
۱۱
ظرف‌های خاک گربه و جای خواب

۱۲
 پک ۱۰ عددی پد ادرار برای سگ ۶۰ هزار تومان

برایم جالب شد کـه بدانم هزینه نگهداری از این حیوانـات به صورت پانسیون به چه صـورت است.

با شمـاره‌ای که مربوط به این مرکز اسـت تماس می‌گیرم، خانمی گوشی را بر می‌دارد و بعـد از چند دقیقه من را به مدیریت مجموعـه وصل می‌کند.

هزینه پانسیـون سگ شبی ۵۰ هزار تومان/برس‌کشی و اسپری روزانه، ماسـاژ و ناخن‌گیری

خودم را صاحب یک سـگ پاپیلون یک ساله معرفی می‌کنم و شـرایط نگهداری را می‌پرسم.

مدیریت مجمـوعه که ظاهراً مرد جوانی است پس از تشـکر از انتخاب من می‌گوید: هزینه مـهد به صورت عادی روزانه ۲۵ هزار تومـان است که اگر خدمات برس‌کشی و اسپری روزانـه، ماساژ و ناخن‌گیری را هـم انجام دهیم ۳۵ هزار تومان می‌شـود،‌ تغذیه حیوان هم با خودتان است که بـاید روزانه در کیف حمل، همراهـش باشد.

وی در خصوص هزینـه پانسیون هم می‌گوید: هزینه پانسیـون شبی ۵۰ هزار تومان است، ما معمـولاً سگ‌های هم سن را در یک جا قرار می‌دهیـم تا از نظر رفتاری مشکلی برایشان پیش نـیاید.

این آقا که خـود را رفتارشناس و تربیت کننده سگ معرفی می‌کند، در ادامه مـی‌گوید: من روی رفتار سگ‌ها حساس هستـم و مراقبم که سگ‌های با جثه بزرگ کنار کوچک‌ترهـا قرار نگیرند.

وقتی در خصـوص آموزش سگ از او سؤال می‌کنم، می‌گویـد: تایم طلایی یادگیری در سگ‌ها از ۲ ماهـگی تا ۶ ماهگی است اما تا دو سالگی قدرت یادگیری خوبی دارنـد، با توجه به اینکه سگ شما یک ساله اسـت همچنان فرصت یادگیـری دارد.

۱۳

 

برای یادگیـری اولیه و جلوگیری از انحراف رفتـاری سگ، یک مربی کارآزموده و حرفه‌ای ۶ جلسـه در منزل به سگ شما نکات اولیـه را آموزش می‌دهد که معمولاً برای اینگونـه از سگ‌های فانتزی همین ۶ جلسـه یادگیری کفایت می‌کند.

تلفن را که قطع می‌کنم کمی فکر می‌کنـم، هنوز خیلی چیزها برایم هضم نشده، واقعاً افراد به ویژه خانواده‌هـا و به طور خاص زوج‌هـای جوان به کجا می‌رسند که نگهداری از حیوان را به داشتن فرزند ترجیح می‌دهند؟ آن هم حیواناتی که هزینه‌های نگهداری‌شان با یک کودک برابری می‌کند و گاهی حتی بیشـتر هم می‌شود.

قطعاً یکی از دلایل ایـن امر رفع خلاء‌های احساسـی است و شاید متمایز کردن خود از دیگر قشرهـا دلیل دیگر نگهداری از سگ و گربه باشد.

برای روشن شدن علـت این موضوع به سراغ یک روانشناس رفتم و در گفت‌وگو با او، علـت گرایش خانواده‌هـا به ویژه جوانان به نگهداری حیوانـات را جویا شدم.

فرار از مسئولیت، تفکرات روشنفکـری و رفع کمبودهای عاطفی علت عمده نگهداری از حیوانـات است

نصرالله منصوری یکـی از دلایل گرایش بعضی از خانواده‌ها به حیوانات خانگی را فرار از مسئولیـت‌پذیری دانست و گفت:‌ معمولا اینگونه افراد در محیـط زندگی خانوادگی مسئولیت‌شناس و مسئولیت‌پذیر بار نیامـده‌اند و گرایش آنها به سمت حیوانات خانـگی همچون سگ و گربه به جای فرزندآوری نشـان‌دهنده فرار از مسئولیت است، در حـالی که این حیوانات در ظاهر مسئولیتـی برای صاحبانشان ندارند، اما در واقع چنین نیـست.

وی با بیان اینکه این دستـه از افراد راه و مسیر خود را گم کرده‌اند و به دلیل برخی تفکـرات و روشنفکری به ادبیات دین و تعقل و تفکر در این زمیـنه بی‌توجه هستند،‌ گفت: بدون شک وجود حیوانات خانگی در محیـط خانواده، کانون خانواده را مورد آسیب قرار می‌دهد.

این روانشناس تصـریح کرد: یکی دیگر از دلایل روانشناسی این موضـوع روی آوردن برخی از افراد چه زن و چـه مرد به سبک زندگی اروپایـی است که از غرب نشأت می‌گیرد و زمانی که با این افـراد صحبت می‌کنیم روشنفکری، ترحم و دلسـوزی و سرگرمی را دلیل این اقدام مـی‌دانند.

منصوری تأکید کرد: ادیـان الهی و حتی دین مبین اسلام توجه به تمام جانـداران را سفارش کرده‌اند اما ایـن بدان معنا نیست که حیوانـات را به داخل محیط زندگی بیاوریم.

وی با اشـاره به اینکه مأنوس بودن با حیوانات می‌تواند آسیب‌هـای زیادی را به همراه داشته باشد،‌ گفـت: اخیراً برخی از دانشگاه‌های غربی اعلام کـرده‌اند که اگر کسی سه سال متوالی با سگ و گربه در تمـاس باشد، از مدفوع آنها میکروب‌هایی متصـاعد می‌شود که می‌تواند دردسرسـاز باشد.

این روانشناس با بیان اینکه البتـه خیلی از افراد اینگونه استدلال‌ها را قبول ندارند، گفـت: متأسفانه برای نگهداری از حیوانات خانگی هزینه‌هـای گزافی صرف می‌شود که این هزینه‌ها می‌تواند برای درمـان بیماری‌های پرهزینه و کمک به افراد ناتـوان صرف شود. 

این روانشناس با بیان اینکـه برخی از افرادی که اقدام به نگهداری حیوانـات خانگی می‌کنند در گذشتـه کمبودهایی داشته‌انـد،‌ گفت: در واقع آوردن حیوان راهی برای جبران کمبودهـای گذشته‌شان است. 

منصوری با تأکید بر اینـکه ما باید فرهنگ غنی ایرانی ـ‌ اسلامی ـ دینی را گسترش دهیم،‌گفت: متأسفـانه جوانان ما راه خود را گم کردند و عـده‌ای حتی به پوچ‌گرایی رسیده‌اند و وقتی با آنها هم‌صحبـت می‌شویم عنوان می‌کنند که دیگر چیزی قانعشان نمی‌کند.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا