مجله تفر یحی آموزشی

راههای مقابله با اشک ریختن موقع خورد کردن پیاز ! Reviewed by Momizat on . دیدگا: واقعا زجر آوره وقتی دارید پیاز خورد میکنید و اشکتون همینطوری جاری میشه و جلوی دیدتون رو میگیره... حتی ممکنه با کارد انگشتانتون رو زخمی کنید! چرا اینطور م دیدگا: واقعا زجر آوره وقتی دارید پیاز خورد میکنید و اشکتون همینطوری جاری میشه و جلوی دیدتون رو میگیره... حتی ممکنه با کارد انگشتانتون رو زخمی کنید! چرا اینطور م Rating: 0

راههای مقابله با اشک ریختن موقع خورد کردن پیاز !

دیدگا: واقعا زجر آوره وقتی دارید پیاز خورد میکنید و اشکتون همینطوری جاری میشه و جلوی دیدتون رو میگیره… حتی ممکنه با کارد انگشتانتون رو زخمی کنید! چرا اینطور میشه؟

hou12144

در زمان خرد کردن پیاز ،تمام آنزیمهای آن هم مخلوط شده و گازی با ترکیب گوگرد از خود متصاعد می‌کند که در برخورد با اشکهای شما، به اسید سولفوریک تبدیل شده و چشم را می‌سوزاند.

در زمان خرد کردن پیاز ،تمام آنزیمهای آن هم مخلوط شده و گازی با ترکیب گوگرد از خود متصاعد می‌کند که در برخورد با اشکهای شما، به اسید سولفوریک تبدیل شده و چشم را می‌سوزاند.

شما چگونه پیاز خرد می کنید؟ جوابش ساده و عمومی بوده و راههای مختلفی وجود دارد.

هافینگتون پست در این مطلب برای مقابله با این فرآیند، روش های مختلفی را آزمایش و پیشنهاد کرده است:

۱- استفاده از خرد کن برقی
این روش باعث می شود که افراد با پیاز تماس مستقیم نداشته و گازهایی متصاعد شده مستقیم با چشم برخورد نداشته باشد.

۲- استفاده از عینک مخصوص
در استفاده از این عینک ۲۰ دلاری که کمی هم گران به نظر می رسد شما تاحدودی آدم بی دست و پایی به نظر خواهید آمد.

۳- روشن کردن شمع
در این روش شمع، گازهای متصاعد شده پیاز را از بین می برد.

۴- منجمد کردن پیاز
در این روش که کامل موثر اما سخت به نظر می رسد ممکن است انگشتان شما از سرما بی حس شده و اشپزی تان به تعویق بیفتد. پس بهتر است تا زمان آب شدن یخ پیاز صبر کنید.

۵- چیدن ریشه انتهایی
داشتن چاقویی تیز و مهارت بالا برای چیدن ریشه، در این روش بسیار حائز اهمیت است در غیر این صورت آسیبی بیش از اشک ریختن به خود وارد خواهید کرد.

منبع: jamejamonline.ir

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا