مجله تفر یحی آموزشی

چای موز یک نوشیدنی آرامبخش و درمان بی خوابی Reviewed by Momizat on . چای موز یک نوشیدنی آرامبخش و درمان بی خوابی چای موز یک نوشیدنی آرامبخش و درمان بی خوابی چای موز نوشیدنی سالمی است که پتاسیم و منیزیم آن احساس خواب آلودگی می دهد چای موز یک نوشیدنی آرامبخش و درمان بی خوابی چای موز یک نوشیدنی آرامبخش و درمان بی خوابی چای موز نوشیدنی سالمی است که پتاسیم و منیزیم آن احساس خواب آلودگی می دهد Rating: 0

چای موز یک نوشیدنی آرامبخش و درمان بی خوابی

چای موز یک نوشیدنی آرامبخش و درمان بی خوابی

۱۵

چای موز یک نوشیدنی آرامبخش و درمان بی خوابی

چای موز نوشیدنی سالمی است که پتاسیم و منیزیم آن احساس خواب آلودگی می دهد

موز سرشار از فیبر و مواد مغذی سالم و مفیدی چون منیزیم و پتاسیم است. این میوه ارزش غذایی دارد و احساس سیری می دهد. اگر می خواهید یک میان وعده سالم همراه خودتان داشته باشید یک عدد موز کافی است. این میوه را به روش دیگری هم می توان استفاده کرد و آن هم روش چای موز است.
 
چای موز نه تنها نوشیدنی خوشمزه و سالمی است بلکه پتاسیم و منیزیم آن احساس خواب آلودگی می دهد. پس بهترین زمان نوشیدن چای موز قبل از خواب است. با روش مرحله به مرحله زیر به راحتی می توانید برای خودتان چای موز درست کنید.

مواد لازم:
 موز
 آب
دارچین
 

طرز تهیه:
 درست کردن چای موز تنها ۱۰ دقیقه زمان می برد و برای درست کردن آن باید از موز ارگانیک استفاده کنید چون پوست آن قرار است در آب جوشانده شود.
در ابتدا باید مقداری آب بجوشانید. قابلمه ای که آب را در آن می جوشانید زیاد بزرگ نباشد فقط به اندازه ای باشد که یک عدد موز در آن جا شود.
دو طرف پوست موز را با چاقو ببرید.
وقتی آب جوشید موز را داخل آن بیندازید. بسیاری از فواید این چای به دلیل جوشانده شدن پوست موز است. پوست موز حاوی تریپتوفان است و تریپتوفان تاثیر خواب آور دارد.
به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید.
بعد از این که موز را به مدت ۱۰ دقیقه جوشاندید آب را با صافی داخل فنجان بریزید.
سپس کمی دارچین داخل فنجان بریزید و هم بزنید. اضافه کردن دارچین اختیاری است و فقط برای خوشبو شدن چای به آن اضافه می شود.
موز پخته شده را دور نریزید. کمی دارچین به آن بزنید و بخورید. موز پخته شده هم تاثیر آرامش بخش چای را بیشتر می کند و هم خوشمزه است.
بهترین زمان برای نوشیدن این چای ۱ ساعت قبل از خواب است. اما هر زمانی که خورده شود تاثیر درمانی خود را می گذارد.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا