مجله تفر یحی آموزشی

آموزش گرانیتای لیمو و خربزه مخصوص تابستان Reviewed by Momizat on . آموزش گرانیتای لیمو و خربزه مخصوص تابستان در ماه مبارک رمضان در این هوای گرم تابستان گاهی وقتها پیش میاد که هر نوشیدنی مصرف می کنید اون عطش و گرما رو از شما رفع آموزش گرانیتای لیمو و خربزه مخصوص تابستان در ماه مبارک رمضان در این هوای گرم تابستان گاهی وقتها پیش میاد که هر نوشیدنی مصرف می کنید اون عطش و گرما رو از شما رفع Rating: 0

آموزش گرانیتای لیمو و خربزه مخصوص تابستان

آموزش گرانیتای لیمو و خربزه مخصوص تابستان

در ماه مبارک رمضان در این هوای گرم تابستان گاهی وقتها پیش میاد که هر نوشیدنی مصرف می کنید اون عطش و گرما رو از شما رفع نمی کنه. در این مطلب یک نوشدنی حرفه ای برای این مشکل به شما معرفی می کنیم.

دیدگا به نقل از نازخاتون: گرانیتا بـه دسر یخی می گوینـد که بـا میوه، شیر و گاهی سفیده تخم مرغ درسـت می شود. این دسر خوراک مخصوص تابستان های گرم و خشک است که می تواند روح و جان تفتیده شما را روحی تازه ببخشد و خنکی و حس خوب را به شما هدیه کند. امیدوارم که لذت ببرید.

مواد لازم:

  • خربزه شیرین ۱ عـدد
  • لیمو ترش تـازه  به همراه  پالپ آن   نصـف لیوان
  • آب     یک لیـوان
  • نعنای تـازه   ۱۰ برگ
  • شکر   یک لیـوان سر خالی
 ۲۳
 

 
طرز تهیه:

۱٫ ابتدا یک لیـوان آب را در قابلمه ریخته بگذارید جوش بیـاید. برگ های نعنا را در آن بجـوشانید. سپس برگها را آبکـش کنید.

۲٫ خربزه را پوسـت بگیرید و دانه هـای آن را جدا کنید.

۳٫ خربزه را پوسـت بگیرید و دانه های آن را جدا کنید. لیموهـا را آب بگیرید و سعی کنیـد تا جای ممکن از گوشـت لیمو (پالپ) آن استفاده کنید. خربـزه را به همراه برگهای نعنـا، شکر و آب لیمو مخلـوط کنید. بسته به شیرین یا  کم شـیرین بودن خربزه شکر آن را اضـافه کنید. در نظر داشته باشـید که معمولا دسر یخ زده طعم کم شـیرین تری دارد.

۴٫ سعی کنید در تهیـه گرانیتا خربزه تا جای ممـکن از گوشت لیمو (پالپ) آن استـفاده کنید

۵٫ سپس مخلـوط را در ظرف ریخته به مدت یک سـاعت در فریزر بگذارید. پس از یک سـاعت آن را از فریزر خارج کرده کامـلا هم زده و دوبـاره به مدت یک ساعت در فریـزر بگذارید. این کار را سـه بار انجام دهید. دسر یخی شما آماده مصرف است.
۶٫ گرانیتا خربـزه را به مدت ۲ هفته می توان در فریزر نگهـداری کرد.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا