مجله تفر یحی آموزشی

آموزش خوراک مرغ ایتالیایی خوشمزه Reviewed by Momizat on . آموزش خوراک مرغ ایتالیایی خوشمزه   در این قسمت برای کدبانوهـای عزیز مرغ ایتالیایی خوشمزه قرار داده ایـم. در این مطلب یک غذای بین الملل خوشمزه از کشـور ایتالیا ر آموزش خوراک مرغ ایتالیایی خوشمزه   در این قسمت برای کدبانوهـای عزیز مرغ ایتالیایی خوشمزه قرار داده ایـم. در این مطلب یک غذای بین الملل خوشمزه از کشـور ایتالیا ر Rating: 0

آموزش خوراک مرغ ایتالیایی خوشمزه

آموزش خوراک مرغ ایتالیایی خوشمزه

 ۸

در این قسمت برای کدبانوهـای عزیز مرغ ایتالیایی خوشمزه قرار داده ایـم. در این مطلب یک غذای بین الملل خوشمزه از کشـور ایتالیا رو معرفی می کنیـم به نام خوراک مرغ ایتالیایی. میتونید برای پذیرایی از مهمان از این خوراک شیک و مجلسی استفاده کنید. امیدوارم لذت ببرید.

۷

مـواد لازم:

    یک فنجان پنیر رنده شـده پارمیسان
    ۲ قاشق غذاخوری پونه خشک
    ۱ قاشق غذاخوری جعفری خـرد شده تازه و یا ۱ قاشق چای خـوری جعفری خشک
    ۱/۲ قاشق چـای خوری پودر سیر
    ۱/۴ قاشق چای خـوری فلفل
    ۳ قاشق غذاخوری مـارگارین آب شده
    ۴ عدد سینه مرغ نصـفه بدون پوست

طرز تهیـه:

در ظرفی مناسب ۵ مورد اول مواد غـذایی لازم رو با هم ترکیب می کنیـم . سپس تکه های مرغ رو با مخلوط ادویه و مارگارین آب شده ترکیب می کنیم . تکه های مرغ و چاشنی مخلوط رو در یک ظرف روغن بریزیـد و مابقی مخلوط و مارگارین آب شده رو نیز اضافه کرده سپس در دمای ۴۲۵ درجه به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در فر گذاشته .

۸

خواص مواد غذایی اصلی:

مرغ سرشار از پروتئین است و ۱۲۰ گرم آن حدود ۷۰ درصد نیاز بدن به پروتئین رو تامین می کند . در سالمندان برای پیشگیری از کاهش تراکم استخوان پروتئین مرغ بسیار مفید هست و باید در حد تعادل استفاده شود زیرا در رژیم های غذایی پرپروتئین سبب تشدید پوکی استخوان می شود .

مرغ منبع بسیار خوبی از ویتامین B3 می باشد . این ویتامین ضد سرطان بوده .مصرف مرغ از بروز آلزایمر نیز جلوگیری می کند . ۱۲۰ گرم گوشت مرغ حدود ۳۲ درصد نیاز انسان به ویتامین B6 رو تامین می کند . که در سلامت قلب و عروق بسیار مفید است .

از مرغ به عنوان یک غذای خوب برای تامین انرژی سوخت و ساز بدن می توان نام برد . مرغ را می توان جایگزینی ایده آل برای گوشت قرمز دانست . مرغ ترکیب مناسبی از ویتامین های مورد نیاز بدن است و در غذاهای زیادی می توان از آن استفاده کرد.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا