مجله تفر یحی آموزشی

دستور ارگلی پیتزا، یک فست فود خونگی جالب! Reviewed by Momizat on . دیدگا: ارگلی پیتزا یک پیتزای خونگی جالب و خوشمزه هست که شما میتونید براحتی توی منزل اون رو تهیه کنید و از مزه جالب و طعم خوب اون لذت ببرید: اِرگلی پیتزا مواد لا دیدگا: ارگلی پیتزا یک پیتزای خونگی جالب و خوشمزه هست که شما میتونید براحتی توی منزل اون رو تهیه کنید و از مزه جالب و طعم خوب اون لذت ببرید: اِرگلی پیتزا مواد لا Rating: 0

دستور ارگلی پیتزا، یک فست فود خونگی جالب!

دیدگا: ارگلی پیتزا یک پیتزای خونگی جالب و خوشمزه هست که شما میتونید براحتی توی منزل اون رو تهیه کنید و از مزه جالب و طعم خوب اون لذت ببرید:

اِرگلی پیتزا

۶۳۵۷۲۳۸۰۰۵۸۸۹۸۷۲۹۰

مواد لازم برای تهیه خمیر

۳ پیمانه آرد
۱ قاشق سوپ خوری پودرخمیر ترش
۱٫۲ پیمانه آب ولرم
۱٫۲ پیمانه آب
۱ قاشق مربا خوری شکر
۱ قاشق مربا خوری نمک
۴ قاشق سوپ خوری روغن مایع

مواد میانی

۱٫۲ سینه مرغ خلالی خرد شده
۶ عدد پنیر پیتزای ورقه ای ( زرد یا سفید)
سس قرمز به میزان لازم
۱ قاشق چای خوری پودر آویشن
۱ عدد فلفل دلمه ای قرمز خلالی خرد شده
۱ عدد پیاز
روغن به میزان لازم
نمک و زردچوبه و پودر خردل و فلفل سیاه به میزان لازم

مواد رومال

۱ عدد زرده تخم مرغ
۱ قاشق چای خوری پودر قند
۱ قاشق چای خوری زعفران دم کرده

طرز تهیه:

۱٫ ابتدا آرد و نمک را در یک کاسه الک کنید. در یک کاسه دیگر شکر و نصف پیمانه آب را با پودر خمیرترش مخلوط کنید تا عمل آمده و پف کند.

۲٫ وسط کاسه آرد را گود کرده و خمیرترش عمل آمده، روغن مایع و آب ولرم را داخل آن بریزید و خمیر را جمع کنید. اگر خمیر جمع نشد کمی آب به آن اضافه کنید.

۳٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید. پیاز را نگینی خرد کنید و در روغن داغ به همراه زردچوبه تفت دهید. مرغ را به همراه فلفل دلمه ای، پودر آویشن، پودر خردل و مقدار لازم نمک و فلفل اضافه کرده، تفت دهید.

۴٫ خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید و دو طرف آن را به طرف وسط برش های موازی بزنید. حالا روی خمیر سس قرمز مالیده و پنیرها را روی آن بریزید. وسط خمیر را از موادی که آماده کرده اید پر کرده و روی آن را به صورت ضربدری از دو طرف جمع کنید.

۵٫ مواد رومال را در یک کاسه مخلوط کرده و روی پیتزاها بمالید. پیتزا را در فر به مدت ۲۵-۳۰ دقیقه قرار دهید تا طلایی شده و آماده سرو کردن شوند.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا