مجله تفر یحی آموزشی

راههای تشخیص سرماخوردگی و آنفلوآنزا چیست؟ Reviewed by Momizat on . راههای تشخیص سرماخوردگی و آنفلوآنزا چیست؟ دیدگا: فصل پاییز و زمستان که میاد و وارد نیمه دوم سال میشیم کم کم مهمان ناخوانده به سراغ خانواده میان که خیلی خوشایند راههای تشخیص سرماخوردگی و آنفلوآنزا چیست؟ دیدگا: فصل پاییز و زمستان که میاد و وارد نیمه دوم سال میشیم کم کم مهمان ناخوانده به سراغ خانواده میان که خیلی خوشایند Rating: 0

راههای تشخیص سرماخوردگی و آنفلوآنزا چیست؟

راههای تشخیص سرماخوردگی و آنفلوآنزا چیست؟

دیدگا: فصل پاییز و زمستان که میاد و وارد نیمه دوم سال میشیم کم کم مهمان ناخوانده به سراغ خانواده میان که خیلی خوشایند نیستند ولی خیلی فراگیرند. سرماخوردگی و آنفلوآنزا از طریق ترشحات تنفسی با سرفه و عطسه انتقال پیدا می‌کنند و با وجود داشتن تفاوت‌های زیاد، روش‌های درمانی مشترکی دارند.
  ۶۳۵۸۱۳۶۵۵۸۷۰۸۵۱۹۵۸

به گزارش دیدگا از جام جم آنلاین ، سرماخوردگی به صورت تدریجی پدیدار می‌شود و شایع‌ترین علامت آن آبریزش بینی، عطسه و گرفتگی بینی است؛ اما آنفلوآنزا به صورت ناگهانی بروز می‌کند و بارزترین نشانه‌های آن تب بالای ۳۸ درجه، سردرد، درد عضلانی، عرق، آبریزش بینی، گلودرد و سرفه است که مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا سرفه‌ از بین برود.

همچنین سرماخوردگی علائمی مثل تب و کوفتگی ندارد، اما این دو نشانه در آنفلوآنزا بعلاوه خلط به صورت بارز وجود دارد.

البته دوران نهفتگی بیماری در آنفلوآنزا نسبت به سرماخوردگی بسیار کوتاه است، اما در افراد سالمند و کسانی‌که دچار بیماری زمینه‌ای هستند عوارض بیماری آنفلوآنزا شدیدتر است و گاهی مرگ و میر نیز در پی دارد.

البته هر دو بیماری از طریق ترشحات تنفسی (سرفه و عطسه) منتقل می‌شود. رعایت بهداشت فردی و عمومی، اجتناب از حضور در تجمعات در فصل بیماری از راه‌های پیشگیری از ابتلا به هر دو بیماری است.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا