مجله تفر یحی آموزشی

آموزش یک مخلوط پلوی حرفه ای Reviewed by Momizat on . آموزش یک مخلوط پلوی حرفه ای دیدگا: درست کردن پلوهای قاطی پاتی یکی از تخصص های کدبانوهای ایرانیه.. در این مطلب قصد داریم یک قاطی پلوی خوشمزه رو باشما درمیون بزار آموزش یک مخلوط پلوی حرفه ای دیدگا: درست کردن پلوهای قاطی پاتی یکی از تخصص های کدبانوهای ایرانیه.. در این مطلب قصد داریم یک قاطی پلوی خوشمزه رو باشما درمیون بزار Rating: 0

آموزش یک مخلوط پلوی حرفه ای

آموزش یک مخلوط پلوی حرفه ای

دیدگا: درست کردن پلوهای قاطی پاتی یکی از تخصص های کدبانوهای ایرانیه.. در این مطلب قصد داریم یک قاطی پلوی خوشمزه رو باشما درمیون بزاریم. امیدوارم لذت ببرید.
۱۰
طرز تهیه:
 ۱٫ پیاز را رنده کنید و همراه با نمـک و زعفران و زردچوبه به گوشت چـرخ کرده اضافه کنید و خوب چنگ بزنیـد . حالا گوشـت را به صورت کوفته های ریز درآوریـد و در مقدار کمی روغن سـرخ کنید .
۲٫ عدس را هم پاک کنـید و بعد از شستن همراه با مقداری آب در قابلمـه ای مناسب بپزید. برنج را هم خـیس کنید .
۳٫ هویج ها را بشویید و پوسـت آن را بکنید و با چاقوی تیز به صورت نگـینی خرد کنید.
۴٫ کنگرها را پاک کنـید و بعد از شستن ، به صورت نگیـنی خرد کنید.
۵٫ در این فاصله پیاز را پـوست بکنید و به صورت نگینی خرد کنـید .در تابه ای مناسب روغن بریـزید و پیاز خرد شده را به روغن اضافـه کنید و تفت دهید . حین سرخ کردن ، مقداری زردچـوبه، نمک و ادویه را هم اضافه کـرده و سرخ کنید.
۶٫ سپس هویـج و کنگر را به پیازا اضافه کنید و کمی تفـت دهید. رب گوجه را هم بیفزایید و خوب هـم بزنید تا مواد با هم تفـت داده شوند.
۷٫ اکنون در قابلـمه ای مناسب برنج خیس خورده، عـدس و مواد تفت داده شده را مخلـوط کنیدو آن را روی حـرارت قرار دهید. به میزان لازم آب و کره یا روغـن هم به مواد اضافه کنید و بگذارید برنـج دم بکشد.
۸٫حالا دمی را در ظـرف مناسب بریزید و همراه با گوشـت قلقلی سرو کنید.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا