مجله تفر یحی آموزشی

زوایایی بمب گذاری در محل خانه شهید حججی Reviewed by Momizat on . زوایایی بمب گذاری در محل خانه شهید حججی به گزارش دیدگا از مشرق، حوالی سـاعت ۸ یکشنبه شب، کارگر مغازه لبنیاتی در حـوالی منزل پدر شهید حججی در نجـف آباد اصفهان بس زوایایی بمب گذاری در محل خانه شهید حججی به گزارش دیدگا از مشرق، حوالی سـاعت ۸ یکشنبه شب، کارگر مغازه لبنیاتی در حـوالی منزل پدر شهید حججی در نجـف آباد اصفهان بس Rating: 0

زوایایی بمب گذاری در محل خانه شهید حججی

زوایایی بمب گذاری در محل خانه شهید حججی

۳

به گزارش دیدگا از مشرق، حوالی سـاعت ۸ یکشنبه شب، کارگر مغازه لبنیاتی در حـوالی منزل پدر شهید حججی در نجـف آباد اصفهان بسته مشکوکی را زیر خودرو پراید مشـاهده کرد و در این خصـوص با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت.

به دنبال این موضوع نیروهـای امنیتی و پلیس در بلوار شهیدان حجتی حضور پیدا کرده و ضمن مسدود کردن مسیرهای منتهی به این محله، تدابیر ویژه ای در این خصوص اتخاذ کرد ند.

نیروهـای انتظامی، خودروهای آتش نشانی، آمبولانس، نیروهـای بسیج و سپاه از جمله حـاضرین در این محـدوده بودند.

بنـابراین گـزارش، بسته مشکوک که در زیر خودرو نصب شده بود و در حـد و اندازه یک ضبط صـوت بود، در نهایت تدابیر امنیتی و نظامی به وسیـله ربات کنتـرل از راه دور خارج شد و در پیاده رو قـرار گرفت.

۲

دقایقی بعد تایـمر سیستم متوقف شـد و تیم خنثی سازی بمب سپـاه به فرآیند خنثی سازی آن پرداخـت.

این بستـه که دارای کیت الکترونیکی و تایمر بود، به صورت آهنربایی زیر خودرو نصب شده بود.

اطراف بسته مشکوک را با استفاده از کیسه های شن پوشش دادند.

ساعتی بعد بسته مشکـوک توسط یگان خنثی سـازی به وسیله یک دستگاه تویوتـای مخصوص واحد چک و خنثی، از محل خارج شد.

 خودروی مشکوک بیرون از شهر منفجـر شد

نیروی انتظامی مردم را کنتـرل کرده و منطقه را محصور کرد و بچه‌های چـک و خنثی در مراحل کاری مختلـف با استفاده از امکـانات فضای امن را ایجاد کردند.

این بسته مشکـوک بود و امکان ریسک نبود، بنابراین نیروهای امنیتی به سرعت تلاش کردند که بسته مشکوک را از منطقه خارج کنند.

بسته بمب گذاری شده که چراغ چشمک‌زن، سیم کشی و شکل حرفه  ای داشت و هر لحظه خطر انفجار آن می رفت لذا فرصت برای خنثی سازی و باز کردن آن نبود و با امکانات آن را از منطقه خارج کرده و در بیرون شهر منفجر کردند.

در حال حاضر امنیت در شهرستان نجف‌آباد برقرار است و همه چیز تحت کنترل است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

هنوز اطلاع دقیقی از عوامل بمب گذاری در دست نیست ولی نیروهای امنیتی و ضد خرابکاری وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه در حال تحقیقات و بررسی پیرامون این ماجرا هستند.

تا این لحظه هیچ گروه و جریانی، مسئولیت این ماجرا را بر عهده نگرفته اند.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا