مجله تفر یحی آموزشی

بررسی نهایی حکم ابد و یک روز برای حمل مواد مخدر Reviewed by Momizat on . بررسی نهایی حکم ابد و یک روز برای حمل مواد مخدر عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از بررسی نهـایی ماده واحده کاهش حکم اعـدام و حبس ابد برای حاملان مواد مخدر خبر دا بررسی نهایی حکم ابد و یک روز برای حمل مواد مخدر عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از بررسی نهـایی ماده واحده کاهش حکم اعـدام و حبس ابد برای حاملان مواد مخدر خبر دا Rating: 0

بررسی نهایی حکم ابد و یک روز برای حمل مواد مخدر

بررسی نهایی حکم ابد و یک روز برای حمل مواد مخدر

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از بررسی نهـایی ماده واحده کاهش حکم اعـدام و حبس ابد برای حاملان مواد مخدر خبر داد.
  ۱۳

«جلیل رحیمی جهان آبادی» در گفتگـو با جام جم آنلاین پیرامـون آخرین وضعیت تغییر قانـون جرایم مربوط به مـواد مخدر و سوداگران مرگ اظهار داشت: فـردا کمیسیون رسیدگی به این موضوع را نهایی کرده و در این جلسه وضعیت تغییر در قانون مجازات اعدام برای مجرمان این حوزه نهایی خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با کاهش اعدام‌ها در این حوزه شاهد برطرف شدن بخشی از دغدغه‌های اجتماعی خانواده های درگیر با این موضوع باشیم.

طبق گفته حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی بهارستان، پیش از این در کمیسیون مقرر شده بود که حمل مواد مخدر در صورتی که باندی و مسلحانه نبوده و متهم بیش از ۱۵ سال حبس نداشته باشد مشمول حکم اعدام نمی‌شود.

بر این اساس، آن دسته از کسانی که در جرایم مواد مخدر ۵ و ۱۰ سال زندان دریافت می‌کنند تخفیف نخواهند داشت.

به موجب تبصره دیگری که در کمیسیون قضایی و حقوقی مصوب شده بود: این قانون عطف به ماسبق می‌شود و کسانی که پیش از این در جرایم مواد مخدر محکوم به اعدام شده بودند در صورتی که شرایط مصوب در قانون جدید را داشته باشند مشمول مجازات جایگزین اعدام خواهند شد.

همچنین در مصوبه دیگری مقرر شد، کسانیکه نسبت به احکام پیشین خود عفو دریافت کرده بودند در صورتی که قانون جدید برای آن‌ها مزیت بیشتری داشته باشد می‌توانند از احکام این قانون استفاده کنند.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا