مجله تفر یحی آموزشی

ارتباط زن شوهر دار با مرد زورگیری که عاشقش بود Reviewed by Momizat on . ارتباط زن شوهر دار با مرد زورگیری که عاشقش بود زمستان سال گـذشته، زنی به نـام پونه همراه شوهرش به یکی از کلانتری‌هـای پایتخت مراجعه کـرد و گفت: «امروز همراه شـو ارتباط زن شوهر دار با مرد زورگیری که عاشقش بود زمستان سال گـذشته، زنی به نـام پونه همراه شوهرش به یکی از کلانتری‌هـای پایتخت مراجعه کـرد و گفت: «امروز همراه شـو Rating: 0

ارتباط زن شوهر دار با مرد زورگیری که عاشقش بود

ارتباط زن شوهر دار با مرد زورگیری که عاشقش بود

۱۳

زمستان سال گـذشته، زنی به نـام پونه همراه شوهرش به یکی از کلانتری‌هـای پایتخت مراجعه کـرد و گفت: «امروز همراه شـوهر و دخترم در خانه بودیم که ناگـهان مردی غریبه با تهدید چاقو وارد شـد و پس از ضرب و شتم شوهـرم، مرا کشان کشـان از خانه بیرون برد و داخل ماشینـش انداخت. او مرا به خانه خودش بـرد و پس از مدتی آزاد کـرد.»

کارآگاهان در همان ابتـدا به پنهان‌کاری پونه و ارتباط پنهانی او با متهـم به نام سعید پی بردند. با کسـب این سرنخ، سعید تحـت تعقیب قرار گرفت و مدتی بـعد بازداشت شد.

پسر ۲۸ سالـه که سابقه ارتکاب قتل در پرونـده دارد، در بازجویی‌هـا به داشتن ارتباط پنهـانی با پونه اعتـراف کرد و گفـت: «از چند وقت پیـش با پونه آشنا شدم و با هم به ترکـیه و شمال کشور سفر کردیـم. روز حـادثه چاقویـم را برداشتـم و به خانه‌اش رفتـم. می‌خواسـتم او را با خودم ببرم اما وقتـی به زور وارد خانه شـدم، شوهرش مقاومـت کرد و درگـیر شدیم. ضرباتی به او زدم سـپس پونه را کشان کشان، بدون ایـن که کفش و لباسی مناسـب پوشیده باشـد، از خانه بیرون بردم و سوار ماشیـنم کردم. به خانه ام رفتیـم تا صحبت کنیم.»

با ثبت اعترافات متهم، کیفرخواست پرونده با موضوع آدم‌ربایی، ورود به عنف، ایراد ضرب و جرح و تهدید با چاقو صادر شد و در اختیار دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت.

در ابتدای جلسه رسیدگی، نماینده دادستان گفت: «با توجه به اعترافات متهم در بازجویی‌ها مبنی بر ورود به زور به خانه و کشف عکس‌های سفر ترکیه متهم و پونه، درخواست مجازات را دارم.»

سپس سعید در جایگاه ایستاد و برخلاف اعترافاتش در بازجویی ها، منکر اتهامات خود شد و گفت: «آن روز همراه پونه به خانه‌اش رفتیم. به محض این که وارد شدیم، شوهرش با او درگیر شد. می‌خواستم جدایشان کنم اما شوهر پونه دستم را گاز گرفت. برای دفاع از خودم چاقوی آشپزخانه را برداشتم اما با آن هیچ تهدیدی نکردم. سپس پونه پالتویش را پوشید و با هم سوار خودرو شدیم و رفتیم.»

اظهارات متناقض متهم باعث شد دادگاه دو شاهد حادثه را نیز احضار کند. آنها که از همسایه‌های شاکی بودند با تائید وقوع درگیری گفتند: «روز حادثه از خانه شاکی صدای داد و فریاد می‌آمد. وقتی خودمان را رساندیم، متهم را دیدیم که پونه را به زور سوار ماشین کرد و با خود برد.»

سعید اظهارات شاهدان را نیز نپذیرفت اما قضات دادگاه با توجه به مدارک موجود، او را به جرم آدم‌ربایی به ۱۵ سال، به جرم ورود به عنف به سه سال، به جرم تهدید با چاقو به دو سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و به جرم ایراد ضرب و جرح به پرداخت دیه محکوم کردند. متهم به آرای صادره اعتراض کرد اما دیوان عالی کشور احکام دادگاه را عینا تائید کرد.

پ ن : در سالهای اخیر شاهد سقوط اخلاقی در فرهنگ خانواده های ایرانی هستیم. روابط نامشروع زنان و مردان و دختران و پسران به شدت در حال افزایش است. شبکه ها و کانالهای ماهواره ای غربی و ترکیه ای و غیره به شدت در حال تزریق فرهنگ کثیف و بی بند و بار و بدون تعهد خود هستند و گسترش فضاهای مجازی و اپلکیشن های ارتباطی مزید بر این ناهنجاری اجتماعی شده است.

حیا و عفت را می توان حلقه گمشده جامعه و برخی خانواده ها دانست. شاید در ابتدا همه چیز از برنامه ها و سایت های اشتراک گذاری تصاویر و فیلم شروع می شود. میل جمع کردن دنبال کننده ها و فالورها باعث ایجاد پدیده بی حیایی در محیط مجازی می شود. پیج های شخصی و عمومی که تبدیل شده به آلبوم های خصوصی برای اشتراک گذاری خصوصی ترین عکسها با بدترین وضعیت لباسها و سکسی ترین فیگورهای دختران برای جلب نظر بیشتر کاربران و این استارت بی حیایی و بی عفتی در اجتماع است.

روابط نامشروع و پدید آمدن مشکلات خانوادگی و برهم خوردن بنیان خانواده را می توان براحتی در خانواده ایرانی احساس کرد. روابط زنان و مردان متاهل و غیره آنقدر فراگیر شده که در برخی طبقات اجتماعی به امری عادی تبدیل شده است.

متاسفانه نیاز جامعه امروزی، اینترنت پرسرعت و آزادی بیش از حد تبادل اطلاعات و روابط نیست! باید از شعارزدگی مفرط پرهیز کرد و عمیق تر به مسائل پرداخت.

به امید روزی که سیاستمداران تدبیر و شعور لازم را برای پرداختن به مسائل فرهنگی و اجتماعی داشته باشند و همه چیز را فدای قدرت و ثروت نکنند!

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا