مجله تفر یحی آموزشی

آموزش خوراک گوشت تند و آتشین Reviewed by Momizat on .  آموزش خوراک گوشت تند و آتشین دیدگا: اگر شما هم به غذاهای تند و آتشین علاقه مند هستید میتونید با این مطلب ما همراه باشید و از درست کردن و میل کردن این غذای تند  آموزش خوراک گوشت تند و آتشین دیدگا: اگر شما هم به غذاهای تند و آتشین علاقه مند هستید میتونید با این مطلب ما همراه باشید و از درست کردن و میل کردن این غذای تند Rating: 0

آموزش خوراک گوشت تند و آتشین

 آموزش خوراک گوشت تند و آتشین

دیدگا: اگر شما هم به غذاهای تند و آتشین علاقه مند هستید میتونید با این مطلب ما همراه باشید و از درست کردن و میل کردن این غذای تند و خوشمزه لذت ببرید. امیدارم خوشتون بیاد.
۵۲

 آموزش خوراک گوشت تند و آتشین
طرز تهـیه:
زیره را داخل یک قابمه تسـت کنید و بگذارید ۵ الی ۶ دقیقه خنک شود سپس زیره ها را به وسیله آسیـاب پودر کنید.
گوشت مرغ را داخل یک قابلمه سرخ کنید تا برشته و ترد شود و از قاشق سوراخ دار برای انتقال دادن گوشت به یک کاسه بزرگ استفاده کنید.
روی گوشت گاو، نمک و فلفل سیاه بپاشید و در روغن بینـدازید و هر کدام از آنها را به مدت ۵ دقیقه سرخ کنید. سپس به کاسه حاوی گوشت مرغ انتقال دهید.
پیاز و سیر را به قابلمه اضافه کنـید و به مدت ۵ دقیقه تفت دهید تا اینکه پیاز شـروع به برشته شدن بکند. نصـف فنجان آب گوشت را به قابلمه اضافه کنید و به جوش آورید و حرارت را کاهش دهید.
گوشـت گاو و گوشت مرغ را به قابلمـه برگردانید و با فلفل قرمز، نمک، سـرکه، پونه و زیره مخلوط کنید. سه فنـجان آب گوشت را اضـافه کنید و به جوش آوریـد و بگذارید در دمای ملایم آرام بجوشد تا اینـکه گوشت گاو نرم شود. می توانید نصـف فنجان آبگوشـت را اضافه کنید و به مدت دو ساعـت و نیم روی شعله قرار دهـید و اگر مایع رقیق بود میتوانـید با آرد ذرت مخلوط کنـید تا غلیظ شـود. اگر مایع خیلی غلیظ بود آب گوشـت بیشتری به آن اضافه کنید تا رقیق شود و روی آن نمـک و فلفل بپاشید.
برای تزئین و سـرو میتوانید لوبیا، پیاز و پنیر چدار را به خـوراک اضافه کنید و با چیپـس سرو کنید.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا