مجله تفر یحی آموزشی

ریزگردها در مجلس هم گرد و غبار بپا کردند! Reviewed by Momizat on . یکی از حوادث و پدیده های سالهای اخیر مربوط میشه به ریزگردها، این مهمانهای ناخوانده که میگن از کشورهای همسایه بلند میشن و میان اینجا! ولی واقعا چکار میشه کرد؟ چط یکی از حوادث و پدیده های سالهای اخیر مربوط میشه به ریزگردها، این مهمانهای ناخوانده که میگن از کشورهای همسایه بلند میشن و میان اینجا! ولی واقعا چکار میشه کرد؟ چط Rating: 0

ریزگردها در مجلس هم گرد و غبار بپا کردند!

یکی از حوادث و پدیده های سالهای اخیر مربوط میشه به ریزگردها، این مهمانهای ناخوانده که میگن از کشورهای همسایه بلند میشن و میان اینجا! ولی واقعا چکار میشه کرد؟ چطوری میشه شهرهای جنوبی کشور رو از شر این بلای زمینی آسمانی خلاص کرد؟ علیرغم اینکه مسئولین سعی میکنند فکری کنند ولی هنوز اتفاقی نیفتاده… حتی تو مجلس هم اخیرا سرورصدا شده !

۷۷۳۳۹۹

۶۳۵۵۹۶۰۲۹۹۰۲۰۱۹۰۷۸

n00027458-b

دیدگاه به نقل از گزارش مشرق، حشمت‌الله فلاحت پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب در صحن علنی امروز یکشنبه ۳۰ خرداد ماه به اخطاری بر اساس اصل پنجم قانون اساسی خطاب به رییس مجلس گفت: حفاظت از محیط زیست وظیفه همه مسئولان و مردم است.

وی همچنین طی تذکری بر اساس ماده ۱۰۳ که وظیفه ترتیب مذاکرات را در مجلس به عهده رییس مجلس گذاشته و ماده ۸ آیین نامه که در مورد حضور میهمانان در صحن علنی مواردی را مشخص کرده نیز بیان داشت: اکنون مردم ایران به خاطر ریزگردها در حال خفه شدن هستند و یکی از مشکلات کنونی ما رسیدگی به این موضوع است.

فلاحت پیشه تصریح کرد:  خوب بود هیأت ریسه مجلس قسمتی از این را به موضوع ریزگردها و ارائه گزارش مسئولان مربوطه اختصاص می‌داد.

نماینده اسلام آباد غرب تأکید کرد: در سال ۹۱ یک طرحی در مجلس با یک فوریت امضا شد و به کمیسیون رفت تا ظرف مدت یک ماه گزارش آن به صحن بیاید و عملکرد دولت را در حوزه محیط زیست و ریزگردها مشخص کند اما هنوز بعد از گذشت چهار سال هیچ اتفاقی نیفتاده است.

وی ادامه داد: دولت یک لایحه‌ای را در زیر مجموعه همان طرح به مجلس ارائه کرده که باعث شده طرح مجلس به پارکینگ برود.

علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به تذکر فلاحت پیشه گفت: مسئله ریزگردها مهم است و اما مسئله بهداشت و درمان هم از مسائل مهم کشور است که این موضوع را به ترتیب در دستور  کار قرار داده‌ایم که به آن رسیدگی خواهیم کرد.

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا