مجله تفر یحی آموزشی

انفجار شهران چه بود؟ + عکس Reviewed by Momizat on . چند روز پیش خبرهای حکایت از وقوع انفجاری مهیب در منطقه شهران تهران داشت که خیلی شایعات و خبرهای ضد و نقیضی در پی داشت... و اما ماجرا چه بود؟ به گزارش ایسنا  ، س چند روز پیش خبرهای حکایت از وقوع انفجاری مهیب در منطقه شهران تهران داشت که خیلی شایعات و خبرهای ضد و نقیضی در پی داشت... و اما ماجرا چه بود؟ به گزارش ایسنا  ، س Rating: 0

انفجار شهران چه بود؟ + عکس

index

چند روز پیش خبرهای حکایت از وقوع انفجاری مهیب در منطقه شهران تهران داشت که خیلی شایعات و خبرهای ضد و نقیضی در پی داشت… و اما ماجرا چه بود؟

۸۹۰۵۰۳_۹۲۰

به گزارش ایسنا  ، سیدجعفر تشکری هاشمی در تشریح آخرین وضعیت حادثه شهران با بیان اینکه در انفجار لوله گاز هماهنگی بین بخشی دستگاه‌ها کاملا مشهود بود، گفت: از ساعات اولیه حادثه، ستاد مدیریت بحران با حضور تمامی دستگاه‌های دخیل از جمله پلیس، ادارات آب، برق، گاز، دادستانی کشور، شهرداری و… برگزار شد و به خوبی بحران مدیریت شد.
 
وی با اشاره به اینکه شرکت برق در اولین گام با توجه به از بین رفتن دکل‌های برق اقدام به رفع مشکل قطع برق کرد گفت: حضور تمامی مسوولان و کوشش آنها جای تقدیر و تشکر دارد.
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه سیستم تلفن همراه در منطقه شهران وصل شده اما راه‌اندازی خطوط تلفن ثابت با توجه به از بین رفتن فیبر نوری و کابل‌ها زمان‌بر است، افزود: اقدامات خوبی در حین و بعد از حادثه انجام شد اما باید درخصوص جبران خسارات آسیب‌دیدگان، تعیین تکلیف شود.
 
تشکری‌هاشمی با بیان اینکه علت وقوع حادثه در دست بررسی است اظهار کرد: در شبکه‌های مجازی، عنوان شده است که حفاری تونل مترو علت وقوع این حادثه بوده است که قویا  تکذیب می‌شود، چراکه از دو ماه گذشته عملیات حفاری تونل به خط ۶ تمام شده بود و حتی لاینینگ تونل نیز انجام شده بود.
 
وی با بیان اینکه مترو ۲۵ متر زیر زمین است، گفت: این در حالی است که لوله گاز ۱۸ اینچی در ۱٫۵متری زمین کار گذاشته شده بود.
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه گودال محل حادثه پر شده است، ادامه داد: پس از اتمام کابل‌کشی روی آن آسفالت خواهد شد.
 
تشکری‌هاشمی با بیان اینکه در پی این حادثه ۵ نفر دچار آسیب جزیی شده‌اند که ۴ نفر از آنان آتش‌نشان بودند که به صورت سرپایی در محل درمان شدند، گفت: پیمانکار عنوان کرده است که یک نفر از کارگران مترو در زیر آوار محبوس شده است اما مابقی کارگران با توجه به زمان سحر و نماز و تعویض شیفت در داخل تونل نبودند.
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه آواربرداری از تونل مترو همچنان ادامه دارد، گفت: تاکنون جسدی پیدا نشده است و همچنان تلاش ادامه دارد.

107 total views, 2 views today

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا