مجله تفر یحی آموزشی

میوه ای جادویی و فوق العاده به نام خرما! Reviewed by Momizat on .                         دیدگا: خرما یکی از میوه های فوق العاده هست که سرشار از انرژیه و از ارزش غذای                         دیدگا: خرما یکی از میوه های فوق العاده هست که سرشار از انرژیه و از ارزش غذای Rating: 0

میوه ای جادویی و فوق العاده به نام خرما!

۱۷۲۵۵۸۸

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگا: خرما یکی از میوه های فوق العاده هست که سرشار از انرژیه و از ارزش غذایی بالایی برخورداره…

توصیه می شود افطار خود را با خوردن ۲-۳ خرما شروع کنید، خرما قند مورد نیاز بدن را فراهم می کند و به بازگرداندن قند خون بعد از روزه کمک می کند.

یکی از شایع ترین علل سردرد یا سرگیجه در ماه رمضان قند خون پایین است، همین دلیل است که خوردن خرما در شروع افطار بسیار مفید است و توصیه می شود.

فواید خرما چه هستند؟

انرژی و شادابی را فراهم می کند: خرما سرشار از کالری و شکر است (۸۰ درصد از خرما از قند ساخته شده است)، و همچنین به راحتی هضم و جذب می شود، مصرف خرما یک منبع فوری انرژی را ارائه می دهد.

سرشار از مواد مغذی ضروری است: خرما شامل ۶ ویتامین و ۱۵ مواد معدنی و به ویژه غنی از کلسیم، فسفر، آهن، منیزیم و پتاسیم است.

سرشار از فیبر: باعث تسهیل عملکرد هضم می شود و به جلوگیری از یبوست کمک می کند.

قلب سالم: خرما حاوی فقط مقدار کمی چربی و فاقد کلسترول است و می تواند توسط همه اعضای خانواده به راحتی مصرف شود.

آیا می دانید؟

شما نیاز به مصرف حدود ۲ تا ۴ وعده میوه در روز دارید و ۲ تا ۳ دانه خرما به عنوان یک وعده میوه در نظر گرفته می شود که شامل ۷۰ کالری است.

راه دیگری برای افزودن خرما به رژیم غذایی خود، ترکیب آن با دستورالعمل های پخت شیرینی است، به این ترتیب شما می توانید خرما را جایگزین قندها بکنید که به طور طبیعی شیرین و خوشمزه است.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا