مجله تفر یحی آموزشی

چه عواملی باعث سردرد می شوند؟ Reviewed by Momizat on . دیدگا: سردرد از اون دردهاییه که این روزها اکثر افراد دچارش میشن و گاهی وقتها ممکنه بسیار آزار دهنده تر از معمول باشه... در این بین سردردها دلال متفاوتی میتونن د دیدگا: سردرد از اون دردهاییه که این روزها اکثر افراد دچارش میشن و گاهی وقتها ممکنه بسیار آزار دهنده تر از معمول باشه... در این بین سردردها دلال متفاوتی میتونن د Rating: 0

چه عواملی باعث سردرد می شوند؟

دیدگا: سردرد از اون دردهاییه که این روزها اکثر افراد دچارش میشن و گاهی وقتها ممکنه بسیار آزار دهنده تر از معمول باشه… در این بین سردردها دلال متفاوتی میتونن داشته باشن که دونستن اونها میتونه به شما کمک کنه تا بتونید از شرش خلاص بشید…

۶-surprising-headache-triggers-and-cures-salemzi-1

در این مطلب به برخی عوامل بروز سردرد که ممکن است برای شما غیرمنتظره و غافل‌گیرانه باشند پرداخته‌ایم. مواردی که با پرهیز از آنها می‌توانید این دردهای مزمن را بهبود بخشید.

تلفن همراه

۶-surprising-headache-triggers-and-cures-salemzi-2

تاثیر امواج تلفن همراه بر بروز سردرد یا ایجاد تومورهای مغزی ثابت نشده است؛ اما تلفن همراه که هنگام صحبت کردن یا کارکردن با آن برای ارسال پیامک، ایمیل و یا گشت و گذار در اینترنت از آن استفاده می‌کنید، علاوه بر اینکه می‌تواند منجر به بروز درد در گردن شود، احتمالاً از عوامل اصلی بروز سردردهای شماست. جهت پیشگیری از بروز سردرد، سعی کنید ساعات استفاده از موبایل‌تان را کاهش دهید و به هنگام تماس‌های تلفنی ترجیحاً از هندزفری و حتی حالت اسپیکر استفاده کنید.

صندلی

۶-surprising-headache-triggers-and-cures-salemzi-3

به هنگام انتخاب صندلی کار دقت کنید صندلی‌ای را انتخاب کنید که اندازهٔ آن برای قد شما (اندازه بالاتنه، باسن تا زانو و زانو تا کف پا) مناسب باشد. اغلب صندلی‌های اداری قابلیت تنظیم ارتفاع از سطح زمین و با تنظیم پشتی را دارند؛ با این حال به گفته کارن لیتزی (متخصص فیزیوتراپی در شهر نیویورک) در صورتی که اندازه و اسکلت‌بندی کلی آن با سایز کلی بدن شما متناسب نباشد، ممکن است باعث ایجاد درد در کمر و سایر بخش‌های بدن بدن و خصوصاً بروز سردردهای ناخوشایند شود.

چنانچه صندلی نامناسبی دارید، بهتر است آن را تعویض کنید و یا حداقل با استفاده از بالشتکی مناسب که در بخش میانی صندلی و قوس کمر خود قرار می‌دهید، تا حدودی مانع بروز درد شوید.

قهوه

۶-surprising-headache-triggers-and-cures-salemzi-5

مصرف بیش دو فنجان قهوه در روز، به صورت بالقوه ریسک بروز سردرد را افزایش می‌دهد. در صورتی که با مصرف میزان مشخصی قهوه دچار سردرد می‌شوید، شاید بد نباشد مقدار آن را کم کرده و نتیجه را مشاهده نمایید.

کامپیوتر

۶-surprising-headache-triggers-and-cures-salemzi-4

اگر به صورت مداوم مشغول گشت و گذار در اینترنت هستید و همزمان از سردردهای مزمن نیز رنج می‌کشید، بدانید که یک صفحهٔ نورانی که چشم ساعت‌ها به آن خیره باشد به هر شکل از عوامل اصلی بروز درد در چشم‌ها و همینطور سردرد به حساب می‌آید. بد نیست به منظور کاهش بروز سردرد، ساعات استفاده از کامپیوتر را کاهش دهید. در غیراین‌صورت حداقل کاری که از دستتان بر می‌آید، استراحت‌های چند دقیقه‌ای در میانه کار است. در این فاصله سعی کنید حتی اگر از پشت میزتان برنمی‌خیزید، برای چند ثانیه به جسمی در فاصله ۵ تا ۱۰ متری نگاه کنید.

تنبلی در روزهای تعطیل

۶-surprising-headache-triggers-and-cures-salemzi-6

اغلب افراد چند ساعت خواب بیشتر در روزهای تعطیل را خوشایند می‌پندارند. اما برخی از آنها بخاطر همین تغییر رویه در ساعت بیولوژیک بدن، متحمل سردردهای شدیدی می‌شوند. بر هم زدن ریتم ساعت بدن باعث بروز سردرد و حتی میگرن می‌شود. اگر شما هم دچار سردردهای ناخوشایند هستید، بهتر است تنبلی نکنید و قید این چند ساعت خواب اضافه در روزهای تعطیل را بزنید.

محتویات کیف شما

۶-surprising-headache-triggers-and-cures-salemzi-7

اگر دچار سردرد هستید، کیف خود را بر روی ترازو قرار دهید. اگر وزن کیف‌تان به همراه کلیه چیزهایی که به هنگام خروج از خانه حمل می‌کنید بیش از پنج کیلوگرم است، شک نکنید که یکی از عوامل اصلی دردهای کمر و گردن و البته سردردهای خود را پیدا کرده‌اید. سعی کنید با حذف موارد غیرضروری از کیف‌تان، آن را سبک‌تر کنید تا دردها نیز کمتر به سراغ شما بیایند.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا