مجله تفر یحی آموزشی

چگونه یک کوفته تبریزی رویایی درست کنیم؟ Reviewed by Momizat on .   دیدگا: کوفته تبریزی یکی از اون غذاهای سنتیه که طرفدارای زیادی داره مخصوصا در شمال غرب کشور... در این مطلب با دستور تهیه این غذای فوق العاده آشنا شید و او   دیدگا: کوفته تبریزی یکی از اون غذاهای سنتیه که طرفدارای زیادی داره مخصوصا در شمال غرب کشور... در این مطلب با دستور تهیه این غذای فوق العاده آشنا شید و او Rating: 0

چگونه یک کوفته تبریزی رویایی درست کنیم؟

 

tabrizi

دیدگا: کوفته تبریزی یکی از اون غذاهای سنتیه که طرفدارای زیادی داره مخصوصا در شمال غرب کشور… در این مطلب با دستور تهیه این غذای فوق العاده آشنا شید و اون رو بصورت حرفه ای درست کنید!

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده= ۸۰۰ گرم
لپه =۳۰۰ گرم (پخته)
برنج= ۲ قاشق غذا خوری ( پخته)
پیاز= ۳ عدد بزرگ
تخم مرغ= ۳ عدد
آلو =۳ عدد
روغن= ۲ قاشق غذاخوری
رب= یک قاشق غذا خوری
نمک و زردچوبه و فلفل= به مقدار دلخواه

طرز تهیه:

لپه را پخته و چرخ می کنیم- یکی از پیاز ها را رنده کرده و با گوشت چرخ کرده مخلوط و لپه چرخ شده و برنج را که قبلن پختیم و یک عدد تخم مرغ و نمک و زردچوبه و وفلفل را به آن اضافه می کنیم – همه مواد را با هم مخلوط کرده و خوب له می کنیم. برای اینکه کوفته خوب و نرمی داشته باشیم و باز نشود , باید خوب کوبیده شود.( با میکسر این مواد خیلی خوب و یکدست کوبیده و مخلوط می شوند)

دو عدد از تخم مرغ ها را میپزیم تا سفت شود و پوست کنده برای داخل کوفته ها آماده می کنیم. سه عدد آلو را هم قبلن در آب می خیسانیم. از مخلوطمان گلوله ای به اندازه یک پرتقال بزرگ بر میداریم و میان آن را باز می کنیم یکی از تخم مرغ ها را داخل آن می گذاریم و گلوله را با دست خوب گرد می کنیم که روی تخم مرغ پوشیده شود. داخل یکی دیگر از گلوله ها را سه عدد آلو را می گذاریم و روی آن را می پوشانیم( دو عدد از کوفته های من تخم مرغ ویکی آلو دارد. از مغز گردو هم می توانیم برای داخل کوفته استفاده کنیم)

البته من مقداری سبزی شامل تره مرزه وریحان هم به مایع کوفته اضافه می کنم که خیلی خوش عطر ش میکنه برای این مقدار مواد تقریبا یک فنجان سبزی خشک.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا