مجله تفر یحی آموزشی

آموزش کیک تابستانه با آلوسیاه Reviewed by Momizat on . آموزش کیک تابستانه با آلوسیاه   مواد لازم جهت تهیه کیک آلو سیاه : آرد      ۳ پیمانه  روغن مایع     ۱ پیمانه  تخم مرغ     ۴ عدد  آلو سیاه      ۴ عدد ماست     ۱ پ آموزش کیک تابستانه با آلوسیاه   مواد لازم جهت تهیه کیک آلو سیاه : آرد      ۳ پیمانه  روغن مایع     ۱ پیمانه  تخم مرغ     ۴ عدد  آلو سیاه      ۴ عدد ماست     ۱ پ Rating: 0

آموزش کیک تابستانه با آلوسیاه

آموزش کیک تابستانه با آلوسیاه

۹
 

مواد لازم جهت تهیه کیک آلو سیاه :

آرد      ۳ پیمانه
 روغن مایع     ۱ پیمانه
 تخم مرغ     ۴ عدد
 آلو سیاه      ۴ عدد
ماست     ۱ پیمانه
شکر     ۱ و ۱/۲ پیمانه
بکینگ پودر     ۱ قاشق غذاخوری
نمک     ۱/۸ قاشق چایخوری
وانیل     ۱/۲ قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک آلو سیاه :
فر را روی حرارت ۱۸۰ روشن می کنیم، آلو ها را از وسط نصف کرده هسته آنرا جدا کرده و در مقدار خیلی کم آب و ۳ قاشق غذاخوری شکر قرار داده تا کمی نرم شود چند تا از آلوها را برای روی کیک برداشته کنار می گذاریم و بقیه را خوب می گذاريم بپزد و بعد له می کنیم تا پوره مانند شود.

روغن و شکر را خوب مخلوط تا کرم مانند شود بعد تخم مرغها را دونه دونه داخل مواد ریخته خوب هم می زنیم بعد نمک و وانیل را مي ريزيم.

سپس آرد و  بکینگ پودر الک شده را کم کم ریخته و هم می زنیم و در آخر ماست را اضافه می کنیم.

قالب کیک را چرب کرده نصف مواد کیک را ریخته و مواد پوره شده آلو را که با مقداری بادام یا گردو مخلوط کرده ایم مي ريزيم و بعد باقي مواد کیک و سپس آلو ها را که نصف کرده و کنار گذاشتیم روی کیک مي چينيم و در فر به مدت ۴۵_۵۰ دقيقه می پزیم .

طرز تهیه کیک آلو سیاه

در مرحله آخر پخت کیک آلو سیاه روی آن آلو های نصفه ای و یا تکه های ریزتر  می چینیم.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا