مجله تفر یحی آموزشی

آموزش خوراک جوجه انجیری Reviewed by Momizat on . آموزش خوراک جوجه انجیری دیدگا: برای درست کردن کباب در شما کشور برای اینکه گوشت کمی ترد و و نرم بشه و راحت تر مصرب بشه اون رو با انجیر آغشته می کنن. در این مطلب آموزش خوراک جوجه انجیری دیدگا: برای درست کردن کباب در شما کشور برای اینکه گوشت کمی ترد و و نرم بشه و راحت تر مصرب بشه اون رو با انجیر آغشته می کنن. در این مطلب Rating: 0

آموزش خوراک جوجه انجیری

آموزش خوراک جوجه انجیری

دیدگا: برای درست کردن کباب در شما کشور برای اینکه گوشت کمی ترد و و نرم بشه و راحت تر مصرب بشه اون رو با انجیر آغشته می کنن. در این مطلب آموزش درست کردن خوراک جوجه با انجیر رو به شما آموزش خواهیم داد. امیدوارم لذت ببرید.

۱

طرز تهیه:

فر را با دمای ۲۶۰ درجه سانتیگراد (۵۰۰ درجه فارنهایت) گرم کنید و طبقه سوم فر را آماده کنید.
به گزارش آکاایران: فیله ها را داخل یک قابلمه روی حرارت ملایم سرخ کنید تا ترد شود و بعد آنها را به یک حوله کاغذی انتقال دهید تا روغن آن گرفته شود. سیر را در همان قابلمه به مدت یک دقیقه سرخ کنید تا طلایی شود سپس به همان حوله انتقال دهید.
مرغ را خشک کنید و روی آن ها یک چهارم قاشق چای خوری نمک و سه چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه بپاشید.
چربی های داخل قابلمه را گرم کنید تا اینکه شروع به دود کردن بکنند. چهار تکه مرغ را به مدت ۶ دقیقه داخل قابلمه سرخ کنید و آنها را به یک سینی بزرگ انتقال دهید. چهار تکه مرغ دیگر را نیز به مدت ۶ دقیقه درون قابلمه سرخ کنید و به سینی انتقال دهید.
آویشن و انجیر را روی مرغ پخش کنید و آنها را به مدت ۱۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا بریان شوند. آبلیمو را به قابلمه اضافه کنید و به مدت ۳۰ ثانیه بجوشانید و بعد روی مرغ ها بریزید.
فیله و سیر ها را روی مرغ ها پراکنده کنید و سرو کنید.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا