مجله تفر یحی آموزشی

نهایت لذت شیرینی پزی با شیرینی ونیزی Reviewed by Momizat on . نهایت لذت شیرینی پزی با شیرینی ونیزی نهایت لذت شیرینی پزی با شیرینی ونیزی دیدگا: یه شیرینی خوشمزه و دوست داشتنی به نام شیرینی ونیزی که مطمئن هستم که از درست کرد نهایت لذت شیرینی پزی با شیرینی ونیزی نهایت لذت شیرینی پزی با شیرینی ونیزی دیدگا: یه شیرینی خوشمزه و دوست داشتنی به نام شیرینی ونیزی که مطمئن هستم که از درست کرد Rating: 0

نهایت لذت شیرینی پزی با شیرینی ونیزی

نهایت لذت شیرینی پزی با شیرینی ونیزی

۳۶
نهایت لذت شیرینی پزی با شیرینی ونیزی
دیدگا: یه شیرینی خوشمزه و دوست داشتنی به نام شیرینی ونیزی که مطمئن هستم که از درست کردن و میل کردن اون نهایت لذت می برید.
 
مواد لازم:
  • آرد (الک شده): ۲۵۰ گرم
  • کره (خردشده): ۲۰۰ گرم
  • پودر قند: ۱ عدد
  • شکلات تخته ای: ۱۰۰ گرم
  • ترافل رنگی: به میزان لازم
  • بیکینگ پودر: ۱ ق چ
  • وانیل: یک چهارم ق چ
  • نمک: یک هشتم ق چ
 ۳۶
 
روش پخت:
۱-    کره و پودر قند را داخل ظرفی ریخته و با دور کند همزن برقی بزنید تا لطیف شود.
۲-    تخم مرغ را داخل کاسه ای ریخته و به وسیله چنگالی در حد مخلوط شدن زرده و سفیده بزنید. بعد به همراه وانیل به مخلوط پودر قند افزوده و با همزن برقی به مدت ۳۰ ثانیه مخلوط کنید.
۳-    آرد، بیکینگ پودر و نمک را داخل کاسه ای با هم الک کرده و به تدریج به مواد افزوده و با لیسک مخلوط کنید تا خمیری نرم به دست آید.
۴-    خمیر را در قیفی با سرماسوله شکوفه بریزید. سپس با فاصله داخل سینی فر که از قبل با مقداری روغن مایع چرب و به آرد آغشته شده، در ابعاد مساوی و یکدست قیف بزنید.
۵-    سینی را در طبقه وسط فر از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم شده، حدود ۱۵ دقیقه قرار داده تا ترد شده و به رنگ طلایی کم رنگ درآید. سپس آن را از فر خارج کنید و کنار بگذارید تا خنک شود.
۶-    دو طرف شیرینی را داخل شکلات (ذوب شده) زده و روی پنجره سیمی قرار دهید. سپس با ترافل رنگی تزیین کنید.نکته: این شیرینی داخل ظرف دردار و در دمای محیط به مدت ۲۰ روز قابل نگهداری می باشد.

 

تفاوت آرد ذرت و نشاسته ذرت:
برای تهیه آرد ذرت، دانه های خشک شده ذرت را آسیاب می کنند. آرد به دست آمده کرم یا زردرنگ است. این آرد در تهیه بعضی غذاها و به ندرت در تهیه بعضی کیک ها و نان ها استفاده می شود.
برای نشاسته ذرت دانه های خشک شده ذرت را آسیاب نمی کنند. درواقع نشاسته آن ها را در می آورند. به این صورت که ابتدا یکی دو روز آن ها را خیس می کنند. بعد از این مدت یک شیره سفیدرنگ از وسط آن ها بیرون می آید. این شیره را خشک می کنند که بعد از خشک شدن بسیار لطیف می شوند. به این محصول نشاسته ذرت گفته می شود.
اگر مقداری از این نشاسته را بین دو انگشت یک دست بگیرید و مقدرای آرد معمولی بین دو انگشت دست دیگر و به آرامی انگشتانتان را به هم بمالید، حس مور موری را کاملا احساس می کنید. البته این دلیل بر زبری نشاسته نیست، بلکه به خاطر جنس و خاصیت آن است.
* آردی که از ذرت زرد رنگ خشک و آسیاب شده به دست آید آرد ذرت و به نشاسته ای که از دانه های خشک شده ذرت سفید رنگ به دست می آید، نشاسته ذرت گفته می شود.
 

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا