مجله تفر یحی آموزشی

آموزش پاپاتیای ترکیه ای خوشمزه Reviewed by Momizat on . آموزش پاپاتیای ترکیه ای خوشمزه دیدگا: پاپاتیا از انواع شیرینی‌های خوش طعم ترکیه با ظاهری بسیار زیبا و فانتزی هست که راحت می‌توانید آن را در منزل تهیه کنید و از آموزش پاپاتیای ترکیه ای خوشمزه دیدگا: پاپاتیا از انواع شیرینی‌های خوش طعم ترکیه با ظاهری بسیار زیبا و فانتزی هست که راحت می‌توانید آن را در منزل تهیه کنید و از Rating: 0

آموزش پاپاتیای ترکیه ای خوشمزه

آموزش پاپاتیای ترکیه ای خوشمزه

دیدگا: پاپاتیا از انواع شیرینی‌های خوش طعم ترکیه با ظاهری بسیار زیبا و فانتزی هست که راحت می‌توانید آن را در منزل تهیه کنید و از طعم فوق العاده خوشمزه آن لذت ببرید.

 

مواد لازم:
 
  • رنگ خوراکی یا زعفران یا کاکائو یا قهوه به مقدار دلخواه
  • تخم مرغ يك عدد
  • وانیل یک هشتم قاشق چاي‌خوري
  • پودر قندنصف لیوان
  • کره۱۰۰ گرم
  • آرد سفید (الک شده)۲ لیوان
 
۱۱۹۲۳۹۹_۳۰۳
 
 
 

 طرز تهیه:

۱-ابتدا کره و پودر قند را با هم به خوبی مخلوط می‌کنیم تا زمانی که حجمش دو برابر شده و کرم رنگ شود.

۲-حال وانیل و تخم مرغ را با هم مخلوط می‌کنیم و به مخلوط کره و پودر قند اضافه و خوب هم میزنید.

۳-آرد الک شده را کم کم اضافه می‌کنیم و با نوک انگشتان مخلوط می‌کنیم آرد را تا جایی اضافه می‌کنیم که خمیر چسبندگیش را از دست ندهد و نسبتا چسبندگی داشته باشد چون در غیر اینصورت گلبرگها بهم نمیچسبد.

۴-حال زمان اضافه کردن رنگ خوراکی یا رنگ طبیعی می‌باشد(رنگ به دلخواه).البته ابتدا خمیر را به هر تعداد رنگی که دوست دارید در آورید جدا کنید و در ظرف جداگانه هر کدام خمیر را رنگ کنید یعنی دو یا سه قطره رنگ اضافه و با نوک انگشتان ورز دهید تا خمیر رنگی شود.

۵-ما در اینجا از رنگ خوراکی استفاده کردیم ولی برای مزه بهتر از زغفران و قهوه استفاده کنید بهتر می‌شود.
 
۶-حواستان باشد خمیر نباید زیاد ورز داده شود فقط با نوک انگشتان ورز بدهید.
 

۷-حال خمیرها را مانند شکل به گلوله‌های کوچک تقسیم کنید.

۸-و سپس مثل گل به هم وصل می‌کنیم (البته به شکل مختلف هم می‌توانید در آورید ولی گل برای مخصوصا عید بهتر است)

۹-حال داخل سینی فر کاغذ روغنی می‌گذاریم و شیرینی‌ها را می‌چینیم فقط حواستون باشه هر کدام از گل‌ها با هم فاصله داشته باشند چون پف می‌کند و ممکن است گلها به هم بچسبند.

۱۰-حال سینی را داخل فری که با درجه ۱۷۵ سانتی‌گراد قبلا گرم شده به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بگذارید فقط حواستان باشد زیر کار تغییر رنگ داد کافی است و فر را خاموش کرده بگذارید تا شیرینی سرد شود بعد از کاغذ روغنی جدا کنید.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا