مجله تفر یحی آموزشی

طرز تهیه پیاز سوخاری خوشمزه و شیک Reviewed by Momizat on . طرز تهیه پیاز سوخاری خوشمزه و شیک دیدگا: در این مطلب قصد داریم یک تجربه جالب در آشپزی رو به شما آموزش بدیم. پیاز سوخاری خوشمزه و شیک. امیدوارم لذت ببرید   مواد طرز تهیه پیاز سوخاری خوشمزه و شیک دیدگا: در این مطلب قصد داریم یک تجربه جالب در آشپزی رو به شما آموزش بدیم. پیاز سوخاری خوشمزه و شیک. امیدوارم لذت ببرید   مواد Rating: 0

طرز تهیه پیاز سوخاری خوشمزه و شیک

طرز تهیه پیاز سوخاری خوشمزه و شیک

دیدگا: در این مطلب قصد داریم یک تجربه جالب در آشپزی رو به شما آموزش بدیم. پیاز سوخاری خوشمزه و شیک. امیدوارم لذت ببرید

 ۱۲

مواد لازم :


تخم مرغ : ۱ عدد
شیر : ۱ فنجان
آرد : ۱ فنجان
نمک : ۱ و نیم قاشق چایخوری
فلفل کاین : ۱ و نیم قاشق چایخوری
فلفل سیاه : نصف قاشق چایخوری
پودر سیر : نصف قاشق چایخوری
سبزی (خشک) : یک چهارم قاشق چایخوری
پیاز : ۲ عدد بزرگ
روغن کانولا : برای سرخ کردن

طرز تهیه :
یک پیاز را بردارید و پوست بکنید سپس قسمتی که ریشه به آن نیست را از نزدیک وسط پیاز جدا کنید. بعد از پوست کندن پیازها را زیر آب بگیرید تا تمیز شوند. با یک حوله کاغذی خشک کنید و پیاز ها را از قطر به ۱۶ یا ۳۲ قسمت برش بدهید. حالا برای اینکه شکل گل پیدا کند باید قسمت های پیاز را به آرامی کمی از هم دور کنید. پیاز را ۱ تا ۲ ساعت در یخچال قرار دهید.
یک کاسه بردارید و نمک و آرد و فلفل و سبزیجات را مخلوط کنید. مخلوط آرد را روی همه جای پیاز بپاشید. شیر را با تخم مرغ ترکیب کنید و پیاز را در مخلوط قرار دهید و یک بار دیگر روی آن آرد بپاشید. روغن را در تابه بریزید و پیاز را داخل آن قرار دهید. آنقدر روغن بریزید که روی کل پیاز را بگیرد. پیاز را سر و ته کنید و ۲ تا ۳ دقیقه سرخ کنید تا قهوه ای طلایی شود. حالا بر عکس کنید و ۲ تا ۳ دقیقه دیگر سرخ کنید. آن را روی یک حوله کاغذی قرار دهید و وسط پیاز را با یک چاقوی تیز دربیاورید. سس را در این قسمت بریزید. می توانید هر سس دلخواهی را در آن بریزید.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا