مجله تفر یحی آموزشی

با خواندن این مطلب شیرینی هنداونه به کامتان تلخ می شود! Reviewed by Momizat on . دیدگا: در فصل تابستان به اعتقاد بسیاری از مردم تنها چیزی که می تواند تشنگی و عطش را کاهش دهد و از بین ببرد میوه ای است به نام هندوانه... این میوه نام آشنا اگر ب دیدگا: در فصل تابستان به اعتقاد بسیاری از مردم تنها چیزی که می تواند تشنگی و عطش را کاهش دهد و از بین ببرد میوه ای است به نام هندوانه... این میوه نام آشنا اگر ب Rating: 0

با خواندن این مطلب شیرینی هنداونه به کامتان تلخ می شود!

دیدگا: در فصل تابستان به اعتقاد بسیاری از مردم تنها چیزی که می تواند تشنگی و عطش را کاهش دهد و از بین ببرد میوه ای است به نام هندوانه… این میوه نام آشنا اگر به صورت خنک و از نوع شیرین باشد که دنیایی است براش خودش! اما بهتر است کمی دست نگه دارید و در مصرف این نعمت خداوندی کمی ملاحظه کنید… این مطلب را بخوانید تا بیشتر از هنداونه بدانید:

۷۷۰۷

یک متخصص تغذیه گفت:مصرف بیش از حد هندوانه با وجود داشتن خواص بسیار مفید می تواند مشکلات جدی را به همراه آورد.

خدیجه رحمانی متخصص تغذیه در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛ بیان کرد:مصرف بیش از حد هندوانه با وجود داشتن خواص بسیار مفید می تواند مشکلات جدی را به همراه آورد.

وی اظهار کرد:خوردن بیش از یک واحد هندوانه در روز می تواند منجر به اختلالات گوارشی مانند تهوع،اسهال و استفراغ شود.همچنین به دلیل فیبری که دارد ، استفاده بیش از اندازه آن نفخ را به همراه دارد. مصرف روزانه بیش از حد این میوه به علت داشتن پتاسیم،موجب بر هم خوردن تعادل الکترولیت ها شده که سبب ناراحتی های قلبی_عروقی می گردد.

Watermelon

این متخصص تغذیه توصیه کرد:دیابتی ها از مصرف زیاد هندوانه خودداری کنند.علاوه بر این افراد،کسانی که مقاومت انسولینی نیز دارند، در استفاده از این میوه احتیاط کنند.همچنین خوردن بیش از لزوم آن در مبتلایان به چربی خون موجب افزایش تری گلیسرید می شود.

وی عنوان کرد:افرادی که دچار آلر‍‍‍‍‍ژی هستند یا زمینه آلرژی را دارند از خوردن زیاد هندوانه پرهیز کنند.

رحمانی یاد آور شد: امکان نفوذ سموم شیمیایی به داخل هندوانه با وجود پوست ضخیمی که دارد، وجود داشته بنابرین زیاده روی در مصرف آن برای سلامت بدن مضر است.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا