مجله تفر یحی آموزشی

طرز درست کردن سنتی میرزاقاسمی Reviewed by Momizat on . طرز درست کردن سنتی میرزاقاسمی دیدگا: میرزاقاسمی یکی از غذاهای محلی و خوشمزه شمالی هست که محاله کسی تا این لحظه این غذا رو امتحان نکرده باشه... در این مطلب قصد د طرز درست کردن سنتی میرزاقاسمی دیدگا: میرزاقاسمی یکی از غذاهای محلی و خوشمزه شمالی هست که محاله کسی تا این لحظه این غذا رو امتحان نکرده باشه... در این مطلب قصد د Rating: 0

طرز درست کردن سنتی میرزاقاسمی

طرز درست کردن سنتی میرزاقاسمی

دیدگا: میرزاقاسمی یکی از غذاهای محلی و خوشمزه شمالی هست که محاله کسی تا این لحظه این غذا رو امتحان نکرده باشه… در این مطلب قصد داریم طبخ حرفه ای این غذای خوشمزه را آموزش بدیم.
مواد لازم:
  • نمک به میزان دلخواه
  • گوجه فرنگی (( نگین شده )) گوجه فرنگی ۳ عدد متوسط
  • رب گوجه فرنگی (در صورت تمایل می توانید اضافه نکنید) ۱ قاشق غذا خوری
  • تخم مرغ تخم مرغ ۳ عدد متوسط
  • زردچوبه یک قاشق چایخوری
  • سیر تازه یک بوته
  • بادمجان قلمی ۸ عدد ( یک کیلو گرم )
  • فلفل سیاه به میزان دلخواه
  • روغن به میزان دلخواه
 ۲
 
طرز تهیه:
۱-ابتدا بادمجان ها را شسته و آماده کباب کردن می کنیم و روی پوست آن ها به طول خط های با چاقو وارد می کنیم تا در حین کباب شدن مغز پخت شوند. در صورت امکان بهتر است که بادمجان ها بر روی ذغال کباب شوند تا طعم دودی بهتری بگیرند البته امکان کباب کردن بر روی شعله گاز و حتی بر روی سینی فر نیز هست.
 
۲-بعد از سوختن پوست بادمجان و نرم شدن شان ( در صورتی که تردید دارید به خوبی پخته نشده اند می توانید یک سیخ کبریت را داخل آن فرو کنید اگر به راحتی وارد بادمجان شد نشان از پختگی آن می دهد ) . بعد از اطمینان از کبابی و نرم شدن بادمجان ها باید پوست آن ها را بکنید نکته قابل عرض در این مورد زمان پوست کردن هست که اگر بادمجان سرد شود پوست آن به سختی و با گوشت کنده خواهد شد پس باید عجله کنید و تا بادمجان ها داغ هستند پوستشان را بکنید.
 
۳-حال باید بادمجان ها را در ظرف بکوبید تا کاملا له شود. در ظرفی دیگر نیز سیر ها را کوبیده و یا رنده کنید. روغن را داخل تابه داغ کرده و سیر های کوبیده شده را اضافه کنید و نمک و فلفل و زردچوبه را هم همینطور. بعد از اینکه سیر ها طلایی شد بادمجان های کوبیده شده را نیز اضافه کنید و شروع به تفت دادن مواد با حرارت کم کنید. در همین حین گوچه های نگین شده را به ماهیتابه افزوده و به مدت ۱۵ دقیقه با شعله کم بگذارید تا آب غذا خشک گردد.
 
۴-بعد از زمان ذکر شده زمانی که عذا به روغن افتاد آن را هم زده و در صورت تمایل کمی رب و آبلیمو اضافه کنید. در ماهیتابه دیگر چند عدد تخم مرغ را داخل روغن انداخته و هنگامی که تخم مراغ شروع به سفت شدن نمود به میرزا قاسمی مان اضافه میکنیم و به مدت چند دقیقه مواد را کاملا هم می زنیم.
 
نوش جان کار به اتمام رسید. و میتوانید غذای سنتی شمال ایران را با برنج یا نون میل کنید.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا