مجله تفر یحی آموزشی

روش استاندارد جهانی برای لاغرشدن Reviewed by Momizat on . روش استاندارد جهانی برای لاغرشدن آیا شما رژیمی را سـراغ دارید که در آن هر چه می‌خواهیم و دوست داریـم بتوانیم بخوریم اما با این حـال لاغر شویم؟ چرا که نه. به شما روش استاندارد جهانی برای لاغرشدن آیا شما رژیمی را سـراغ دارید که در آن هر چه می‌خواهیم و دوست داریـم بتوانیم بخوریم اما با این حـال لاغر شویم؟ چرا که نه. به شما Rating: 0

روش استاندارد جهانی برای لاغرشدن

روش استاندارد جهانی برای لاغرشدن

۱۴
آیا شما رژیمی را سـراغ دارید که در آن هر چه می‌خواهیم و دوست داریـم بتوانیم بخوریم اما با این حـال لاغر شویم؟ چرا که نه. به شما توصیـه می‌کنیم تنها با چنگال غذا بخوریـد. این روش را شوخی نگیـرید. با چنگال غذا خوردن یا فورکیـنگ، روشی مشهور در سراسر جهان اسـت که بسیاری از افراد از آن استفـاده می‌کنند.● متد فورکینگ روی چه اصلی بنا شده است؟
این رژیم اصول خاصی ندارد. فقط کافی است شام را به آرامی و با یک چنگال بخوریـد. هرگز به شما توصیه نمی‌کنیم که شـام را از برنامه غذایی‌تان حذف کنید بلکه به شمـا پیشنهاد می‌کنیم تمام غذاهـایی را که با کارد، قاشق یا دست خورده می‌شـوند، از برنامه غذایی شبانه خود حذف کرده و تنها غذایی را میل کنید که با چنـگال خورده می‌شود.
 
به این ترتیب در این رژیم به طور طبیعی غذاهایی که کالری زیادی دارند مثل پیتزا و پنیر از برنامه غذای شب حذف می‌شوند. فکر می‌کنید چه غذاهایی را می‌توان با چنگال خورد؟ بسیاری از مواد کم کالری مثل انواع سبزی، غلات، گیاهان نیام‌دار (نخودفرنگی، باقلا و…)، ماهی و… حواستان باشد کـه اجازه ندارید غذاهایی را بخـورید که ابتدا باید با چاقو آنهـا را بخش کرد و سپس با چنگال خـورد. سوپ و ماست را هم که با قاشـق می‌خورند، فراموش کنـید.

 

● با به کارگیری این رژیم‌ شاهد چه نتایجی خواهیم بود؟
وقتی متد فورکینگ را اجرا می‌کنیـد، از چیزی محروم نمی‌شوید. مثلا اگر شما شـب برنج یا گوشت نخورید، می‌توانید به خود بگوییـد فردا ظهر می‌خورم. در این نوع رژیم تنها بعضی خواسته‌هـای شما برای مدتی به تعویق می‌افتد. از سـوی دیگر، خوردن غذا با چنگال نوعی بازی است که حواستان را پرت می‌کنـد و از فکر غذاهای ممنوعه بیرون می‌آییـد.

● آیا غذا خوردن با چنگال سخت است؟
سختی اجرای این رژیم به عوامل زیادی بستگی دارد. مثلا اگر شما فرزند دارید مسـلما آنها نیاز به غذای کاملی در شب دارند. دیدن غذای سر سفـره، همیشه وسوسه‌انگیز است. روش فورکینگ بر دو نوع اسـت: فورکینگ سخت و آسان. در روش آسان شما می‌توانید از چاقو هم در کنار چنگال استفاده کنید. به این ترتیـب، خوردن بعضی غذاها مقدور می‌شود اما در روش سخت، استفاده از هر وسیله‌ای به جز چنگال، ممنوع است. بنا به شرایط شما می‌توانید روشی را که دوست دارید، انتخاب کنید.

● آیا غذا خوردن با چنگال نوعی رژیم است یا عادت جدید غذایی؟
فورکینگ درواقع نوعی بازی لذت‌بخش است که تا حد زیادی به فلسفه غذا خوردن مربوط است. سابقا شیوه غذاخوردن افراد به مکان و افرادی که با آنها زندگی می‌کردند، بستگی داشت اما امروزه حد و مرزی وجود ندارد و این قوانین علم تغذیه و انواع و اقسام رژیم‌هاست که در نحوه غذا خوردن ما نقش دارند. رژیم‌ها معمولا طی دوره مشخصی گرفته می‌شوند و تنها به افراد کمک می‌کنند

 
برای مدتی روی فرم بیایند و لاغر شوند ولی متاسفانه پس از اتمام رژیم چون دوباره عادت غذایی از سر گرفته می‌شود، پس وزن از دست رفته نیز دوباره باز می‌گردد. غذاخوردن با چنگال روشی است که می‌توان آن را به عنوان یک عادت غذایی برای همیشه پذیرفت و به این ترتیب در عین حال که هیچ محرومیتی وجود ندارد، کمی نفس خود را محـدود کرد.‌

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا