مجله تفر یحی آموزشی

دستور جادویی طبخ مرغ شکم پر گیلانی! Reviewed by Momizat on . دستور جادویی طبخ مرغ شکم پر گیلانی! دیدگا: مرغ شکم از اون غذاهای سنتی و محلی استان گیلان هست که شگردهای مخصوص خودش رو داره و بانوان کدبانوی گیلانی با استفاده از دستور جادویی طبخ مرغ شکم پر گیلانی! دیدگا: مرغ شکم از اون غذاهای سنتی و محلی استان گیلان هست که شگردهای مخصوص خودش رو داره و بانوان کدبانوی گیلانی با استفاده از Rating: 0

دستور جادویی طبخ مرغ شکم پر گیلانی!

دستور جادویی طبخ مرغ شکم پر گیلانی!

دیدگا: مرغ شکم از اون غذاهای سنتی و محلی استان گیلان هست که شگردهای مخصوص خودش رو داره و بانوان کدبانوی گیلانی با استفاده از گیاهان معطر و محلی و مخصوصی که ففقط خودشون میدونن از کجا میشه تهیه کرد طبخ می کنند. البته ما در اینجا نمیتونیم اون دستورات سری رو لو بدیم ولی میتونیم شما رو با اصول اولیه تهیه این خوراک فوق العاده خاص آشنا کنیم که بقیه ماجرا بستگی به ذوق و استعداد خودتون داره که امیدوارم خانواده رو عافلگیر کنید.

مواد لازم

  •     ۱ عدد پیاز رنده شده
  •     ازگیل
  •     ۱ عدد مرغ یک کیلویی
  •     ۳ تا ۴ قاشق سوپ خوری رب آلوچه یا ازگیل
  •     ۳۰۰ گرم مغز گردوی آسیاب شده
  •     سبزی معطر به صورت لازم
  •     ۲ عدد لیمو ترش
  •     روغن به میزان لازم
  •     نمک و فلفل و زردچوبه به میزان لازم
 
 

۱۰۲۳۱۲۵_۵۵۴

didga.ir

طرز تهیه

۱٫ در ابتدا باید کاسه ای کوچک تهیه و ۱/۲ و ۱ قاشق سوپ خوری رب آلوچه یا ازگیل را با مقداری نمک و فلفل و زردچوبه مخلوط کرده و سپس با مخلوط, داخل و بیرون مرغ را مزه دار و مرغ را به مدت یک شب داخل یخچال قرار بدهید.

۲٫ بعد مدت زمان سپری شده, باید در کاسه ای دیگر گردوی آسیاب شده را به همراه باقی مانده رب , آب لیموترش و در صورت تمایل خودتان با سبزی معطر خرد شده کاملا مخلوط کرده و شکم مرغ را پاره کنید و مواد مخلوط شده را داخل آن بریزید.

۳٫ فر را روشن کرده و دما را بر روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار بدهید, تابه ای مناسب تهیه و کمی روغن داخلش ریخته و بر روی حرارت قرار بدهید.

۴٫ حالا مرغ را داخل تابه تفت داده تا به رنگ طلایی بشود, بلافاصله تابه را از روی حرارت بردارید. ( مرغ را جدا کنید, تابه  بهمراه روغن باقی مانده را کنار بگذارید بعد به آن نیاز دارید )

۵٫ ظرفی تهیه کنید مرغ را داخلش قرار داده, با فویل ظرف را بپوشانید و به مدت ۱ ساعت داخل فر بگذارید.

۶٫ بعد از مدت زمان ذکر شده, فویل را از روی ظرف بردارید, مجددا ظرف را به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه داخل فر قرار بدهید, روغنی که قبلا کنار گذاشته بودید را روی مرغ ریخته و باید صبر کنید تا مرغ کاملا برشته بشود.

۷٫  بعد از برشته شدن و آماده شدن مرغ میتوانید آن را بردارید و در ظرفی تزیین کرده و سر کنید.

نکته : از گشنیز و جعفری خرد شده می توانید به عنوان سبزی های معطر استفاده کنید.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا