مجله تفر یحی آموزشی

با نوشیدن تخم شربتی لاغر شوید Reviewed by Momizat on . با نوشیدن تخم شربتی لاغر شوید دیدگا: یک نوشیدنی خنک و گوارا برای رفع عطش تخم شربتی یا همان تخم ریحان است که خواص بسیار زیادی هم دارد. تخم شربتی در حقیقت دانه‌هـ با نوشیدن تخم شربتی لاغر شوید دیدگا: یک نوشیدنی خنک و گوارا برای رفع عطش تخم شربتی یا همان تخم ریحان است که خواص بسیار زیادی هم دارد. تخم شربتی در حقیقت دانه‌هـ Rating: 0

با نوشیدن تخم شربتی لاغر شوید

با نوشیدن تخم شربتی لاغر شوید

دیدگا: یک نوشیدنی خنک و گوارا برای رفع عطش تخم شربتی یا همان تخم ریحان است که خواص بسیار زیادی هم دارد.

۱۵

تخم شربتی در حقیقت دانه‌هـای گیاه ریحان است که به علت داشتن ترکیبـات لعاب‌دار به‌صورت محلول در آب (شربت) استفاده می‌شـود. لعاب این دانه‌هـا پس از جذب آب به صورت ژله‌ای درمی‌آید که می‌تواند برای رفع عطش مـورد استفـاده قرار گیرد. تخـم شربتی خواص زیادی دارد و اینگونه نیست کـه فقط برای فصل گرما توصیـه شود.

استفـاده از تخم شربتی در محلول آب یکی از بهترین مـواد برای کم کردن وزن و لاغـری است. دانه‌های ژلاتینی تخـم شربتی بدون آنکه کـالری داشته باشد تا مدت‌هـا فرد را سیر نگه می‌دارد و به جـای خوردن داروهـای زیان آور برای کم کردن اشتهـا، می‌توان از تخـم شربتی استفاده کرد.

مشکل دیگـری که دامنگیر دنیا از جمله کشور مـا شده فشار خون است که معمـولاً بعد از خوردن غذا به‌ویژه غذاهـای پر نشاسته، فشارخون بالا می‌رود و اگر تخم شربتی همـراه غذا خورده شود مواد نشاستـه‌ای به تدریج شکر موجود در خود را آزاد می‌کنند و به این ترتیب شما به طور تدریجی انرژی متعادل در طـول روز خواهید داشت.

تخم شربتی بـرای کسانی که ورم معـده یا دیگر ناراحتی‌های گوارشی رنج می‌برند نیـز توصیه می شود. تخـم شربتی دارای مقدار فراوانی پروتئین، آهـن، پتاسیم و کلسیم اسـت و در عین حال آنهایی که در جـذب کلسیم مشکل دارند بدانند یـک ماده معدنی به نـام بورون در تخم شربتی باعث انتقال کلسیم بـه استخوان‌ها می‌شود.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا