مجله تفر یحی آموزشی

راز داشتن پاهایی سالم و شاداب ! Reviewed by Momizat on . دیدگا: سلامتی و بهداشت پاها یکی از مهمترین و موثرترین مواردی هست که در سلامت کل بدن موثر هست ولی معمولا توجه کمی بهش میشه... به گزارش دیدگا از وب سایت howcanu: دیدگا: سلامتی و بهداشت پاها یکی از مهمترین و موثرترین مواردی هست که در سلامت کل بدن موثر هست ولی معمولا توجه کمی بهش میشه... به گزارش دیدگا از وب سایت howcanu: Rating: 0

راز داشتن پاهایی سالم و شاداب !

دیدگا: سلامتی و بهداشت پاها یکی از مهمترین و موثرترین مواردی هست که در سلامت کل بدن موثر هست ولی معمولا توجه کمی بهش میشه…

به گزارش دیدگا از وب سایت howcanu: یک حمام ویژه برای پاهایتان می تواند یک تجربه عالی و آرام بخش را برایتان به ارمغان بیاورد. اما به گفته متخصصین سلامت، منافع آن بسیار بیشتر از مضرات آن می باشد. به راحتی فقط با اضافه کردن چند ماده نسبتا ارزان به آب گرم، شما می توانید پای خود را در آبی غوطه ور کنید که سلامتیتان را ارتقا داده و بدنتان را از شر سموم مختلف خلاص می کند.

۸۹۵۵۱۱_۵۱۵

چرا نمک دریا؟

خواص درمانی نمک دریا در طول قرن ها به اثبات رسیده است. مطابق افسانه های کهن ملکه کلئوپاترا مارک انتونی را به تسخیر قسمت هایی از دریای مرده وادار کرد تا به آبهای سرشار از مواد معدنی دسترسی یافته و زیبایی و سلامتی را تجربه کند. در حالی که نمک دریاها شامل رگه هایی از مواد معدنی است، آب دریای مرده شامل ۲۱ نوع مواد معدنی می باشد. علاوه بر مزایای سم زدایی، برخی از این مواد معدنی ( منیزیم،کلسیم،روی،سلنیوم،و پتاسیم) به عنوان دوستان پوست ومفید برای تقویت و هیدراته کردن آن شناخته شده اند. از نمک دریای مرده همانند محصولات مراقبت از پوست به عنوان تقویت کننده پوستی برای درمان هایی نظیر درمان های اتوپیک و آسیب های ناشی از اشعه ماورای بنفش خورشید استفاده می شود.

۸۹۸۳۸۸_۱۷۱

چگونه این ماده شفا بخش را با ترکیب چند ماده ساده در منزل آماده کنیم؟

مواد لازم:

    ظرف مخصوص پا شویه یا وان حمام

    آب گرم (فقط تا اندازه ای که پایتان را بپوشاند)

    ۶ قاشق مربا خوری نمک دریا( ترجیحا نمک دریای مرده)

    ۶ قاشق مربا خوری جوش شیرین و حوله

۸۹۵۵۱۳_۹۱۵

دستورالعمل:

آب گرم (نه خیلی داغ) را در ظرف مخصوص پاشویه یا وان حمام بریزید، سپس نمک دریا و جوش شیرین را اضافه کرده و پاهایتان را داخل آب فرو ببرید و تا سرد شدن آب (حدودا ۲۰ دقیقه ) منتظر بمانید. هرگز نمک را از پاهایتان نشسته و پاهایتان را با حوله ای نرم و به آرامی خشک کنید.

پزشکان متخصص طب سنتی به منظور تشویق افراد به انجام فرایند سم زدایی آرام در طول زمان تکرار این روش را ۲-۳ بار در هفته توصیه می کنند. شاید شما هم مایل باشید حمام سم زدایی را برای کل بدنتان امتحان کنید، برای این کار ،با اضافه کردن حدودا ۵۰۰ گرم نمک دریا و ۵۰۰ گرم جوش شیرین به آب گرم (نه داغ) حمام،به مدت ۴۵ دقیقه تا پایین آمدن دمای آب در آب باقی بمانید.

توجه: اگر باردار هستید قبل از هرگونه اقدامی جهت سم زدایی بدنتان با پزشک خود مشورت کنید.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا