مجله تفر یحی آموزشی

آموزش کوکوی عدس خوشمزه Reviewed by Momizat on . آموزش کوکوی عدس خوشمزه دیدگا: در این مطلب قصد داریم یک کوکوی خوشمزه و جالب رو آموزش بدیم که با عدس درست میشه و ارزش غذایی خیلی بالایی داره. امیدوارم لذت ببرید و آموزش کوکوی عدس خوشمزه دیدگا: در این مطلب قصد داریم یک کوکوی خوشمزه و جالب رو آموزش بدیم که با عدس درست میشه و ارزش غذایی خیلی بالایی داره. امیدوارم لذت ببرید و Rating: 0

آموزش کوکوی عدس خوشمزه

آموزش کوکوی عدس خوشمزه

دیدگا: در این مطلب قصد داریم یک کوکوی خوشمزه و جالب رو آموزش بدیم که با عدس درست میشه و ارزش غذایی خیلی بالایی داره. امیدوارم لذت ببرید و خوشتون بیاد.
۱۴
 
مواد لازم:

گوشت چـرخ کرده: ۲۵۰ گرم
عدس: ۱ لیـوان
تخم مرغ: ۳ تا ۴ عدد
سیب زمینـی: ۱ عدد
هویج (در صورت تمایل): ۱ عدد
پیاز: ۱ عـدد
نمک، فلفل سیاه، ادویه و زرد چـوبه: به مقدار دلخواه
نان سوخـاری: (فقط برای اضافه کردن به مایه غـذا در صورت شل بودن آن)

طرز تهیه:

ابتدا عدس‌ها را شسـته، نیم ساعت یا کمی بیشتـر بگذارید خیس بخورد. بعد آن‌ها را با کمـی آب و نمک کاملا بپزید. سیب زمینـی را (در صورت تمایل همراه با هویج) پخته، پس از خنک شـدن هر دو را با هم در ظرفی رنده کنید. گوشت را با یک عـدد پیاز تفت داده، کنار بگذارید.عدس را داخل غذاساز میکـس کنید تا مقداری له شود و حالت پوره مانند به خـود بگیرد. آن‌گاه تمام مواد را با هم مخلوط کنید و خـوب ورز دهید (در صورت شل بودن زیـادی، مقداری ریـزه خرده نان سوخاری به آن بیـفزایید).

درون تابه‌ای روغن ریخته، صبـر کنید خوب داغ شود. مایه کوکو را که نـباید زیاد سفت باشد یکجا داخل تابه بریـزید و روی حرارت متوسـط و با در نیمه بسته بگذارید بپزد تا خـودش را بگیرد و به اصطلاح بسته شـود.پس از بسـته شدن یک رو، آن را برش دهید و با کفـگیر بزرگ و صاف، بدقت قطعات را برگـردانید تا روی دیگر نیز بخوبـی سرخ شود.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا