مجله تفر یحی آموزشی

آموزش بیسکوییت بشقابی مخصوص Reviewed by Momizat on . آموزش بیسکوییت بشقابی مخصوص دیدگا: بیسکوییت ها یکی از انواع شیرینی ها هستند که طرفداران خاص خودشون رو دارند. اگر شما هم دوست دارید یک بیسکوییت حرفه ای رو یاد بگ آموزش بیسکوییت بشقابی مخصوص دیدگا: بیسکوییت ها یکی از انواع شیرینی ها هستند که طرفداران خاص خودشون رو دارند. اگر شما هم دوست دارید یک بیسکوییت حرفه ای رو یاد بگ Rating: 0

آموزش بیسکوییت بشقابی مخصوص

آموزش بیسکوییت بشقابی مخصوص

دیدگا: بیسکوییت ها یکی از انواع شیرینی ها هستند که طرفداران خاص خودشون رو دارند. اگر شما هم دوست دارید یک بیسکوییت حرفه ای رو یاد بگیرید و درست کنید و لذت ببرید با ما در این مطلب همراه باشید.

۱

آموزش بیسکوییت بشقابی مخصوص  

 

طرز تهیـه:

ابتدا پودر قند را دو بار الک کـرده و درون یک ظرف شیشه ای می ریزیم. روغـن را نیز به آن افزوده و با لیسـک یا همزن برقی آنها را کامـلا با هم مخلوط می کنیم.

زرده های تخم مـرغ را همراه وانیل به مخلوط اضافه کـرده و با همزن برقی آنقدر هم می زنیم تا کـرم رنگ شود. پس از این که مواد مخلـوط شده و به شکل یک کرم لطیـف درآمد، آرد و کشمش را با هـم مخلوط کرده، سـپس آنها را به کـرم به دست آمده، افزوده و هم می زنیم.
مواد را درون سینی فر کـه از قبل کاغذ روغنی گذاشته ایـم، ریخته و سینی را در فـر با حرارت ۱۷۵ درجه سانتـی گراد به مـدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار می دهیـم تا شیرینی پخته شود.
نکات:
۱)اگر دوست دارید به شیرینی مقداری پودر گردو هم اضافه کنید.
۲)دقت کنید آرد شما کاملا سفید و لطیف باشد و آن را قبل از مصرف چند بار الک کنید.
نوش جان

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا