مجله تفر یحی آموزشی

طرز تهیه مرغ سوخاری رشته ای بسیار خوشمزه Reviewed by Momizat on . طرز تهیه مرغ سوخاری رشته ای بسیار خوشمزه دیدگا: در این مطلب قصد داریم طرز تهیه مرغ سوخاری رشته ای رو آموزش بدیم. امیدوارم که لذت ببرید. مواد لازم مرغ سوخـاری رش طرز تهیه مرغ سوخاری رشته ای بسیار خوشمزه دیدگا: در این مطلب قصد داریم طرز تهیه مرغ سوخاری رشته ای رو آموزش بدیم. امیدوارم که لذت ببرید. مواد لازم مرغ سوخـاری رش Rating: 0

طرز تهیه مرغ سوخاری رشته ای بسیار خوشمزه

طرز تهیه مرغ سوخاری رشته ای بسیار خوشمزه

دیدگا: در این مطلب قصد داریم طرز تهیه مرغ سوخاری رشته ای رو آموزش بدیم. امیدوارم که لذت ببرید.

۱۱

مواد لازم مرغ سوخـاری رشته ای :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
برشتوک ساده صبحانه خرد شده ۱ پیمانه نامشخص
جعفری ریز خرد شده ۱ قاشق ۱۰۰ گرم / ۲۵ کالری
نمک ۴/۱ قاشق چایخوری ۱۰۰ گرم / ۰ کالری
سینه مرغ بدون پوست و استخوان نیم کیلو ۱۰۰ گرم / ۲۰۰ کالری
سس مورد علاقه ۳/۱ پیمانه ۱۰۰ گرم / ۳۲۳ کـالری
آب ۲ قاشـق غذاخوری ۱۰۰ گرم / ۰ کالری
سس تند ۱ تا ۲ قاشق چایخوری ۱۰۰ گرم / ۲۶ کـالری
ساقه های تازه کرفـس به مقدار لازم ۱۰۰ گرم / ۱۳ کالری
سس برای سرو ۱۰۰ گرم / ۷۱ کالری

روش تهیه مرغ سـوخاری رشته ای :

*. برشتوک های خرد شـده، جعفری و نمک را در یک کاسه کـم عمق یا بشقاب پای مخلوط کنید. سینـه مرغ را به رشته هایی به طـول ۸-۷ سانتیمتر و عرض ۲ سانتیمتر ببـرید.۳/۱ پیمانه سس، آب و سـس تند را در یک کاسه بزرگ مخلوط کـنید.

*. مرغ ها را داخل آن بریزید و مخلوط کنید تا به خوبی از سس پوشیده شوند. مرغها را یک به یک در مخلوط برشتوک بغلطانید.تا اطراف آن پوشیده از برشتوک شود. این رشته ها را بر روی یک سینی فویل کشـیده قرار داده و ۲ ساعت در فریزر قرار دهید.برای سرو، فر را در درجه ۴۲۵ فارنهایت یا ۲۱۸ سانتیگراد گرم کنید.

*. مرغ ها را در یک لایه بر روی سینی کمی چرب شده قرار داده و در فر بگذارید. پس از ۱۸ تا ۲۰ دقیقه یا زمانی که گوشت کامـلا پخته شود و برشتوک ها طلایی شوند.آن هـا را از فر خارج کنید. این مرغ های برشتـه را داغ داغ همراه با ساقه تازه کـرفس و سس سرو کنید.

خواص کـرفس :

*. کرفس گیاهی از خانواده ی چتریان اسـت و در سراسر جهان می روید. کرفس سرشـار از ویتامین B6، منیزیم، کلسیم و فسفر است. ویتامـین های A و K، پتاسیم، منگنز و فیبر غذایی از دیگر مواد مفید موجود در کرفس هستند.

*. کرفس چربی اشباع شده وکلستـرول بسیار پایینی دارد. این گیاه را می توان تا هـفت هفته در دمای ۰ تا ۲ درجه ی سانتی گراد نگه داشت؛ گیـاه در این شرایط خواص غذایی خود را حفظ می کند.

منبع: آکاایران

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا