مجله تفر یحی آموزشی

خواص جادویی و فوق العاده سیرابی Reviewed by Momizat on .  خواص جادویی و فوق العاده سیرابی سیرابی یکی از غذاهای سنتی و خوشمزه است که مخاطبان خاص خود را دارد و همچنین دارای خواص بسیار زیادی است. سیرابی نخستیـن بخش از مع  خواص جادویی و فوق العاده سیرابی سیرابی یکی از غذاهای سنتی و خوشمزه است که مخاطبان خاص خود را دارد و همچنین دارای خواص بسیار زیادی است. سیرابی نخستیـن بخش از مع Rating: 0

خواص جادویی و فوق العاده سیرابی

 خواص جادویی و فوق العاده سیرابی

سیرابی یکی از غذاهای سنتی و خوشمزه است که مخاطبان خاص خود را دارد و همچنین دارای خواص بسیار زیادی است.
سیرابی نخستیـن بخش از معده چند بخشـی نشخوارکنندگان است که مصـرف آن از زمان های قدیم در کشـور ما مرسوم بوده است. سیرابی نسبتـاً کم کالری است و منبعی از ویتامیـن های لازم برای سلامتی بدن اسـت. یکی از مهمـترین خواص سیرابی حفظ سلامتی عمومـی بدن است.

خواص ویژه سیرابی

سیرابی دارای پروتئین حیـوانی است و از نظر اسیدهای آمینه کامـل تر از پروتئین گیاهی می باشـد. موثرترین مزایای سیرابی ناشـی از پروتئین بالا و با کیفیت آن اسـت که می تواند در رشـد، ترمیم، ساخت سلول ها و بافت هـای بدن نقش مهمی ایفا کنـد.
همچنین عضـلات صاف و لانه زنبوری که در سیـرابی وجود دارد، از ارزش غذایی بالایی برخوردار هستـند.
 

 خواص جادویی و فوق العاده سیرابی

درمان کم خونی با سیرابی

با وجود آهـن و منیزیم و روی و ویتامین هـای گروه B در سیـرابی, این ماده غذایی جهـت درمان کم خونی کاربـرد دارد. از آن جایی که زنـان بیشتر از مردان در مـرض خطر ابتلا به کم خونی هستند, توصیـه می شود این ماده غذایـی را در رژیم غذایی خود جای دهنـد.

خواص سیرابی بـرای بینایی

از آن جایـی که ویتامین A یکی از ویتامین هـای لازم و ضروری جهت حفظ سلامتی بینـایی محسوب می شود و سیـرابی یکی از مواد غـذایی دارای ویتامین A اسـت, در نتیجه این ماده غذایی برای تقویت بینایی مفید اسـت.
به علاوه ویتامین A بـرای رشد مو, سلامـتی پوست و دستگاه تنفسـی, مبارزه با عفونت ها نیز مورد نیـاز است و سیرابی منبع بسیـار خوبی برای این منظور مـی باشد.

مزایای سیرابی بـرای رشـد کودکان

سیرابی یکـی از مواد غذایی مفید برای رشـد و تقویت کودکان است, چرا که دارای پروتئیـن و آمینواسیدهای با کیفیـت و ضروری بدن اسـت که در رشد کودکان و نوجوانـان نقش بسزای داشته و کلسیم مورد نیاز آن ها را تامین کنـد. به علاوه این مواد با کیفیت در رشد و ترمیـم بافت های از بین رفته نیز نقش مهمـی را برعهده دارند.

سلامتی بدن بـا سیرابی

ویتامین هـای B موجود در سیرابی, واکنش های شیمـیایی بدن را تنظیم می کنند که این واکنـش ها موجب آزاد شـدن انرژی در بدن، سلامت پوسـت، عملکرد بهینه مغز و تولید گلبول های قرمز خـون می شوند.

خواص سیرابی بـرای پوست- مو- زیبایی

از آن جایی که سیـرابی سرشار از ویتامین A, روی و ویتـامین های گروه B است, فوایـد زیادی برای پوست و مـو دارد. روی موجب در سیـرابی جهت تقویت مو, بلندی قد مو, پر پشتـی مو کاربرد دارد. علاوه بر این روی از ریزش مو جلوگیری مـی کند.

مصرف سیرابی بـرای مردان

یکی از خـواص سیرابی در مـردان, تقویت و کمک به تولید اسپرم سـالم در آن ها می باشـد. همان طور که می دانـید اسپرم سالم نقـش بسیار مهمی در تخمک گذاری و بسته شـدن نطفه دارد. از این رو مصرف این ماده غذایی نـیز به مردان توصیه می شود.

ارزش غذایی سیـرابی

  خواص جادویی و فوق العاده سیرابی
هر ۱۰۰ گرم سیـرابی دارای ۸.۴ گرم چربی و حـدود ۹۵ میلی گرم کلسترول اسـت. به علاوه این مقدار سیـرابی حدود ۱۸۲ کالری انرژی برای بدن تامین مـی کند. میزان پروتئین موجـود در این ماده غذایی ۲۴.۵ گرم در هر ۱۰۰ گرم می باشـد. ویتامین های موجود در این مـاده غذایی عبارت اسـت از: ویتامین A, ویتامین E, K, B1, B2, نیاسیـن و ویتامین B6 و ویتامیـن B12 و فولات, پانتوتنیک اسید, ویتامین C. به علاوه سیـرابی سرشار از مواد معدنـی نظیر سدیم, پتاسیم, کلسـیم, منیزیم, فسفر, آهن, زینک, مـس و منگنز است.

پیشگیری از سرطان با سیـرابی

سلنیوم یکی از آنـی اکسیدان های مهم در سیرابی می باشـد که با رادیکال های آزاد و مـضر بدن مقابله می کند. ایـن رادیکال های آزاد موجب ایجاد سرطان در سلول ها می شود. به همین دلیل یکی از مهمترین خواص سیرابی پیشگیری از سرطان ها می باشد.
خواص جادویی و فوق العاده سیرابی

خواص سیرابی در بارداری

با توجه به وجود انواع مواد مغذی در سیرابی, استفاده از این ماده غذایی فواید بسیاری برای سلامتی بدن مادر و جنین دارد. ویتامین B موجود در سیرابی برای زنان بارداری که دچار حالت تهوع می شوند, مفید اسـت. علاوه بر این برخی از افراد بر این باور هستند که مصرف سـیرابی قبل و در طول بارداری, موجب زیبایی جنین می شود.

مزایای سیرابی بـرای دستگاه گوارش

سیرابی علاوه بر اینـکه جزء بهترین مواد غذایی برای تقـویت معده و روده به شمار می آیـد, در درمان زخم معده و اثنی عشر بسیار موثـر است. این ماده غذایی سیستـم ایمنی بدن را تقویت می کند.

مضرات مصـرف سیرابی

 
 
از آن جـایی که سیرابی حاوی کلستـرول می باشد, برای افرادی که سطـح کلسترول خون ان ها بالا اسـت و بیماران قلبی مضر اسـت.
کلسترول موجب در خـون, موجب مسدود شـدن رگ ها و عروق در بدن می شود و خطر ابتلا بـه بیماری های قلبی و عروقی را افزایـش می دهد. به همین دلیل به افراد توصـیه می شود از مصرف بیش از حـد سیرابی پرهیز شود.
با توجه به خـواص سیرابی, توصیه می شود این ماده غـذایی را در رژیم غذایی خود قرار داده و از مـزایای آن بهره مند شـوید. فقط توجـه داشته باشید مقدار وعده سیـرابی بیش از حد نباشـد, تا از خطرات احتمالی پیشگیری شـود.

 خواص جادویی و فوق العاده سیرابی سیرابی خواص سیرابی درمان کم خونی خواص دارویی سیرابی مضرات سیرابی درمان عوارض جنسی با سیرابی حل مشکلات جنسی با مصرف سیرابی حل ناتوانی جنسی با سیرابی حل مشکلات سکسی با سیرابی فوائد سیرابی برای سکس فوائد سیرابی در سکس فوائد سیرابی در ارتباط جنسی مصرف سیرابی در دوران نامزدی خواص سیرابی در زندگی مشترک خواص سیرابی در ارتباطات عاطفی مصرف سیرابی در زمستان اسیدهای آمین اسیدهای آمین در سیرابی تقویت رشد کودکان با مصرف سیرابی فوائد سیرابی برای رشد کودکان فوائد سیرابی برای کودکان درمان بینایی رشد بینایی با مصرف سیرابی

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا