مجله تفر یحی آموزشی

از مصرف طلای سفید غافل نشوید! Reviewed by Momizat on . از مصرف طلای سفید غافل نشوید! از قدیم و ندیم سیر را بعنوان طلای سفید نام می بردند از بس که خواص و فوائد دارد. این طلای سفید معروف است به سرطان کش و برای بسیاری از مصرف طلای سفید غافل نشوید! از قدیم و ندیم سیر را بعنوان طلای سفید نام می بردند از بس که خواص و فوائد دارد. این طلای سفید معروف است به سرطان کش و برای بسیاری Rating: 0

از مصرف طلای سفید غافل نشوید!

از مصرف طلای سفید غافل نشوید!

از قدیم و ندیم سیر را بعنوان طلای سفید نام می بردند از بس که خواص و فوائد دارد. این طلای سفید معروف است به سرطان کش و برای بسیاری از بیماریها توصیه می شود. لذا سیر در طب سنتی ارزش خیلی زیادی دارد.

سیر اغـــلب غذاهـــا را خوشمـزه و خوش طعــم می کنــد. و بســیاری از مردم از غذاهـــای سیر دار لذت می برند. سیر را به عنوان یک گیـاه بهـــداشـــتی مهم دارای خواص ضد عفونی شدیـــد و کشــنــده انواع میکــروبها می شناسند. چنیـن تصور می کننـــد که در برابـر هرگونه عفونتــی مقـاومت می کند بدیـن سان در زمـان گذشــتــه همـــگام با شیوع طاعون آن را زیـاد مصرف می کردنـــد. در جنگ جهانی ۱۹۱۴-۱۹۱۸ سیر را به عنوان ضدعــفونی کنـــنده اســـتــفاده کردند.

و نیز برای درمـــان جذام آن را به کار می برنـــد (استـــعمــال خارجی) سیر به هضم غذا کمــک می کنـد و معـــتــقدنــد فشـار خون را پایـــین می آورد حرارت را در تب کم می کند و بعــلـاوه خلـــط آور و محـرک است. سیـر را برای رفـع سرمـاخوردگـــی مصرف نموده و به بهـــبود آســم و تنـگــی نفـس، برونشـیت، سرفه و سایر اخــتـلــالـــات مجــاری تنـفـــس کمک موثر می کنـد.

از خواص جالب سیـر چه می دانــید؟

در گذشتـه سیـر را نه فقـــط در موارد بهـداشتـی و پزشـکـی، بلکـــه در مراسـم رسمی و مذهــبی نیــز از آن استفــاده می کردند. در یونان قدیم سیـــر را در چهــا راه ها بر روی توده ای از سنگ برای الــهــه افـــسونگری و جادوگری می گذاشــتــنــد.طرز اســتعمال و اسـتــفاده موارد اســـتفـاده و اسـتعـمال سیـر را به انــدازه ای زیـــاد اســـت که شرح و تفـصــیــل تمامی آنهـــا را در ایــن کتـب امــکــانـــپـــذیـر نیـسـت.

سیر را می توان تقـــریـباً در اغـــلب غذاها به کار برد. معمولاً پوست سیر را می گیرنــد و به صورت کامل و یا خرد شده یا رنــده کرده (بر حسـب نوع غذای مورد مصــرف) اســتـــعــمــال می کنــنـــد. سیر را مانند پیــاز می توان در روغن سرخ نمود و به اصطلـاح سیـــر داغ تهیـــه نمود. سیـــر داغ را در آش رشــتـه، آش جو، کشـک و بادمـــجـــان، مصــرف می کنــنــد.

یا آنــکـه سیر را خرد یا رنده کرده در ماســـت می ریزند و به صورت سیـــر ماست، چاشنـی بعضـــی از غذاهـــا قرار می دهند. همچنین سیــر را در سرکه ریـــخـــتـه و سیر ترشــی درست می کنـنـــد. در بعضـــی از خانواده ها ترشیـهــای سیــر چند سالــه وجود دارد که طعم و مزه خاصـــی پیــدا کرده و حتـی رنگ آن تغــییر کرده به خرمـائی سیـــر یا سیـاه تبدیل گردیــده است.

امــروزه در پزشـــکــی سیـر را به عنوان محــافظ عروق خونی و پایــیـــن آورنده فشـار خون تجویز می کننـد و حتــی داروهایـــی از عصـــارۀ سیـــر توسط کارخـــانجـــات دارویی تهیه می شود و به صورت قرص در دســتــرس بیـــماران و متقاضـیان قرار می گیــرد. اهـالــی گیـــلان خوراکهای مخـــصوصی می پزند که یکــی از مواد اصــلی و اولیــه آنهـــا را سیـــر تشـــکــیل می دهد.

 از مصرف طلای سفید غافل نشوید! ازدواج ملی پوش ایرانی با دارنده مدال طلای المپیک از ترکیه سیر های طلای سیرترشی خواص سیر سیرهای جادویی فوائد بی نظیر سیر درمان بیماری های با سیر درمان درد دندان درمان بیماری های عفونی با سیر درمان عفونت ها با سیر درمان سرماخوردگی با سیر لاغری با مصرف سیر رژیم لاغری خواص چربی سوزی سیر خواص میکروب کشی سیر

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا