مجله تفر یحی آموزشی

درمان زودانزالی با اسپری یا ژل تاخیری؟ Reviewed by Momizat on . درمان زودانزالی با اسپری یا ژل تاخیری؟ زود انزالی یکی ازمسائل رایج بین مردان است و خصوصاً در ایران بیشتر به چشم دیده می شود. این مشکل ممکن است با گذر زمان بهبود درمان زودانزالی با اسپری یا ژل تاخیری؟ زود انزالی یکی ازمسائل رایج بین مردان است و خصوصاً در ایران بیشتر به چشم دیده می شود. این مشکل ممکن است با گذر زمان بهبود Rating: 0

درمان زودانزالی با اسپری یا ژل تاخیری؟

درمان زودانزالی با اسپری یا ژل تاخیری؟

due-late-men1393120614750342

زود انزالی یکی ازمسائل رایج بین مردان است و خصوصاً در ایران بیشتر به چشم دیده می شود. این مشکل ممکن است با گذر زمان بهبود یابد ولی چون از صبر و تحمل انسان ها به دور است باعث می شود تا در صدد حل این عارضه برآیند.

اولین درمانی که برای این مشکل استفاده از موادی بود که حساسیت بیش از اندازه ی سر آلت تناسلی مرد را کم کند تا انزال دیرتر رخ دهد . معروف ترین ماده ای که برای این کار استفاده می شود لیدوکائین است. هم در اسپری تاخیری و هم در ژل تاخیری از لیدوکائین برای حساسیت زدایی سلول های عصبی آلت تناسلی مرد استفاده میشود. حال می خواهیم تفاوتهای  ژل تاخیری با اسپری تاخیری را بازگو کنیم:

۷۷۷۷۷
۱- تفاوت اصلی ژل تاخیری با اسپری تاخیری در درصد لیدوکائین و نحوه ی استفاده از آن است :

اسپری های تاخیری معمولا حاوی ۱۰ درصد لیدوکائین هستند که نسبتا مقداری زیادی است و برای بی حس کردن هر چیزی ( حتی دندان ! ) می توان از آنها استفاده کرد .این مقدار لیدوکائین برای وقتی مناسب است که فرد در وضعیت حادی از زود انزالی بسر می برد و قصد داره کلا آلت تناسلی را بی حس کند .خیلی از آقایان بخاطر همین بی حسی شدید ، ترجیح می دهند از ژل های تاخیری استفاده کنند . اما ژل های تاخیری در بیشتر مواقع حاوی فقط ۲ درصد لیدوکائین هستند که بی حسی کمتری نسبت به اسپری ایجاد می کند برای همین میل جنسی فرد تغییری نمی کند . البته در بعضی از ژل های جدید از موادی گیاهی غیر از لیدوکائین برای افزایش مدت زمان رابطه ی زناشویی استفاده شده که دیگه عوارض لیدوکائین رو ندارند .
کاندوم-خاردار-۱۲-عددی-به-همراه-ژل-تاخیری-گودلایف-good-life-300x300

۲-تفاوت بعدی اسپری و ژل تاخیری در ساختار و نحوه ی استفاده از آنهاست
در اسپری از هوای فشرده و الکل استفاده می شود که در هنگام بر خورد با پوست ایجاد گرما می کند و برای چند ثانیه فرد بر روی آلت خود احساس سوزش می کنه چراکه لیدوکائین ۱۰ درصد تاثیر زیادی بر روی اعصاب می گذارند و بعد از چند ثانیه اعصاب ناحیه مورد استعمال رو بی حس می کند . همین بی حسی شدید باعث کم شدن قدرت نعوظ در بعضی از مردان می شود برای همین برای کسانی که علاوه بر مشکل زود انزالی از مشکل عدم نعوظ رنج می برند ، استفاده از اسپری تاخیری به هیچ عنوان توصیه نمی شود چراکه قدرت نعوظ را کاهش می دهد . در ژل تاخیری از الکل خبری نیست و اغلب این ژل ها بر پایه آب ( water base ) درست می شوند و همچنین با پایین بودن لیدوکایین موجود در آنها ، احساس سوزش ایجاد نمی شود و بی حسی شدید نیز حس نمی شود .
پس در مجموع استفاده از اسپری تاخیری فقط برای موارد زود انزالی حاد پیشنهاد میشود و در اکثر مواقع ژل تاخیری گزینه ی مناسب تری به نظر می رسد .یادتون باشه که در استفاده از هیچ محصولی زیادی روی نکنید و همیشه سعی کنید درمان های طبیعی ر ا نیز در ذهن داشته باشید .

منبع: زیباجو

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا