مجله تفر یحی آموزشی

آموزش اسنک خوشمزه با پنیر و خردل Reviewed by Momizat on . آموزش اسنک خوشمزه با پنیر و خردل   اسنک با پنیر کهنه یکی از خوشمـزه ترین نوع غذا می باشد. خـردل, مزه ی پنیر کهنه را شـدت بیشتـری می بخشد و این اسنـک پنیر و خردل آموزش اسنک خوشمزه با پنیر و خردل   اسنک با پنیر کهنه یکی از خوشمـزه ترین نوع غذا می باشد. خـردل, مزه ی پنیر کهنه را شـدت بیشتـری می بخشد و این اسنـک پنیر و خردل Rating: 0

آموزش اسنک خوشمزه با پنیر و خردل

آموزش اسنک خوشمزه با پنیر و خردل

 ۴

اسنک با پنیر کهنه یکی از خوشمـزه ترین نوع غذا می باشد. خـردل, مزه ی پنیر کهنه را شـدت بیشتـری می بخشد و این اسنـک پنیر و خردل را به سرحد خوشمـزگی می رسـاند.

۳

مـواد لازم:

     کره : ۵ قاشـق غذاخوری
     آرد بکینگ پـودردار : ۲۲۵ گرم
     بکینگ پـودردار : ۲۲۵ گرم
     نمک : به میـزان لازم
     پنیر کهنه , رنده شـده : ۱۲۵ گرم
     پودر خردل : ۱ قاـشق چای خوری
     شیر : ۱۵۰ مـیلی لیتر
     فلفل : به میـزان لازم

۴

طرز تهـیه:

کف یک سینـی شیرینی پزی را با کمی کره چرب نمایید . آرد , بکینـگ پودر و نمک را در یک کاسه الک نمایید . کره را با نوک انگشت با آرد را ورز دهید تا شکل خرده های نان بگیرد .با پنیر رنده شده , پودر خردل و مقـدار کافی شیر را از مخلوط حاضر یک خمیر نرم درست نمایید .

بر روی سطحی آرد پاشـیده شده خمیر را کمی ورز دهید سپس آن را با کف دسـت صاف نمایید و به صورت دایره ای به قطر ۲/۵ سانتیـمتر درآورید . با یک چاقو خمیر را به هشت قسمت مساوی تقسیم نمایـید . بر روی هر کدام با قلم موی مخصوص آشپزخانه شیر بمالید و کمی فلفل بپاشید .

برش های خمیر را روی سـینی بگذارید و آن ها را در فری که از قبل گرم شـده روی حرارت ۲۲۰ درجه سانتیگراد یا ۴۲۵ درجه فـارنهایت و یا درجه ۷ فرهای گازی به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار دهـید تا طلایی و برشته شود . نـان ها را به سینی مشـبک فلزی منتقل نمایید تا خنک شوند . وقتی که هنـوز گرم هستند , آن ها را سـرو نمایید .

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا