مجله تفر یحی آموزشی

دختر انقلاب کیست و چه می خواهد؟ Reviewed by Momizat on . دختر انقلاب کیست و چه می خواهد؟ چهارشنبه های سفید نام حرکتی اجتماعی بود با دعوت معصومه علینژاد(معروف به مسیح علی نژاد) گزارشکر و فعال رسانه غربی که از ایران به دختر انقلاب کیست و چه می خواهد؟ چهارشنبه های سفید نام حرکتی اجتماعی بود با دعوت معصومه علینژاد(معروف به مسیح علی نژاد) گزارشکر و فعال رسانه غربی که از ایران به Rating: 0

دختر انقلاب کیست و چه می خواهد؟

دختر انقلاب کیست و چه می خواهد؟

چهارشنبه های سفید نام حرکتی اجتماعی بود با دعوت معصومه علینژاد(معروف به مسیح علی نژاد) گزارشکر و فعال رسانه غربی که از ایران به آنسوی آبها رفته (و با صدای آمریکا و شبکه بی بی سی و من و تو همکاری میکند)بانوان ایرانی را دعوت کرد تا چهارشنبه ها با روسری و شال سفید در معابر عمومی حاضر شوند بعنوان اعتراض به حجاب الزامی و اجباری و در نهایت این حرکت تبدیل شده به حرکت دختر خیابان انقلاب!

دختر خیابان انقلاب شاید نام حرکت جدیدی باشد با موضوع اعتراض به حجاب اجباری یا حجاب الزامی… در قانون اساسی کشور ایران رعایت حجاب برای بانوان و پوشش مردان ضروری و لازم است که طبق دستورات اسلام و مذهب رسمی کشور چنین الزامی قرار داده شده است.

شاید قبل از اتفاقات و اعتراضات ۹۶ بود که ویدا موحد بر بالای سکوی پست برق ایستاد و به نشانه اعتراض به حجاب اجباری، روسری یا شال سفیدی را به تکه چوبی آویزان کرد و بر روی دست گرفت و عنوان دختر خیابان انقلاب را از آن خود کرد!

غافل از اینکه این فقط یک یک مغالطه اجتماعی بود برای تشکیل یک همهمه اجتماعی و یک حرکت پوچ اعتراضی!

چرا که نه پوشش کنونی دختران و زنان تهرانی شباهتی به حجاب اسلامی دارد و نه محدودیتی از سوی بانوان ایران رعایت می شود!

به جای شلوار که ساپورتهای شبشه ای و بدن نما و رنگارنگ میپوشند آنهم تا ساق پا و به جای مانتو هم تیشرت و مانتوهای کوتاه تا باسن و بوسیله شالی کوتاه یا روسری کوچک قسمتی از موها را میبندند تا سعی کنند در چارچوب قانون لباس پوشیده باشند!

ظاهرا  این طرز پوشش و ساپورت پوشی تفاوت چندانی با عریانی و برهنگی بدن ندارد!

تنها مشکلی که از نظر این طرز فکری هست، قرار گرفتن تکه پارچه ای بر روی سر است که آنهم چارچوبی ظاهرا ندارد! گاهی جلوتر و گاهی عقبتر و گاهی بر باد می رود!

تنها الزام قانونی به رعایت حجاب و پوشش است که برای این افراد گران آمده و باعث شده چنین حرکتی انجام شود و البته از سوی برخی دیگر از بانوان نیز چنین اقدامی تکرار گردد.

و اما در همین راستا برخی دیگر از هموطنان سعی کردند دغدغه های دیگری را در همین قالب اعلام کنند! از جمله اعتراض به شلوار اجباری! و یا اعتراض به ساپورت و یا حتی اعتراض به خیس کردن دمپایی توالت! و یا اعتراض کودکان خردسال به پوشک اجباری!

بهرحال این حرکت نمادین شاید با استقبال رسانه ها و فعالیت حقوق بشر آنسوی آبها که جیبشان حسابی پر از دلارها و جایزه های کذایی شده است باشد و موجب می شود که چند صباحی هم مشغول این داستان باشند تا داستان بعدی و حرکتی بعدی!

اما در این آشفته بازار تنها مساله مهمی که اهمیت دارد دقت و تفکر مردم است که باید بدانند در این مرز و بوم زنان شیردلی بودند و هستند که دغدغه های مهمتری از ان تکه پارچه بر روی سر داشتند و دارند و برای آرمانها و عقایدشان حرکتهای سخت تر و مشقت بارتری را تحمل کردند!

ولی چیزی که مسلم است این است که چنین خواسته ای حتی اگر از سودی عده از بانوان مطرح شود، چه مشکلی از مشکلات مردم ایران حل می کند؟ شاید این دغدغه قشری مرفه از جامعه باشد که تمام خواسته ها و دغدغه هایشان خلاصه می شود در آزادی در برهنگی و بی حجابی! یا شاید هم همهمه باشد برای اغفال و پرت کردن حواس مردم جامعه از مسائل و دغدغه های مهمتر!

طبق نظر کارشناسان اجتماعی و سیاسی، تحقق این اعتراضات پوچ و بی ثمر فقط و فقط برای هدر رفتن انرژی اعتراضی جامعه است و بنوعی سوپاپ اظمینان برای اعتراضات است! البته این نظریه و این بحث مفصل است شاید در فرصتهای آینده بیشتر به آن پرداختم!

آلبوم تصاویر دختر خیابان انقلاب

 دختر انقلاب کیست و چه می خواهد؟ دختر اعتراض به حجاب چهارشنبه های سفید اعتراض سفید اعتراض اصلاح طلبها به مطیعی دختر انقلاب اعتراض به حجاب اجباری حجاب اجباری حجاب الزامی اعتراض به برهنگی برهنگی فرهنگی اعتراض به سکس چهارشنبه های سکسی دختران سکسی دختران سکسی خیابان انقلاب دختر ساپور پوش ساپورت شیشه ای ساپور سکسی دختر ساپورت پوش سکسی دختران تهرانی اعتراض دختران سکسی اعتراض فاحشه ها ویدا موحد نسرین ستوده اعتراض ویدا موحد کشف حجاب کشف حجاب ویدا موحد قانون حجاب جریمه کشف حجاب حکم قانونی کشف حجاب حکم تنبیهی کشف حجاب تعزیر کشف حجاب

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا