مجله تفر یحی آموزشی

چگونه دوقلو باردار شوید؟ مهمترین معیار دوقولو باردار شدن چیست؟ Reviewed by Momizat on . دیدگا: داشتن دو تا بچه یه شکل و اندازه خیلی میتونه هیجان انگیز و جالب باشه بهمین  دلیله که همه ما وقتی دو قلوها رو میبینم بیشتر ذوق میکنیم و برامون خیلی جالب هس دیدگا: داشتن دو تا بچه یه شکل و اندازه خیلی میتونه هیجان انگیز و جالب باشه بهمین  دلیله که همه ما وقتی دو قلوها رو میبینم بیشتر ذوق میکنیم و برامون خیلی جالب هس Rating: 0

چگونه دوقلو باردار شوید؟ مهمترین معیار دوقولو باردار شدن چیست؟

دیدگا: داشتن دو تا بچه یه شکل و اندازه خیلی میتونه هیجان انگیز و جالب باشه بهمین  دلیله که همه ما وقتی دو قلوها رو میبینم بیشتر ذوق میکنیم و برامون خیلی جالب هستن… ولی صاحب این دوقولوها شدن با پیشرفت علم دست یافتنی تره… مطلب زیر رو بخونید تا بیشتر امیدوار بشید!

Popular-Twin-Girl-Names

علاوه بر ژنتیک، سن و شاخص توده بدنی نیز در بارداری دوقلو نقش موثری را ایفا می‌کند.

به دنیا آمدن موجودی پاک و کوچک و در عین حال زیبا می‌تواند بهتری اتفاق زندگی هر فرد و زوج باشد و شادی و شور زندگی که این نوزاد کوچک با خود می‌آور زندگی خانواده‌ها را دگرگون می‌کند و اگر تعداد این نوزاد دوبرابر شود به تبع شادی و خوشحالی نیز دوبرابر می‌شود.

از طرفی، بارداری در کنار تمام لذت‌ها و شادی‌هایی که به همراه دارد برای مادران کمی دشوار و طاقت‌فرسا است به همین علت بسیاری از خانم‌ها بارداری دوقلو را به بارداری‌های مکرر و جداگانه ترجیح می‌دهند. بیشتر دوقلوها از دو جفت هستند و این بدان معناست که هنگام آزاد شدن جفت هنگام تخمک‌گذاری یک جفت به دو عدد تقسیم می‌شود و جنین دوقلو می‌شود.

بسیاری عوامل می‌توانند سبب شوند شما صاحب دوقلو شوید اما برخی عوامل از کنترل شما خارج است. به عنوان مثال ژنتیک و عوامل وراثتی و همچنین سابقه خانوادگی می‌توانند در این مورد نقش مهمی را ایفا می‌کند. علاوه بر این، سن نیز در بارداری دوقلو می‌تواند موثر باشد. جالب است که بدانید خانم‌های جوان که در سنین پایین باردار می‌شوند کمتر امکان دارد که دوقلو باردار شوند و باردرای دوقلو بیشتر در زنانی که سنشان بالاتر است اتفاق میفتد.

بنابر مطالعه‌ای جدید، خانم‌هایی که شاخص توده بدنی‌شان ۳۰ یا بیشتر است بیشتر امکان دارد دوقلو باردار شوند. علاوه بر این زنانی که بیشتر محصولات لبنی استفاده می‌کنند و یا مدت زمانی نسبتا طولانی به مدت ۶ ماه قرص‌های ضد بارداری مصرف می‌کنند، بیشتر امکان دارد که دوقلو باردار شوند.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا