مجله تفر یحی آموزشی

وقتی شاهین نجفی از دیوار فرهنگ بالا رفت! Reviewed by Momizat on . وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت! وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت! وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت! شاهین نجفی (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۵۹ در وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت! وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت! وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت! شاهین نجفی (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۵۹ در Rating: 0

وقتی شاهین نجفی از دیوار فرهنگ بالا رفت!

وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت!

وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت!

شاهین نجفی-didga.ir (1)

وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت!

شاهین نجفی (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۵۹ در بندر انزلی)خوانندهٔ ایرانی مقیم آلمان است. وی فعالیت در موسیقی را از سال ۱۳۷۹ در سبک‌های پاپ رپ و راک آغاز نمود.

«شاهین نجفی» که از دوره اصلاحات به راه‌اندازی گروه‌های موسیقی زیرزمینی در رشت و تهران پرداخت، یک «همجنس‌باز» است که به سبب اشاعه فحشا و فساد با شکایت شاکیان خصوصی شامل چند خانواده، دو بار در ایران دستگیر شد و سال ۱۳۸۴ از ترس مجازات سنگین کیفری به آلمان گریخت.

نجفی به سرعت با پسمانده‌های گروهک‌های ترویستی مانند «سازمان فدائیان خلق» و «سازمان مجاهدین» پیوند خورد و با پیوستن به گروه «تپش ۲۰۱۲» در تجمعات این گروهک‌های تروریستی علیه ایران در شهرهای «استکهلم» در سوئد و «اسن» در آلمان حضور یافت و به اجرای کنسرت در میتینگ‌های منافقین پرداخت.

شاهین نجفی-didga.ir (5)

وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت!

شاهین نجفی تا قبل از مهاجرت و فرار به آلمان در سال ۲۰۰۵ میلادی، در ایران، یک موسیقی‌دان زیرزمینی و فعال سیاسی بود. وی پس از مهاجرت به آلمان، تاکنون به فعالیت خود در موسیقی رپ و راک و موضوعات سیاسی و اجتماعی و مدنی ادامه می‌دهد. او تلاش می‌کند که عناصر شاعرانه و ادبی و اصطلاح‌های فلسفی و سیاسی در ترانه‌هایش حضور داشته باشند. لقب وی شراعظم و گیله مرد هست.مضمون بیشتر ترانه‌های نجفی استبداد سیاسی، حاکمیت دینی، فقر، تبعیض جنسی، سانسور، کودکان کار، اعدام، اعتیاد و هوموفوبیا است. همچنین تعدادی از آهنگ‌های نجفی پیرامون نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و در حمایت از جنبش سبز می‌باشد.

شاهین نجفی زاده سال ۱۳۵۹ در بندر انزلی است و در گیلان زندگی می‌کرده‌است. وی زمانی که شش سال داشته پدرش را از دست می‌دهد و بعدها نیز با اعتیاد برادرش روبه رو می‌شود.

شاهین نجفی-didga.ir (1)

وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت!

او در نوجوانی قاری قرآن بود بعد به سرودن شعر و ترانه روی آورد و از هیجده سالگی نواختن ساز گیتار را در سبک‌های کلاسیک و فلامنکو نزد اساتید این ساز همانند سهراب فلک انگیز، فرزاد دانشمند و حامد حمیدی آموخت. وی آوازهای هارمونی و سلفژ را نزد استاد سنگاچینی و استاد فریدون پوررضا آموخت و سپس آواز خواندن را در سبک‌های راک و اسپانیولی در ایران به صورت زیرزمینی آغاز کرد و با چند گروه مختلف همکاری کرده‌است.

او دانشجوی رشته جامعه‌شناسی بوده‌است و نظرات هنجارشکنانه و ضد دینی خود را در محیط دانشگاه به طور صریح بیان می‌کرده‌است و از این جهت وی را به علت هنجار شکنی از دانشگاه اخراج کردند.

نجفی در مصاحبه‌ای با رادیو فردا اعلام کرد که یک خداناباور است و به مفاهیمی مثل شیطان و خدا به صورت ایدئولوژیک اعتقادی ندارد.

شاهین نجفی-didga.ir (7)

وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت!

مهاجرت به آلمان

شاهین نجفی پیش از مهاجرت به آلمان سرپرست یک گروه موسیقی زیرزمینی همجنس گرا و مستهجن در ایران بوده که پس از دومین اجرا، ممنوع‌الصدا شد. وی در آلمان سرپرستی گروهی به نام «اینان» را نیز بر عهده داشت. وی سپس به گروه تپش ۲۰۱۲ پیوست.با پیوستن او به این گروه و اجرای شعرهای سیاسی-اجتماعی‌اش، گروه تپش ۲۰۱۲ بیش از پیش مورد استقبال مخاطبان و رسانه‌های فارسی‌زبان قرار گرفته است

روزنامه کیهان به انتقاد از فعالیت این گروه که آنرا مارکسیستی معرفی کرد پرداخت.

شاهین نجفی-didga.ir (4)

وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت!

کنسرت‌ها

شاهین نجفی علاوه بر کار انفرادی موسیقی و کنسرت‌ها، فعّالیّت‌های موسیقی و اعتراضی خود را با مناسبت‌های گوناگون سیاسی و اجتماعی به شکل زنده اجرا نموده‌است. وی در اکتبر سال ۲۰۰۸، در یک کنفرانس در شهر اسن آلمان تحت عنوان «کنفرانس صلح» اجرایی داشته‌است.

برهنگی در کنسرت تورنتو ۲۰۱۴

شاهین طی کنسرت خود در تورنتو بهمراه همنوازان غیر ایرانی خود که بطور کامل برهنه بودند اقدام به درآوردن  لباس‌های خود نمود هرچند گفته اند بطور کامل لخت نشد. این اقدام او با واکنش‌های مثبت و منفی فراوانی همراه شد. وی بعدها دلیل این اقدام را اعتراض به  لخت‌کردن زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین اعلام کرد که البته چنین ادعایی هنوز ثابت نشده است.

ترانه نقی

در سال ۱۳۹۱ شاهین نجفی ترانه‌ای با عنوان «نقی» و با ادعای نقد اجتماعی و سیاسی منتشر نمود. این ترانه توسط مردم مسلمان ایران توهین‌آمیز تلقّی شد. چرا که امام علی النقی(ع) یکی از امامان شیعیان است و بی حرمتی به اعتقادات دیگران کار درستی نیست. نجفی در این ترانه، امام علی نقی، امام دهم شیعیان را مورد خطاب قرار می‌دهد و افکار خود از شرایط کنونی اجتماعی و سیاسی ایران و اعتقادات کثیف خود را بازگو می‌کند. همچنین نجفی در آهنگ هتاکانه «نقی»، امام علی نقی(ع) را به مسائل مختلفی از جمله مسائل جنسی قسم می‌دهد و از او می‌خواهد که ظهور کند. این موسیقی که با محتوای طنز و تمسخر و بی حرمتی همراه بود، یک دهن کجی جسورانه و گستاخانه به اعتقادات شیعیان ایران بود.

شاهین نجفی-didga.ir (3)

وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت!

حکم ارتداد برای این خواننده

این ماجرا از آنجا شروع شد که مردم مسلمان از آیت لله صافی گلپایگانی در رابطه با افرادی که «جسارت‌کنندگان به امام نقی» نامیده بودند استفتاء کردند. متن استفتاء به این شرح است: «مدتی است عدّه‌ای اجیرشده که عمدتاً از ضد انقلاب خارج از کشور می‌باشند، در فضای اینترنت، سایت‌ها و وبلاگ‌های خود به راحتی به امام مظلوم شیعیان حضرت امام هادی اهانت و جسارت می‌کنند (طراحی، جوک، کاریکاتور، فحاشی، دروغ بستن و…) حکم این افراد چیست؟» و جوابی که صافی گلپایگانی به آن داد اینگونه بود: «چنانچه اهانت و جسارت به حضرت نموده باشند مرتدند. والله اعلم».

در برخی سایت‌های دولتی از جمله فارس نیوز، شاهین نجفی را بر اساس این فتوا مرتد دانسته‌اند، این درحالی است که تاریخ جواب استفتاء دو هفته قبل از انتشار ترانهٔ نقی بود. به دنبال آن گروهی از «افسران جنگ نرم» و «فعّالان حزب‌اللهی» با استناد به فتوای مزبور مدّعی شده‌اند که در تدارک کشتن شاهین نجفی هستند.

شاهین نجفی در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ در پی واکنش‌ها به ترانهٔ جدیدش، به بی‌بی‌سی فارسی گفت که قصد توهین به امامان شیعه را نداشته و فقط اسم ائمّه را دستمایهٔ کاری هنری-اجتماعی قرار داده‌است. وی گفت که این فتوا شامل او نمی‌شود و عده‌ای در ایران از فتوای این مرجع به قصد اهداف سیاسی و تحریک احساسات مذهبی مردم سوءاستفاده کرده‌اند.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی نیز در جواب مقلدانش که از او سؤال کردند: «اخیراً فردی به نام شاهین نجفی که از خوانندگان موسیقی در خارج از کشور است در قالب متن شعر و ارائه تصویری موهون به امام دوازدهم شیعیان، امام یازدهم و گنبد مقدس امام هشتم شیعیان توهین کرده‌است.»؛ گفت که «هرگونه اهانت به مقام شامخ امامان معصوم و توهین آشکار به آنها اگر از سوی فرد مسلمان صورت گیرد، موجب ارتداد است.»

وبگاه شیعه آنلاین هم جایزه صدهزار دلاری برای کشتن شاهین نجفی بخاطر توهین و بی احترامی به اعتقادات شیعیان تعیین کرده است.

شاهین نجفی-didga.ir (6)

وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت!

در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۲ کمیسیون حقوق بشر پارمان آلمان در پیامی حمایت خود از شاهین نجفی را اعلام نمود. همزمان با این بیانیه، بیانیه دیگری توسط نویسندگان و هنرمندان آلمانی در حمایت از شاهین نجفی نیز منشتر شد. متن این بیانیه در وبگاه آکادمی هنرهای آلمان انتشار یافت. امضاء برخی چهره‌های فرهنگی مشهور از جمله گونترگراس نویسنده و برنده جایزه ادبی نوبل، الفریده یلینک نویسنده اتریشی و برنده جایزه ادبی نوبل و دیگران بر پای نامه نقش بسته بود. طبق گفتهٔ خود شاهین، پس از انتشار خبر ارتدادش، او کمی ترسیده ولی پس از مدتی با اعلام حمایت پلیس آلمان، وی تمرکز خود را مجدداً روی ساخت ترانه گذاشته است. پس از مدتی او ترانه‌ای با نام «ایستاده مردن» منتشر کرد که در مورد حال آن روزهای خودش بود.

هک وبسایت

در فروردین ماه سال ۱۳۸۹ وبگاه وی توسط گروهی که خود را «سپاه سایبری جهاد مجازی» می‌نامیدند هک شد. شاهین نیز در اعتراض به این عمل، ترانه‌ای به نام «هک» را خواند که در ابتدای این ترانه می‌گوید: «منو هک می‌کنی؟ هاااان؟!».

 

ترانه های شاهین نجفی

ما مرد نیستیم

بامداد

زندگی سگی ما

فحش بده

عمو کریس

حرفِ زن

آوازه خوان در خون

ما آخر خطیم

ما شریم

دادا کجایی

وقتی خدا خوابه

حرف زن

آخرین زمان

حسنِ من

هامون

همه چی دروغه

طرف ما

سارینا

اینک آن انسان

من یه دردم

دارم چرت میگم

جون فدا

هک

پارتی سیاسی

مستراح

دکتر

همجنس

سال خون

وای کشته مارو

برادر بر دار

قسم

رانندگی در مستی

نگفتمت نرو

سگ هار

فیسپوک

بکنیم

ناگهان

نینوش

درد شخصی

ممیز صفر

بعد از تو

اینگونه

عاصی

زار می‌زنم

ترامادول

پونز

هر شب

بد

بیا

آغوش

لیلی

محرمانه

متنفرم

ممد نوبری

قاضی

ص

آئورلیانو

آلیس

یواشکی

خار تو

خالی

ندا

چیز

انکار

اسمشو تقدیر نذار

قاضی شرع

انقلاب تفکر

هم قفس

هذیون

مهدی

من خرم

پلنگ زخمی

پیش قاضی و ملق بازی

صانع

شاعر تمام شده

شر اعظم

تو ازم بدت میاد

وقتی که

وطن

بادا باد

بگا مگا

فصل دریا

نقی

ایستاده مردن

تو حلقم

پریود

مرگ نازلی

با ما

مامان

اعدام

شعبان

عمو نوروز

بی بی، بی‌بی‌سی

سلام

پرولتاریا

رادیکال

fou/دیوانه

شاهینم

 

 

وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت!  شاهین نجفی  بیوگرافی شاهین نجفی  آلبوم شاهین نجفی  دانلود آلبوم شاهین نجفی  پناهندگی شاهین نجفی به آلمان  محل زندگی شاهین نجفی  جایزه کشتتن شاهین نجفی  موسیقی شاهین نجفی  کار جدید شاهین نجفی  ارتداد شاهین نجفی  علت ارتداد شاهین نجفی  کارهای شاهین نجفی  خانواده شاهین نجفی  عقاید شاهین نجفی  عکسهای لخت شاهین نجفی  لخت شدن شاهین نجفی روی صحنه  گروه شاهین نجفی  اعتقادات شاهین نجفی  توهین شاهین نجفی به امامان  توهین شاهین نجفی به امام رضا  توهین شاهین نجفی به امام علی  توهین شاهین نجفی به فاطمه زهرا  توهین شاهین نجفی به حضرت زهرا  توهین شاهین نجفی به مسلمانان  آلبوم جدید شاهین نجفی  ما مرد نیستیم  بامداد  زندگی سگی ما  فحش بده  عمو کریس  حرفِ زن  آوازه خوان در خون  ما آخر خطیم  ما شریم  دادا کجایی  وقتی خدا خوابه  حرف زن  آخرین زمان  حسنِ من  هامون  همه چی دروغه  طرف ما  سارینا  اینک آن انسان  من یه دردم  دارم چرت میگم  جون فدا  هک  پارتی سیاسی  مستراح  دکتر  همجنس  سال خون  وای کشته مارو  برادر بر دار  قسم  رانندگی در مستی  نگفتمت نرو  سگ هار  فیسپوک  بکنیم  ناگهان  نینوش  درد شخصی  ممیز صفر  بعد از تو  اینگونه  عاصی  زار می‌زنم  ترامادول  پونز  هر شب  بد  بیا  آغوش  لیلی  محرمانه  متنفرم  ممد نوبری  قاضی  ص  آئورلیانو  آلیس  یواشکی  خار تو  خالی  ندا  چیز  انکار  اسمشو تقدیر نذار  قاضی شرع  انقلاب تفکر  هم قفس  هذیون  مهدی  من خرم  پلنگ زخمی  پیش قاضی و ملق بازی  صانع  شاعر تمام شده وقتی شاهین نجفی از  دیوار فرهنگ بالا رفت! شر اعظم  تو ازم بدت میاد  وقتی که  وطن  بادا باد  بگا مگا  فصل دریا  نقی  ایستاده مردن  تو حلقم  پریود  مرگ نازلی  با ما  مامان  اعدام  شعبان  عمو نوروز  بی بی، بی‌بی‌سی  سلام  پرولتاریا  رادیکال  fou/دیوانه  شاهینم  دانلود ما مرد نیستیم  دانلود بامداد  دانلود زندگی سگی ما  دانلود فحش بده  دانلود عمو کریس  دانلود حرفِ زن  دانلود آوازه خوان در خون  دانلود ما آخر خطیم  دانلود ما شریم  دانلود دادا کجایی  دانلود وقتی خدا خوابه  دانلود حرف زن  دانلود آخرین زمان  دانلود حسنِ من  دانلود هامون  دانلود همه چی دروغه  دانلود طرف ما  دانلود سارینا  دانلود اینک آن انسان  دانلود من یه دردم  دانلود دارم چرت میگم  دانلود جون فدا  دانلود هک  دانلود پارتی سیاسی  دانلود مستراح  دانلود دکتر  دانلود همجنس  دانلود سال خون  دانلود وای کشته مارو  دانلود برادر بر دار  دانلود قسم  دانلود رانندگی در مستی  دانلود نگفتمت نرو  دانلود سگ هار  دانلود فیسپوک  دانلود بکنیم  دانلود ناگهان  دانلود نینوش  دانلود درد شخصی  دانلود ممیز صفر  دانلود بعد از تو  دانلود اینگونه  دانلود عاصی  دانلود زار می‌زنم  دانلود ترامادول  دانلود پونز  دانلود هر شب  دانلود بد  دانلود بیا  دانلود آغوش  دانلود لیلی  دانلود محرمانه  دانلود متنفرم  دانلود ممد نوبری  دانلود قاضی  دانلود ص  دانلود آئورلیانو  دانلود آلیس  دانلود یواشکی  دانلود خار تو  دانلود خالی  دانلود ندا  دانلود چیز  دانلود انکار  دانلود اسمشو تقدیر نذار  دانلود قاضی شرع  دانلود انقلاب تفکر  دانلود هم قفس  دانلود هذیون  دانلود مهدی  دانلود من خرم  دانلود پلنگ زخمی  دانلود پیش قاضی و ملق بازی  دانلود صانع  دانلود شاعر تمام شده  دانلود شر اعظم  دانلود تو ازم بدت میاد  دانلود وقتی که  دانلود وطن  دانلود بادا باد  دانلود بگا مگا  دانلود فصل دریا  دانلود نقی  دانلود ایستاده مردن  دانلود تو حلقم  دانلود پریود  دانلود مرگ نازلی  دانلود با ما  دانلود مامان  دانلود اعدام  دانلود شعبان  دانلود عمو نوروز  دانلود بی بی، بی‌بی‌سی  دانلود سلام  دانلود پرولتاریا  دانلود رادیکال  دانلود fou/دیوانه  دانلود شاهینم

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا