مجله تفر یحی آموزشی

درمان ضعف و عطش و گرمازدگی با شربت خیار سکنجبین Reviewed by Momizat on . درمان ضعف و عطش و گرمازدگی با شربت خیار سکنجبین     اگر به دنبال یك شJربت گوارا و خنک ، خوش‌عطر و دلپذیر برای عصـرهای تابستان هستید پیشنهـاد می‌كنیم یك بـار شرب درمان ضعف و عطش و گرمازدگی با شربت خیار سکنجبین     اگر به دنبال یك شJربت گوارا و خنک ، خوش‌عطر و دلپذیر برای عصـرهای تابستان هستید پیشنهـاد می‌كنیم یك بـار شرب Rating: 0

درمان ضعف و عطش و گرمازدگی با شربت خیار سکنجبین

درمان ضعف و عطش و گرمازدگی با شربت خیار سکنجبین

 ۱۶
 

اگر به دنبال یك شJربت گوارا و خنک ، خوش‌عطر و دلپذیر برای عصـرهای تابستان هستید پیشنهـاد می‌كنیم یك بـار شربت خیار سكنجبین را همـراه عرقیات گیاهی تجربه كنیـد. تهیه این شربت كه یكی از معروف‌تـرین و پرخاصیت‌ترین نوشیدنی‌هـا در طب سنتی ایران اسـت علاوه بر آنكه موجـب افزایش نشاط شمـا می‌شود تاثیرات درمانی و شفابخشی زیـادی دارد.اگر تصمیم دارید از شـربت سكنجبین و خیـار برای یك مهمانی دوستانه در عصـر یكی از روزهای گرم تابستـان استفاده كنید؛ می‌توانید، عرق نعناع و گـلاب نیز به آن اضافه كنید .

خواص فوق العاده این نوشیدنی:
روز‌های گرم تابستـان را بدون گرمازدگی بگذرانید.
توان و ایمنی بدن را افـزایش دهید.
تنش‌ها و استرس‌های روزمـره را فراموش كنید
حرارت معده و دستگاه گـوارش را کاهش دهید.
دردهایی مثل :دل‌پیچـه، دل درد، نفخ، سكسكه و اسهـال را  به صورت طبیعی درمان کنید.

مواد لازم برای یـك نفر :

خیار:۲ عـدد

لیموترش:یـك عدد

سكنجبین یا عسـل:نصف فنجان

عرق‌نعنا یا گـلاب:نصف فنجان
 
روش تهیـه :
پیش از هرچیز لیمو‌تـرش را پوست بگیرید و فیله آن را جـدا كرده و همراه عرق نعناع درون پارچ مخلـوط‌كن بریزید.
پس از آن خیار را خـوب شسته و آن را با پوست داخل پـارچ اضافه كرده و آنها را با هم مخلـوط كنید. برای مخلوط كردن این مواد تنهـا كافی است با سرعت بالا به‌مدت یك دقیقـه دستگاه را روشن كنید. توجه داشتـه باشید برای هر لیوان احتیـاج به یك خیار متوسط دارید.

بعد از مخلوط شدن این مواد، آنها را درون لیوان بریزید و متناسب با ذائقه خود و مهمان‌تان سكنجبین به لیوان‌ها اضافه كنید. می‌توانید با كم و زیاد كردن میزان سكنجبین یك شربت سكنجبین خیار شیرین یا كم‌شیرین تهیـه كنید.
بهترین روش برای تزییـن این نوشیدنی خوش‌آب و رنگ آن اسـت كه پس از اضافه كردن چند قطعـه یخ به داخل لیوان، ۶ تا ۷ برش نازك از یـك خیار متوسط را درون آن بریزید و با یك برش نـازك از لیموترش آن را تزییـن كنید.

روش دیگر آن اسـت كه از برگ‌های تازه نعنـاع برای تزیین استفاده كنید. در این حالت می‌توانـید چند برگ از نعنای تازه را ساطوری كـرده و آن را به شربت خیار و سكنجبین اضافه كنـید و به جای برش لیمو یك برگ نعنـاع را روی لیوان قرار دهید. برای تهیـه این شربت می‌توانید به جای سكنجبین از عـسل نیز برای شیرین كردن طعـم آن استفاده كنید.

این نوشیدنی را خنك بنوشید

اضافه كردن سكنجبین به خیارسكنجبین خواص درمانی كم‌نظیری را به نوشیدنی شما می‌دهد، از این رو توصیه ما این است كه برای دریافت بیشتر خواص درمانی و شفابخش آن از سكنجبین‌هایی كه با قند طبیعی تهیه می‌شوند، استفاده كنید و سكنجبین‌هایی را برای تهیه این نوشیدنی انتخاب كنید كه شیرین یا مایل به شیرینی باشند. در این صورت می‌توانید علاوه بر آنكه با این نوشیدنی حرارت معده و دستگاه گوارش را كم كنید، از خواص صفرابر سكنجبین نیز بهره‌منـد شوید.

روزهای گرم تابستان با عرق نعنـاع
افزودن نصف فنجان عرق نعناع به شربت سكنجبین علاوه بر آنكه عطر دلنشین و مطبوعی به شربت می‌بخشد، می‌تواند در تسكین سردردهـای ناشی از گرمای هوا كه در ماه‌های گرم سال میان مردم متداول است بسیار موثر باشد. از این رو تركیب آن با سكنجبین می‌تواند بهترین انتخاب برای روزهای گرم تابستان باشد. این عرق گیاهی علاوه بر این می‌تواند به‌عنوان یك داروی طبیعی و گیاهی برای تسكین و درمـان دل‌پیچه، دل درد، نفخ، سكسـكه و اسهال مورد استفاده قرار گیرد.

نکته : سكنجبین یـكی از بهترین موادطبیعی صفـرابر است. كبد انسان در طول روز مقـدار مشخصی صفرا تولید می‌كند كه این صفـرا باید از طریق معده برای هضـم بهتر موادغذایی به ویژه غذاهای چرب به روده‌هـا هدایت شود. اگر این صفرا از كیسه صفرا به روده‌هـا نرود یا به‌طور كلی كبد قادر به تولید آن به میـزان كافی نباشد در این صورت اختلال در عملكرد دستـگاه گوارش به‌وجود می‌آید. در طب سنتـی برای درمان این مسئله نوشیدن سكنجبـین با آب را پیشنهاد می‌كنـند كه می‌تواند صفرای حبس شده در كبـد را به بیرون هدایت كند.

گلاب؛ مفـرح و آرام‌بخش
اگر تصمیم دارید از شـربت سكنجبین و خیـار برای یك مهمانی دوستـانه در عصر یكی از روزهای گرم تابستـان استفاده كنیـد، می‌توانید عرق نعناع وگلاب نیز به آن اضافه كنـید. گلاب یكی از بهترین گزینه‌هـا برای افراد مضطرب است. این عـرق گیاهی مانند نعناع خاصیت خنك‌كننـدگی دارد و برای تقویت قلب و معده دارویـی موثر به‌شمار می‌رود. درمانگران طب سنـتی نوشیدن این عرق گیاهی را در زمان ابتلا به سردردهای ناشـی از استشمام هوای آلوده و آلودگـی صوتی بسیار موثر می‌دانند.

افزایش توان بـدن با لیموترش
لیموترش یكی از غـنی‌ترین میوه‌های طبیعی برای تامیـن ویتامین  c و پتاسیم بـدن است، به همین دلیل اسـت كه لیموتـرش را یكی از بهترین خوراكـی‌ها برای افزایش توان و مقاومـت بدن می‌دانند و آن را در گروه میـوه‌های ضد‌سرطان می‌شمـارند. اضافه كردن فیله لیموترش به شربـت سكنجبین و خیار علاوه بر آنكه خاصـیت ضد‌اسهال عرق نعناع را افزایـش می‌دهد بلكه به تقویت عملكرد كبد و پانـكراس نیز كمك می‌كند.

نکته : نوشیدن شربت خیارسكـنجبین در روزهای گرم تابستان تاثیر زیادی در كاهش حرارت درونـی بدن و افزایش میزان نشـاط و شادابی افراد دارد .

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا