مجله تفر یحی آموزشی

آموزش شیرینی مغزدار فوق العاده Reviewed by Momizat on . آموزش شیرینی مغزدار فوق العاده   دیدگا: شیرینی های مغزدار بسیار خوشمزه هستند و حس خوبی به مخاطب دست میده! وقتی میل میکنید و به مغز خوشمزه اون میرسید تازه اول لذ آموزش شیرینی مغزدار فوق العاده   دیدگا: شیرینی های مغزدار بسیار خوشمزه هستند و حس خوبی به مخاطب دست میده! وقتی میل میکنید و به مغز خوشمزه اون میرسید تازه اول لذ Rating: 0

آموزش شیرینی مغزدار فوق العاده

آموزش شیرینی مغزدار فوق العاده

 
دیدگا: شیرینی های مغزدار بسیار خوشمزه هستند و حس خوبی به مخاطب دست میده! وقتی میل میکنید و به مغز خوشمزه اون میرسید تازه اول لذت خوردن یک شیرینی فوق العاده به شما دست میده… امیدوارم که از درست کردن و میل کردن این شیرینی عالی لذت ببرید.
مواد مورد نیاز:
  • آرد (الک شده): ۱۵۰گرم
  • کره (نرم شده): ۱۰۰گرم
  • گردو (پودر شده): ۵۰ گرم
  • پودر قند: ۲ ق س + ۵۰ گرم
  • زرده تخم مرغ: ۲ عدد
  • سفیده تخم مرغ:  به میزان لازم
  • زعفران (دم کرده): یک دوم ق چ
  • بیکینگ پودر: یک دو ق چ
  • وانیل: یک هشتم ق چ
 didga.ir (1)
 
روش پخت:
۱-    پودر گردو را درون ظرفی ریخته و با استفاده از قاشق ۲ قاشق سوپخوری پودر قند را به آن اضافه و مخلوط کنید. سپس مقداری سفیده تخم مرغ (تا حدی که مواد خمیر شود) اضافه کرده و هم بزنید.
۲-    کره و ۵۰ گرم پودر قند را داخل کاسه ای ریخته و با دور کند همزن برقی زده تا سفید و سبک شود.
۳-    ۱ عدد زرده تخم مرغ و وانیل را به مخلوط کره افزوده و با دور کند همزن برقی مخلوط کنید. بعد آرد و بیکینگ پودر را به آن اضافه کرده و با لیسک مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید.
۴-    خمیر را داخل کیسه نایلونی قرار دهید و حدود ۱ساعت در یخچال بگذارید تا استراحت کند.
۵-    با استفاده از وردنه ای خمیر را روی سطح آردپاشی شده، به ضخامت ۳ میلی متر باز کرده و با کاتر به شکل دلخواه برش بزنید.
۶-    مقداری از مخلوط گردو را در مرکز یکی از برش های خمیر قرار داده و لبه های آن را به سفیده تخم مرغ آغشته کنید. سپس یک برش دیگر از خمیر را روی آن قرار داده و کناره هایش را به هم بچسبانید (این کار را تکرار کنید تا مواد تمام شود).
۷-    خمیر پرشده را درون سینی فر که با کاغذ روغنی پوشیده شده، قرار دهید.
۸-    زعفران را با ۱ عدد زرده تخم مرغ مخلوط کنید و با استفاده از قلم مویی روی خمیر بمالید.
۹-    سینی را در طبقه وسط فر از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم شده، به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید تا طلایی رنگ شود. نکته: این شیرینی داخل ظرف دردار و در دمای محیط به مدت ۱۴ روز قابل نگهداری است.

 

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا