مجله تفر یحی آموزشی

درست کردن حلوا خرمای مخصوص نجف Reviewed by Momizat on . درست کردن حلوا خرمای مخصوص نجف دیدگا: در ماه مبارک رمضان، مصرف خرما به شدت افزایش پیدا میکنه چرا که این میوه مقوی برای تقویت قوای از دست رفته بدن و نیز جلوگیری درست کردن حلوا خرمای مخصوص نجف دیدگا: در ماه مبارک رمضان، مصرف خرما به شدت افزایش پیدا میکنه چرا که این میوه مقوی برای تقویت قوای از دست رفته بدن و نیز جلوگیری Rating: 0

درست کردن حلوا خرمای مخصوص نجف

درست کردن حلوا خرمای مخصوص نجف

دیدگا: در ماه مبارک رمضان، مصرف خرما به شدت افزایش پیدا میکنه چرا که این میوه مقوی برای تقویت قوای از دست رفته بدن و نیز جلوگیری از گرسنگی و ضعف روزه داران بسیار موثر می باشد. اما در این مطلب قصد داریم طرز تهیه یک حلوا خرمای خوشمزه رو آموزش بدیم که امیدوارم لذت ببرید.

این حلوا رو میتونید برای عید سعید فطر هم آماده کنید و با ماه مبارک رمضان وداع کنید.

۱۳
مواد لازم :
آرد گندم : ۱۵۰ گرم
خرما : ۵۰۰ گرم
روغن مایع : ۱۲۰ گرم
گلاب : ۲ قاشق سوپ خوری
زعفران دم كرده : ۱ قاشق مرباخوری
پودر پسته : ۱ قاشق سوپ خوری
پودر بادام : ۱ قاشق سوپ خوریطرز تهیه :
آرد را دو بار الك‌ می‌كنیم و در روغن تفت‌ می‌دهیم تا رنگ آن مایل به قهوه ای شود .
روغن را به آرد‌ می‌افزاییم و خوب هم‌ می‌زنیم‌ . می‌توانید به جای روغن از ۲۰۰ گرم كره استفاده كنید فقط مراقب باشید كه كره خیلی زود‌ می‌سوزد، اما با كمی دقت حلوایی خوش طعم تر وخوش عطر تر و لطیف تر خواهید داشت .خرما را از هسته جدا‌ می‌كنیم با گلاب و زعفران دم كرده به آرد تفت داده‌ می‌افزاییم و با قاشق بزرگی آن را هم‌ می‌زنیم.

بعد از این كه این مواد كاملا با هم مخلوط شدند ظرف محتوی حلوا را از روی حرارت بر‌ می‌داریم تا حلوا كمی سرد شود ( در این مرحله اگر با تكان دادن ظرف حلوا را ورز دهید تا روغن پس بدهد بهتر است)
بعد حلوا را در ظرف مناسبی ریخته و با پودر پسته و بادام آن را تزئین‌ می‌كنیم.این حلوا را‌ می‌توانید با دست به شكل‌های مختلف در آورده بعد در ظرف مناسب بچینید .

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا