مجله تفر یحی آموزشی

نخود فرنگی ها مسئول سلامت ما هستند! Reviewed by Momizat on . نخود فرنگی ها مسئول سلامت ما هستند! نخود فرنگی از ویتامین های زیادی برخوردار می باشد پس با ما باشید تا از خواص نخود فرنگی به شما بگوییم.نخود‌فرنگی حاوی موادی اس نخود فرنگی ها مسئول سلامت ما هستند! نخود فرنگی از ویتامین های زیادی برخوردار می باشد پس با ما باشید تا از خواص نخود فرنگی به شما بگوییم.نخود‌فرنگی حاوی موادی اس Rating: 0

نخود فرنگی ها مسئول سلامت ما هستند!

نخود فرنگی ها مسئول سلامت ما هستند!

۱۴۶۹۷۸۳۲۷۹۹۵۹۶۳didiga.ir

نخود فرنگی از ویتامین های زیادی برخوردار می باشد پس با ما باشید تا از خواص نخود فرنگی به شما بگوییم.نخود‌فرنگی حاوی موادی است که برای سلامت استخوان مناسب می‌باشند. آنها منبعی غنی از ویتامین K1 هستند که استئوکلسین(Osteocalcin) که اصلیترین پروتئین در استخوان است را فعال می‌سازد.

استئوکلسین مولکولهای کلسیم درون استخوان را جذب می‌نماید. بنابراین بدون ویتامین K1 به اندازه کافی،‌ میزان استئوکلسین کافی نمی‌باشد و معدنی‌شدن استخوان صورت نمی‌گیرد.نخود فرنگی منبعی از فولیک اسید و ویتامین B6نیز است.

این دو ویتامین در کاهش ساخت هموسستئین که مولکول خطرناکی است کمک می‌کنند. مطالعه‌ای نشان داده‌است که زنان یائسه‌ای که از کمبود میزان فولیک‌اسید خود اطلاعی ندارند بوسیله مکملهایی که فولیک اسید دارند،‌ میزان هموسستئین در آنها کاهش می‌یابد.

۱۴۶۹۷۸۳۲۸۲۲۵didiga.ir

هموسستئین رگهای خونی را تخریب می‌کند و باعث گرفتگی رگها می‌گردد. بنابراین فولیک اسید و ویتامینB6 در نخود فرنگی از سلامت سیستم قلبی ـ عروقی حفاظت می‌کنند. در واقع فولیک اسید برای عملکرد سیستم قلبی ـ عروقی بسیار مهم است و در مطالعه‌ای که در سال ۱۹۹۵ انجام گرفت،

در طول یک سال ۴۰۰ میکروگرم فولیک اسید در روز از مرگ ۲۸۰۰۰ نفر بدلیل مشکلات سیستم قلبی ـ عروقی در سال در آمریکا جلوگیری نمود.نخود فرنگی یکی از مهمترین غذاهایی است که اگر شما معمولاً احساس خستگی و بی حالی می‌کنید،‌ می‌تواند جزء رژیم غذایی شما قرار گیرد.

نخود فرنگی به این دلیل که مواد مغذی موجود در آن سلولهای تولید کننده انرژی و سیستم‌های بدن را حمایت می‌کند و برای رفع خستگی مهم می‌باشد.نخود فرنگی منبعی خوب از ویتامین B1، B6، B2 و B3می‌باشد که همه این ویتامینها برای سوخت و ساز چربی، پروتئین و کربوهیدرات ضروری می‌باشد.

۱۴۶۹۷۸۳۲۷۹۹۵۹۶۳didiga.ir

نخود فرنگی همچنین منبعی غنی از آهن و مواد معدنی ضروری برای عملکرد طبیعی سلولهای خونی می‌باشد که کمبود آنها باعث کم خونی،‌خستگی و کاهش سیستم ایمنی بدن می‌گردد. نخود فرنگی همچنین منبعی از ویتامین C است که بسیاری از سلولهای تولید کننده انرژی را از تخریب بوسیله رادیکالهای آزاد محافظت می‌نماید.

ویتامینC موجود در نخود فرنگی، از ابتلاء به سرطان جلوگیری می‌نماید. مشاهده شده است که جذب بالای ویتامین C باعث کاهش ابتلاء به انواع سرطانها می‌گردد که از آن جمله میتوان به سرطان خون، سرطان غدد لنفاوی، ‌ریه و پانکراس و همچنین سرطانهایی که به هورمونهای جنسی مربوط می‌باشند مانند سرطان سینه،

پرستات، ‌مثانه و سرطان تخمدان اشاره نمود.ویتامین C، اولین و موثرترین محافظ آنتی اکسیدانی در بدن است. ویتامین C، از تخریب سلولهای ساختاری مانند DNA، جلوگیری می‌کند و به بدن برای مقابله با آلودگیهای محیطی و سموم شیمیایی کمک کرده و سیستم ایمنی بدن را افزایش می‌دهد.سعی کنید نخود فرنگی انتخابی شما، ‌لطیف، مخملی و سفت باشد.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا