مجله تفر یحی آموزشی

حکم اعدام دو جوان به جرم آزار و اذیت دختر۱۵ ساله تهرانی Reviewed by Momizat on . حکم اعدام دو جوان به جرم آزار و اذیت دختر۱۵ ساله تهرانی دیدگا: پاییز سال ۹۲، دختر ۱۵سـاله‌ای به نام لیدا به پلیس تهران رفت و از دو پسر جـوان به اتهام آدم‌ربایی حکم اعدام دو جوان به جرم آزار و اذیت دختر۱۵ ساله تهرانی دیدگا: پاییز سال ۹۲، دختر ۱۵سـاله‌ای به نام لیدا به پلیس تهران رفت و از دو پسر جـوان به اتهام آدم‌ربایی Rating: 0

حکم اعدام دو جوان به جرم آزار و اذیت دختر۱۵ ساله تهرانی

حکم اعدام دو جوان به جرم آزار و اذیت دختر۱۵ ساله تهرانی

۴

دیدگا: پاییز سال ۹۲، دختر ۱۵سـاله‌ای به نام لیدا به پلیس تهران رفت و از دو پسر جـوان به اتهام آدم‌ربایی و اذیت و آزار شکایت کرد. دختـر نوجوان به مأموران گفت: در بزرگراه یاسینی زیر پل خاقانی منتظر تاکسـی بودم تا به خانه مادربزرگم بـروم.

تاکسی آن حوالی کـم بود، به همین‌خاطر پراید سفید‌رنگی بـا دو سرنشین ایستاد و به راننده مقصـد را گفتم و سوار شـدم. راننده بعد از اینکه مقداری از مسیـر را طی کرد، وارد خیابان دیگری شـد.

متوجه شدم بیراهـه می‌رود. با اعتراضم راننده و سرنشین هر دو با چاقـو تهدید کردند و از ترس مقاومتی نکـردم.

شاکی در ادامـه گفت: آنها تا جاده قم رفتـند و بعد از آن مرا به محل خلوتی بـردند و بدون توجه به گریه‌هـا و التماس‌هایـم…

بعد از این توضیحات، دختر نوجوان به پزشکی قانونی فرستاده شد. با توجه به گزارش پزشکی قانونی و طرح شکایت شاکی، مأموران با در دست داشتن مشخصات آن دو جوان، همچنین شماره پلاکی که شاکی هنگام فرار به ذهن سپرده بود، یکی از متهمان را شناسایی و بازداشت کرد.

متهم که پرویز نام داشت با اعتراف به جرم با همدستی یکی از دوستانش اعتراف کرد، اما تلاش مأموران برای دستگیری دومین متهم به نام کیوان ناکام ماند.

پرونده به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در اولین جلسه که به ریاست قاضی بابایی و مستشار تولیت به صورت غیرعلنی برگزار شد، شاکی بار دیگر شکایتش را مطرح کرد و متهم در آخرین دفاعش گفت: آن روز در حال خودم نبودم. با دیدن دختر نوجوان وسوسه شدم و این تصمیم با مشورت دوستم بود.

حالا پشیمانم و از شاکی می‌خواهم مرا ببخشد. در آخر هیئت قضایی متهم را به اعدام محکوم کرد و این حکم بعد از تأیید در دیوان عالی کشور در پاییز ۹۵ اجرا شد.

پس از مجازات متهم اول، مأموران همچنان در تعقیب دیگر متهم پرونده بودند که گزارش شد کیوان به اتهام سرقت از منزل دستگیر و به زندان منتقل شده است.

به این ترتیب متهم تحت‌بازجویی قرار گرفت، اما جرمش را انکار کرد.

با دعوت دختر جوان و مواجهه حضوری، کیوان از میان چهار مظنون شناسایی و بالاخره لب به اعتراف گشود.

با اقرارهای دومین متهم، پرونده بار دیگر به همان شعبه فرستاده شد و متهم روز سه‌شنبه پای میز محاکمه قرار گرفت.

در این جلسه که به صورت غیرعلنی برگزار شد، متهم در پایان از سوی هیئت قضایی به اعدام محکوم شد.

منبع: مشرق

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا