مجله تفر یحی آموزشی

زیباییهای بزرگترین شهر خشتی جهان / عکس Reviewed by Momizat on . دیدگا: همه انسانها به آثار گذشتگان خودشون علاقه دارن مخصوصا اگه این آثار خیلی قدیمی باشه و به دوران باستان برگرده... به گزارش مشرق، چان چان نام سایتی باستان‌شنا دیدگا: همه انسانها به آثار گذشتگان خودشون علاقه دارن مخصوصا اگه این آثار خیلی قدیمی باشه و به دوران باستان برگرده... به گزارش مشرق، چان چان نام سایتی باستان‌شنا Rating: 0

زیباییهای بزرگترین شهر خشتی جهان / عکس

دیدگا: همه انسانها به آثار گذشتگان خودشون علاقه دارن مخصوصا اگه این آثار خیلی قدیمی باشه و به دوران باستان برگرده…

به گزارش مشرق، چان چان نام سایتی باستان‌شناسی در کشور پرو است که به‌عنوان بزرگ‌ترین سازه خشتی جهان شهرت دارد. این شهر پیش‌تر پایتخت تمدن چیمو بوده و قلمرو آن به طول هزاران کیلومتر در امتداد ساحل شمالی از جنوب اکوادور تا مرکز پرو گسترده بوده است. قدمت بنای این شهر به سال ۸۵۰ میلادی بازمی‌گردد و تا زمان فتح آن توسط امپراتوری اینکا در سال ۱۴۷۰ ادامه داشته است.

در زمان اوج حکومت امپراتوری چیمو، وسعت چان چان در حدود ۲۰ کیلومترمربع و ناحیه مرکزی آن در حدود ۶ کیلومترمربع بوده و تعداد ۶۰۰۰۰ نفر در آن سکونت داشته‌اند. این شهر از ۹ ارگ مستطیلی تشکیل‌شده است که توسط دیوارهایی به ارتفاع ۹ تا ۱۸ متر احاطه‌شده‌اند. در هریک از این بخش‌ها، هزاران بنا اعم از معبدها، اقامتگاه‌ها، انبارها، فضاهای باز، مخازن و محل مراسم عزاداری قرار دارند. دیوارهای بناها نیز اغلب با کنده‌کاری نقوشی مانند مفاهیم انتزاعی و حیوانات تزئین شده‌اند.

۹۵-۰۲-۳jnews44407

۹۵-۰۲-۳jnews44408

۹۵-۰۲-۳jnews44409

۹۵-۰۲-۳jnews44410

۹۵-۰۲-۳jnews44411

۹۵-۰۲-۳jnews44412

۹۵-۰۲-۳jnews44413

۹۵-۰۲-۳jnews44414

۹۵-۰۲-۳jnews44415

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا