مجله تفر یحی آموزشی

آموزش درست کردن مربای طالبی خوشمزه Reviewed by Momizat on . آموزش درست کردن مربای طالبی خوشمزه دیدگا: مرباها همیشه در فرهنگ غذایی ایرانی ها جایگاه خودشون رو در صبحانه ها داشتند. اما مربای طالبی شاید جدیدترین دستاورد صنعت آموزش درست کردن مربای طالبی خوشمزه دیدگا: مرباها همیشه در فرهنگ غذایی ایرانی ها جایگاه خودشون رو در صبحانه ها داشتند. اما مربای طالبی شاید جدیدترین دستاورد صنعت Rating: 0

آموزش درست کردن مربای طالبی خوشمزه

آموزش درست کردن مربای طالبی خوشمزه

دیدگا: مرباها همیشه در فرهنگ غذایی ایرانی ها جایگاه خودشون رو در صبحانه ها داشتند. اما مربای طالبی شاید جدیدترین دستاورد صنعت مرباسازی باشه… امیدوارم از آموزش این مربا استفاده کنید و لذت ببرید.

۱۲

مواد لازم برای مـربای طالبی :

 طالبی ۵۰۰ گرم
 آب  ۲ پیمانه
 شکر ۴ پیمانه

طرز تهیه مربـای طالبی :

بهتر است برای تهیـه و آماده سازی مربای طالبی، از طالبی های سفـت و کوچک استفاده نمایید پوست و تخمـه های آن را بگیرید و سپس به شکل پره هایی مناسب آن را برش دهید توجه داشته باشید که پس از خرد نمودن، طالبی بدست آمده باید ۵۰۰ گرم باشد.

شکر و آب را در ظرفی ریخته و هم بزنید تا شکر کمی با آب مخلوط شود سپس روی حرارت گاز قرار دهید تا قوام آید. از آنجائی که این میوه کاملاً نرم است نیاز زیادی به جوشیدن در شهد قوام آمده ندارد بنابراین توجه داشته باشید، زمانی میوه را به شهد مربا اضافه نمایید که کاملاً قوام آمده باشد تا میوه شما پس از اضافه نمودن به آن، زیاد بجوشد و له نشود.

پس از آماده شدن مربا آن را از روی حرارت بردارید و مهلت دهید تا کاملاً خنک شود پس در ظرف دردار شیشه ای و در یخچال نگهداری نمایید. بدلیل وفور این میوه پرآب و شیرین و معطر در فصل تابستان، شما دوستان می توانید این مربا را به راحتی در فصل گرم تابستان آماده نمایید و با خامه یا کره به عنوان صبحانه ای مقوی و خوشمزه با چای معطر و تازه دم نوش جان نمایید. از مارمالاد آن برای شیرینی های مارمالادی، لابه لای کیک و غیره نیز استفاده می شود.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا