مجله تفر یحی آموزشی

آموزش کیک دارچین و زنجبیل خوشمزه Reviewed by Momizat on . آموزش کیک دارچین و زنجبیل خوشمزه دیدگا: در این آموزش قصد داریم یک کیک خوشمزه و خونگی رو بهتون اموزش بدیم که حتما از اون لذت خواهید برد... هم برای عصرانه ها و هم آموزش کیک دارچین و زنجبیل خوشمزه دیدگا: در این آموزش قصد داریم یک کیک خوشمزه و خونگی رو بهتون اموزش بدیم که حتما از اون لذت خواهید برد... هم برای عصرانه ها و هم Rating: 0

آموزش کیک دارچین و زنجبیل خوشمزه

آموزش کیک دارچین و زنجبیل خوشمزه

دیدگا: در این آموزش قصد داریم یک کیک خوشمزه و خونگی رو بهتون اموزش بدیم که حتما از اون لذت خواهید برد… هم برای عصرانه ها و هم صبحانه

۲
مواد لازم بـرای تهیه کیک
کره ۱۵۰ گرم
شکر قهوه‌ای ۱۵۰ گرم
تخم مرغ ۳ عدد
آرد ۱۵۰ گرم
زنجبیل کاملاً خرد شده ۱ قاشق چای خوری
پودر دارچین نصف قاشق چای خوری
شیر ۱ قاشق غذاخوریمواد لازم برای تهیـه کرم کاپ کیک
کره ۲۰۰ گرم
شکر قهوه‌ای ۵۰ گرم
شیر ۳ قاشق غذاخوری
خاک قند ۲۰۰ گرم
پودر دارچین

روش تهیـه
* دمای فر را روی ۱۸۰ درجه سانتـی‌گراد تنظیم نمایید.

* کره و شکر را کاملاً با هم ترکیب نماییـد تا پف کنند و به صورت اسفنجی در بیایند.
* آرد و دارچین را با هم الک کنید.
* به تدریج تخم مرغ‌هـا و آرد و دارچین و زنجبیل را به ترکیب کره اضافه نمایید و بعـد از هر بار اضافه کردن، مدتی مواد را هم بزنید.
* در آخر شیر را بیفـزایید و دوباره ترکیب را هم بزنید.
* ۱۲ قالب کاپ کیک تهیه کنید و کاغذهای شیرینی را داخل آن‌ها قرار دهید و خمیر آماده شده را داخـل آن‌ها بریزید.
* کیک‌ها می‌بایست به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقـه داخل فر بپزند تا طلایی رنگ شوند.
* زمانی کار پخت کاپ کیـک‌ها به پایان می‌رسد که اگر با انگشتتان به آرامی سطح کیـک‌ها را فشار دهید، دوباره به حالـت اول باز گردند. کیک‌ها را از فر خارج کنـید و در مکان مناسبی قرار دهید تا سرد شوند.روش تهیه کرم کـاپ کیک
* زمانی که کاپ کیک‌ها در حـال پخت هستند، ۵۰ گرم کره و شکر قهوه ای را داخل ماهیتـابه بریزید و روی حرارت کم قرار دهـید تا ذوب شوند.

* سه قاشـق غذاخوری شیر را نیز با آن‌ها مخلوط کنید و آن قـدر به هم بزنید تا به صورت یک سس بـراق در بیاید. مخلوط را جایی قرار دهیـد تا در حرارت اتاق سرد شود.
* در ظرف دیگری، باقیمـانده کره را به هم بزنید تا صاف شود. سپس خاک قند را روی آن الـک کنید و مرتب به هم بزنید.
* ترکیب کره و شکر قهـوه ای را به آن اضافه کنید و کاملاً به هم بزنید تا یکـدست شوند. اگر کرم خیلی سفـت شده، می‌توانید مقدار کمی شـیر به آن اضافه کنید. کرم می‌بایست نرم باشد.
* کرم آماده شـده را روی کیک‌ها بمالید و یا به وسیله کیسه های مخـصوص شیرینی پزی، با دهانه‌های متفاوت، کرم را روی کـاپ کیک‌ها بریزید. می‌توانید قبل از سرو مقداری پودر دارچین نیز روی کـاپ کیک‌ها بپاشید.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا