مجله تفر یحی آموزشی

از بین بردن بوی غذای سوخته در خانه Reviewed by Momizat on . از بین بردن بوی غذای سوخته در خانه دیدگا: کافی است یک لحظه حواستان پی یک تماس تلفنی یا یک پیام برود تا کل زحمت روزتان روی گاز از بین برود و بوی دود همه جا را بر از بین بردن بوی غذای سوخته در خانه دیدگا: کافی است یک لحظه حواستان پی یک تماس تلفنی یا یک پیام برود تا کل زحمت روزتان روی گاز از بین برود و بوی دود همه جا را بر Rating: 0

از بین بردن بوی غذای سوخته در خانه

از بین بردن بوی غذای سوخته در خانه

دیدگا: کافی است یک لحظه حواستان پی یک تماس تلفنی یا یک پیام برود تا کل زحمت روزتان روی گاز از بین برود و بوی دود همه جا را بردارد. از بوی سوختگی که بگذریم، از بوی ماهی و سیر داغ نمی‌توان گذشت. گاهی حتی یک روز بعد از صرف غذا، هنوز این بوی سمج دست از سر خانه برنمی‌دارد. در این مطلب با چند راه طبیعی برای از بین بردن بوی غذا از خانه آشنا می‌شویم.

IMG16593117

از بین بردن بوی غذای سوخته در خانه

فر را روشن کنید. ورقه‌ای آلمینیوم آماده کنید. روی آن مقداری دارچین، شکر و یک قاشق کره بریزید. فر را خاموش کنید و این ورق را ۲ تا ۴ ساعت در فر قرار دهید تا خانه خوشبو شود.

۴۶۸۳۵۲_۷۵۶

از بین بردن بوی غذای سوخته در خانه

سرکه‌ی سفید در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. بعد از سرخ کردن مواد غذایی، یک کاسه سرکه‌ی سفید و مقداری نان را روی گاز قرار دهید تا بجوشد. پس از تمام شدن سرکه بوی نامطبوع نیز از خانه می رود.

 

پیاز را خرد کنید و در یک کاسه آب قرار دهید. کاسه را در وسط آشپزخانه قرار دهید تا بو را جذب کند.

images

از بین بردن بوی غذای سوخته در خانه

جوش شیرین را در کاسه‌ای آب بریزید و در نقاط مختلف خانه قرار دهید تا بو را به خود جذب کند.

اگر در خانه اسانس دارید، مقداری از آن را در نعلبکی بریزید و قندی را در آن خیس کنید. پس از آتش زدن قند بوی آن در خانه می‌پیچد.

۴۶۸۳۵۳_۱۳۸

از بین بردن بوی غذای سوخته در خانه

در چند گوشه‌ی خانه ذغال قرار دهید. ذغال بوی نامطبوع را به خود جذب می کند. البته اثرگذاری آن کندتر از سایر روش‌ها است

قهوه دم کنید. کلا هر چیزی که بویی قوی‌تر از بوی نامطبوع سوختگی یا سیر داغ داشته باشد به کار شما می‌آید. می‌توانید یک فنجان قهوه دم کنید و در کنار رفع بوی سوختگی در خانه از طعم مطبوع آن نیز لذت ببرید.

در یک کاسه مقداری وانیل و هل بریزید و آن را روی اجاق قرار دهید. عطر هل و وانیل بوی نامطبوع را خنثی می‌کند.

IMAGE634523004311373750.png

از بین بردن بوی غذای سوخته در خانه

اگر فصل سرما است، پوست پرتغال یا نارنگی را روی اجاق آتش بزنید.

مقداری آب لیمو یا لیمو در یک قابلمه آب بریزید و اجازه دهید آب روی گاز بجوشد. بوی آبلیمو هر نوع بوی نامطبوع را از خانه‌ی شما دور می کند.

اگر برنجتان ته گرفته است، و بوی نامطبوع فضا را گرفته است، یک تکه نان در قابلمه قرار دهید و یک ربع صبر کنید. پس از این مدت نان را بیرون بیاورید و دور بریزید. بدین ترتیب هم بوی نامطبوع از برنج جدا می‌شود و هم منبع پراکنده شدن بو در خانه از بین می‌رود.

۹

از بین بردن بوی غذای سوخته در خانه

چوب دارچین هم برای زدودن بوی نامطبوع مفید است. اگر در خانه چوب دارچین ندارید، از پودر دارچین استفاده کنید. دارچین را در کاسه‌ای آب بریزید و آن را بجوشانید.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا