مجله تفر یحی آموزشی

آموزش قدم به قدم کباب کوبیده زعفرانی مخصوص Reviewed by Momizat on . آموزش قدم به قدم کباب کوبیده زعفرانی مخصوص مواد لازم:گوشت چـرخ کرده، ۱ کیلو پیاز متوسـط، ۴ عدد نمک و فلفل، به مـقدار لازم زعفران، به مقـدار لازم طرز تهیه: در ته آموزش قدم به قدم کباب کوبیده زعفرانی مخصوص مواد لازم:گوشت چـرخ کرده، ۱ کیلو پیاز متوسـط، ۴ عدد نمک و فلفل، به مـقدار لازم زعفران، به مقـدار لازم طرز تهیه: در ته Rating: 0

آموزش قدم به قدم کباب کوبیده زعفرانی مخصوص

آموزش قدم به قدم کباب کوبیده زعفرانی مخصوص

۱۵
مواد لازم:گوشت چـرخ کرده، ۱ کیلو
پیاز متوسـط، ۴ عدد
نمک و فلفل، به مـقدار لازم
زعفران، به مقـدار لازم

طرز تهیه:

در تهیه این کـباب، از گوشت چرخ کـرده ای که ۳۰ در صد چربی داشته باشـد استفاده می کنیم. گوشـت را در یک ظرف مسی می ریـزیم و پیاز را داخل آن رنده می کنیـم. نمک، فلفل و زعفران را اضـافه کرده و تا جـایی که می توانیم، گوشـت را ورز می دهیم تا حدی که گوشـت، حالت چسبندگی پیدا کنـد. می توان برای ایجاد چسبدگی بیشـتر، از زرده یک تخم مرغ استفـاده کرد.به سیخ کشیدن کباب ها:

۱-برای سیخ كـردن كباب هم باید توجه داشتـه باشید که از سیخ های پهن برای پخت این کبـاب باید استفاده کنید.
۲- قبل از اینکه شـروع به کار کنید هم مقدمـاتی لازم است. ابتدا در كاسه كوچكی مقـداری آب سرد بریزید و كنـار دست‌تان قرار دهیـد. حالا پیش از برداشتـن مایه كباب دست‌تـان را در آب خیس كرده، یك مشـت از مایه را بردارید و به شكل دوك درآوریـد؛ سپس همان‌طور كه مواد در دسـت راست‌تان قرار دارد، سیخ را روی مایـه دوكی بگذارید و شروع به پوشاندن سطـح سیخ با مایه كباب كنید.
در پایان دوباره دست‌تان را در آب سـرد فرو كنید و روی سیخ فشـار دهید تا اثر انگشتان شما بر گوشت بـاقی بماند. حالا ابتدا و انتهـای كباب را به سیخ بچسبانید و كناری بگذاریـد. همین كار را درباره همه مواد و سیخ‌هـا انجام دهید.نحوه پخـت:

بهترین حالت برای درست کردن کباب کوبیده، کباب کردن اون روی زغال است که طعم بسیار بهتری نسبت به اجاق داره.
  لذا آتش را بر پا كـرده، سیخ‌ها را روی آن قرار دهید. دقـت کنید که اگر آتش را توسط ذغـال و هیزم دایر کرده اید باید صبر کنید تا شعلـه آن فروکش کرده و تنها ذغال گداختـه در منقل شما وجود داشته باشـد. این برای این است که در صورتی که از مواد اشتعـال زایی همچون نفت استفاده کرده باشید، بوی آن از بیـن رفته و غذای شما بد بو نشود و یا اینکه دوده هـیزم و یا ذغال شما به طور کامل سوخته باشد و بر روی غـذای شما ننشیند.

سپس سیخ های کباب را روی آتش بچینیـد. فقط به خاطر داشته باشید كه ابتدا باید سیـخ ها را مرتب و با دقت به دفعات بچرخـانید تا گوشت خودش را بگیرد؛ وگرنه به دلیل خام بـودن یک طرف کباب و سفت شـده طرف دیگر کباب متلاشی شده و بر روی آتـش می ریزد. وقتی گوشت كمی برشتـه شد، دیگر باد زدن لازم نیست.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا